Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor adják(ták) fel és...

Mikor adják(ták) fel és kell(ett) kiolvasni az ált.isk. felső tagozaton a gyermekednek a kötelező olvasmányt? Szóval mikor olvassa(ta) nyáron vagy évközben? (Gőzöm sincs, hogy időzítsük, hogy a valószínűleg unalmas könyv el is legyen olvasva.)

Figyelt kérdés

Én azt hittem ez mostanában is nyári kötelező olvasmány. 5-es tanszerlistában fel is volt írva a Pál utcai fiúk. Kiolvasta a gyerek a nyáron.


Első meglepetés, hogy majd áprilisban foglalkoznak vele.

Addig el is felejti.

Második meglepi: lesz még egy 200 oldalas kötelező, az májusra kell. Szóval vajon mikor lett a nyári olvasmányból évközbeni kötelező?

Ezt mikor fogja/kellene elolvasnia? A tavaszi szünetben vagy majd hétvégente szenvedjen vele, amikor épp elég lecke és tanulni való van szombat-vasárnapra. Nem csak a NAT nem normális ebben az országban.

Harmadik meglepi: lehet, hogy olvasónapló is kell. Remélem, hogy majd a Pál utcai fiúkhoz, amit a nyáron kiolvasott. :-(



2022. nov. 21. 19:58
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

45 éves vagyok és siralmas látni, hogy mennyit változott az oktatás. Kijártam úgy az iskolákat, hogy egy olvasónaplót se kellett írnunk.


Ami nekünk még tetszett, az a mai gyerekeknek sajnos már nem biztos, hogy tetszik. És nem is csodálom. Teljesen más világban élünk, mint 40 éve. Úgy látom, hogy ezekkel a kötelezőkkel pont, hogy nem a kedve jön meg az olvasáshoz sajnos, pedig annyi jó könyv van.


Szép is lett volna ha az Egri csillagokat vagy a Kőszívü ember fiait nem a nyári szünetben kellett volna olvasni.

És van délutáni elfoglaltsága is a gyereknek, szóval nagyon sok a szabadideje. Csakúgy mint a legtöbb korabeli gyereknek.


Tavaly az őszi szünetben is mindennapra volt egy fejezet + olvasónapló a gyereknek feladva. Ja, mert a 2 nyári kötelezőhöz még feldolgoztak egyet év közben is.. de az legalább be volt így osztva, házi feladatnak, nem nekem kellett kitalálni, hogy iktassuk be. Lehet tüntetgetni, tudják, hogy le vannak terhelve a gyerekek, de nagyon nem érdekli őket valójában.

2022. nov. 21. 21:40
 12/52 anonim ***** válasza:
89%
Fiam ötödikes. Pár óra alatt kiolvas ennyit. Évközben együtt fogják feldolgozni a Pál utcai fiúkat, utána pedig a Május 35-öt.
2022. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
86%
Az olvasás öröm. A szabadidejében nem olvas magától? Akkor inkább ezzel kéne foglalkozni... Nehogymár az, hogy két hónap alatt elolvasott két (!!!) könyvet, az kunsztnak számítson. Érdeklődő 7-10 éves gyerek a nyári szünetben hetente elolvas két könyvet...
2022. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
88%
A nyár a pihenésre van. A kötelező az iskolába való.
2022. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy te gyerekként egy olvasónaplót sem kellett, hogy írj, az ritka volt már akkor is. Nem ebből kell kiindulni. Amúgy meg régen sem volt divat nyári szünetre feladni a kötelezőt, mert a tanárok tudták, hogy senki nem fogja elolvasni. Az, hogy te annyira a szoknyád alatt tartod a gyerekedet, hogy egy egyszerű kötelező olvasmány már gondot okoz, nem az iskolát és az oktatást minősíti, hanem téged és a hozzáállásodat. Mi lasz majd vele később, amikor érettségire készül vagy egyetemre fog járni, ha egy 200 oldalas könyvtől próbálod úgy óvni, mint a tűztől?
2022. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hol írtam, hogy két könyvet olvasott a nyáron? Nem mintha verseny lenne :-) és nem is a kérdéshez tartozik, de szeret olvasni, 3 éves kora óta járunk könyvtárba is. Napi szinten lát olvasni, ennek ellenére hétközben azt az egy-két óra napi szabadidejét, ami jut, nem a könyvekkel tölti mostanában és nem is szeretném erre kényszeríteni. Kéttannyelvű iskolába jár, eléggé megterhelő. Az a két említett könyv nyáron a kötelező olvasmányok voltak és azokkal bizony szenvedett.

Amúgy örüljetek nagyon, nálunk van az osztályban, aki még nem tud rendesen olvasni se, 5.osztályban.

Valamelyik hozzászóló írta, hogy feladták nyárra és ő döntötte el, hogy mikor olvassa

Pontosan ezért is kérdeztem, hogy felsőben már máshogy van-e, mivel a második könyvet most írták ki, már nincs esély és választási lehetőség, hogy a nyári szünetben tudja elolvasni. (Viszont majd a jó hosszú téli szünetben..)

2022. nov. 21. 21:59
 17/52 A kérdező kommentje:
Aki írta, hogy a gyogyósokhoz írassátok át, hasonló szépeket kívánok neked is.
2022. nov. 21. 22:00
 18/52 A kérdező kommentje:

15-ös egy tíz éves gyerekről beszélünk, aki igyekszik minél kevesebbel megúszni a tanulást. Oda kell rá figyelni, de tudom az is szégyen már manapság. Lesz még ideje önállósodni, én ezen nem aggódom.


Miért kell belekeverni az egyetemet? Úgy érzem van baj.


Sok gyerek egyáltalán nem szeret olvasni. Attól még nem biztos, hogy nem értelmesek. Nem egy diplomás - mérnök ismerösöm van, aki egy kötelezöt se olvasott el, mégsem lett pld gyogyós.


Én imádok olvasni, de sose néztem le azt, aki nem szeretett.

2022. nov. 21. 22:14
 19/52 anonim ***** válasza:
97%

11


36 vagyok


Nekem is kellett olvasónaplót írnom…

Sőt a közelezőn felül kaptubk egyénileg könyvet 6. Osztálytól, amiből előadást kellett tattank

2022. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
96%
Pedig teljesen jogos amit írt, ha májusig minden nap két oldalt olvas is el, akkor is bőven meglesz. Nehogy már ne legyen naponta 5 perce elolvasni két oldalt. Ha ez nem fér bele akkor ott bajok vannak.
2022. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!