Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor adják(ták) fel és...

Mikor adják(ták) fel és kell(ett) kiolvasni az ált.isk. felső tagozaton a gyermekednek a kötelező olvasmányt? Szóval mikor olvassa(ta) nyáron vagy évközben? (Gőzöm sincs, hogy időzítsük, hogy a valószínűleg unalmas könyv el is legyen olvasva.)

Figyelt kérdés

Én azt hittem ez mostanában is nyári kötelező olvasmány. 5-es tanszerlistában fel is volt írva a Pál utcai fiúk. Kiolvasta a gyerek a nyáron.


Első meglepetés, hogy majd áprilisban foglalkoznak vele.

Addig el is felejti.

Második meglepi: lesz még egy 200 oldalas kötelező, az májusra kell. Szóval vajon mikor lett a nyári olvasmányból évközbeni kötelező?

Ezt mikor fogja/kellene elolvasnia? A tavaszi szünetben vagy majd hétvégente szenvedjen vele, amikor épp elég lecke és tanulni való van szombat-vasárnapra. Nem csak a NAT nem normális ebben az országban.

Harmadik meglepi: lehet, hogy olvasónapló is kell. Remélem, hogy majd a Pál utcai fiúkhoz, amit a nyáron kiolvasott. :-(



2022. nov. 21. 19:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Az értő olvasást ajánlanám, a Pál utcai-n már túl van, elolvasta a nyáron. Nem tetszett neki amúgy, hiába mondtam, hogy ez az egyik legjobb kötelező olvasmány.

Bizony félek sajnos, hogy majd az Egri csillagok, hogy fog csúszni. Tévúton jársz, én minden kötelezőt mindig elolvastam, de a mi gyerekkorunkban, amikor nem volt sajnos tele a könyvespolcom jobbnál jobb könyvekkel és korban is közelebb álltunk ezekhez a tartalmakhoz, talán könnyebb volt, mint most egy kisgyereknek.

Sokkal jobbnak találtam volna, ha 2.osztályban se hívjuk kötelezőnek, hanem választhattak volna saját maguk, utána pedig bemutatják az osztálynak a könyvet, hogy miért tetszett nekik.

Jól érzed, kivagyok a sulitól, hogy milyen baromságokat tanulnak, hogy mennyire le vannak terhelve, ordibálnak velük és ezt nem is rejtem a véka alá. Ettől függetlenül megvannak a kedvenc tantárgyai is, bár valóban nem rajong az iskoláért.

2022. nov. 23. 05:49
 42/52 anonim ***** válasza:
85%
Na hát akkor máris megvan ki tehet arról, hogy 10 évesen a gyereked nem képes maga rendezni a saját dolgait és tanulni normálisan. Te tehetsz róla. Utáltasd meg vele az iskolát már most, a saját hülyeséged miatt. Már amikor nekem kellett ezeket a kötelezőket elolvasni, akkor sem voltak jók, mégis mindenki túlélte, sőt… azt is túléltük ám, hogy “le voltunk terhelve”. Nem kell azért körbenyalni őket, mert délután is kell tanulni meg házi feladatot írni, ez a dolguk jelenleg, 10 évesen ráadásul már nem éppen kiesett az óvodából, hogy még játszogatnia kelljen. Játsszon hétvégén, hétköznap meg azt a pár darab feladatot el tudná végezni, HA a helikopter anyja nem pörögne felette hogy “deszarmindenneked”. Gratulálok a nevelésedhez.
2022. nov. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Én is gratulálok a stílusodhoz.

A helikopteren túl van még valami a tarsolyodban vagy csak ezt bírod szajkózni?


Képzeld nagyon sok embert ismerek, aki egy kötelezőt sem olvasott, de azért ember lett belőle.


Én csak örültem volna, ha a másik könyvet is lett volna esély a nyári szünetben letudni.


Szerintem amúgy egy gyereknek bőven elég a 8 óra az iskolában. Minden további tanulással töltött óra már túlóra.

De te biztos boldogan ledolgozod a 8 óra melót és utána még letolsz 2 óra túlórát, mert az olyan jó. És szombat-vasárnap is hozzádobsz még pár órát boldogan.

Hajrá.

2022. nov. 23. 06:39
 44/52 anonim ***** válasza:
68%

Off


Hogy jön ki 8 óra iskola? Magyarországon 45 perces tanórák vannak, minimum 10 perces szünetekkel, tehát a gyereked max 6 órát tölt tanulással. Abból a hát órából is van naponta minimum egy tesi óra, nem is beszélve az ének,mrajz, technika és hasonló okossagokrol. Azért az általános iskolába nem kell belehalni

2022. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Azta, hogy mindenre van okos válaszod.

Akkor biztos a melóhelyen se 8 órát dolgozol, csak 6-ot, mert időnként wc-zel, eszel, iszol, kávézol, bambulsz vagy mobilra, netre ránézel, nem is fáradsz el úgy, ha kiszámolod, hogy csak 5-6 óra ment el munkával.

2022. nov. 23. 07:31
 46/52 anonim ***** válasza:
23%
Ez így van, a melóhelyen sem 8 órát dolgozom. Tanultam annyit (önállóan), hogy nem rabszolgaként élek. Egyébként nem halok bele a túlórába, ahogy a te gyereked se abba a kis délutáni tanulnivalóba. Szánalmas vagy tényleg, nézz már magadba. Szegény gyerekből mi lesz? Engedd már végre élni. Általános iskolában egy átlagos képességű gyereknek kb. napi 1 óra “tanulgatás” elég kellene, hogy legyen a jó eredményhez. Ha a tiédnek nem elég, és még erre a minimumra se képes önállóan, akkor nagyon gyorsan el kéne kezdeni fejlesztgetni szegényt.
2022. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit arrogáns vagy. Nem velem vitáztál, nem zavar? Nem, valószínűleg nem 8 órát dolgozok. Aki 8 órás munkarendben van, az 8,5 órát van a munkahelyén -már ha hivatalosan dolgozik- hiszen van egy fél órás ebedszunete. Egészen biztosan nem megy minden 45 perc után se mosdóba, se kávézni, pláne nem 10-15 percre. Emellett mondjuk egy Tesco pénztáros nem mobilozik a munkaidejeben, egy szalagmunkás sem. Te ezek szerint igen. De továbbra is az a véleményem, hogy egy általános iskolasnak nem kell belerokkanni abba, hogy van napi 6 tanórája, amiből egy tesi, a maradék ötön meg kb bámul ki a fejéből.
2022. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Szerintem se arrogáns nem voltam, se nem sértegettem egyik hozzászólót sem.Még így névtelenül, arctalanul se szokásom. De igazatok van csodásak vagytok én meg szánalmas, életképtelen, rabszolga és helikopter. Valamit kihagytam?

Itt élitek ki magatokat, másokat alázva. Csodás gyerekeket is nevelhettek.

Egyébként egy kéttannyelvű iskolában, ahol a készségtárgyakat is idegen nyelven tanulják, ott pont nem pihentető még a töltelék öra sem, de fejet hajtok, biztosan MINDENT is nagyon és sokkal jobban is tudtok.

Szép napot!

2022. nov. 23. 08:40
 49/52 anonim ***** válasza:
79%
A kötelezővel kapcsolatban nem értek egyet a kérdezővel, de a tanulási idővel igen. Egy 10 évesnek miért kéne napi 10-11 órát dolgozni. Neki a tesi és rajz óra is meló, ott is figyel kell, önkontrollt gyakorolni stb. Alsóban a tanárok többször elmondták, hogy otthon már ne tanuljon a gyerek azt az iskolában kell. Felsőben nyilván több a tanulni való, de leckét pl. szinte soha nem hoz haza a szintén 5-es fiam. Csak a tanulni valókat kell max átszaladni.
2022. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
73%
Én is egyetértek, 49-es, szerintem is jár egy tízévesnek a szabadidő délután, ne kelljen már otthon is az iskolával foglalkoznia, még gyerek... Nem az ő képességeivel, hanem az iskolarendszerrel van a baj, ha külön otthon készülni kell az órákra (a házi feladat megírása után).
2022. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!