Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magániskolában többet törődnek...

Magániskolában többet törődnek a tanárok velük ezért kevesebb a szekálás?

Figyelt kérdés
Jövőre megy iskolába a lányom,de már előre félek,mert nagyon érzékeny. Mindene megvan,hogy népszerű legyen,szép,gyors felfogású,kedves..de teljesen összeomlik,ha valaki bármi rosszat mond neki. Még ha valaki csak viccből mond valamit,akkor is. Sportol,nem vagyunk elválva, nincs testvére, önállóan csinál sok dolgot,mégsincs önbizalma. Azon gondolkodom, magániskolába vigyem-e. Ott kevesebb a bullying? Mert ez az egyetlen,amiért hajlandó lennék annyit fizetni, hogy erre külön figyelnek. Állami iskolában mennyire tartják szem előtt,hogy ne bántalmazzák egymást a gyerekek lelkileg?
2022. dec. 13. 19:24
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Többféle lelki alkat létezik már kicsi gyerekeknél is.


Van aki empatikus másokkal, és megéli a saját érzelmeit is. Ő nem bánt mást, mert tudja, hogy az rossz.

És van, akiről lepereg a beszólás (általában otthon valami testvérharc dúl), és beszólogat ő maga is.


Aki már 5-6 évesen is úgy van vele, hogy nem esik neki rosszul a beszólás, vagy, ha rajta viccelődnek, az többé-kevésbé traumatizált, valahol már megtanulta, hogy "nem kell azt olyan komolyan venni".


Az empatikus gyerek félénkebb lesz azután ha ilyen gyerekekkel játszik. Nem érti, miért ilyenek.


És inkább a csúfolódó gyerekeknek kellene pszichológus. Tényleg nem mumus, segít érzékenyebbé válniuk.


Az empatikus gyerekeknek pedig egy megfelelő közeg kell. Nem lehet a vadak közé bedobni őket. Megtanulják idővel, hogy kit kerüljenek el, és kik a barátaik.

2022. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
0%

40:

Szerintem olvasd el figyelmesen, hogy mit írt a kérdező a gyerekéről, mit kérdezett, és miket tettek hozzá a válaszadók.

És csak azután szólj hozzá.

2022. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Hát,annyit irtam,hogy érzekeny és valóban együttérző. Pl. fogta az összes zsebpénzét otthon es vissza kellett mennünk egy hajléktalanhoz,hogy "egész életében tudjon magának ételt venni". Pedig nem vagyunk szentfazekak és a jelenlétében nem is mentem oda még hajléktalanhoz. Vagy egyszer csak elsirta magát hazafele,hogy miert vannak emberek,akiknek az udvaron van a kutyájuk, biztos fáznak és ő mindegyiket meg akarja vígasztalni. De ez csak egy példa,mindenkivel jóhiszemű és kedves és tényleg nem erti,miert bánt akárki bárkit. Én próbálom neki tanitani,hogy a való életben milyen dolgok vannak, meg nem kell mindent komolyan venni se.
2022. dec. 14. 14:08
 44/51 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem annak is jól jöhetne egy pszichológus, aki a gyakorin mások gyerekét pszichológushoz küldi, amikor nem is ez volt a kérdés.
2022. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, szóval bocsánat, ha ismétlek valakit.

Én pályaelhagyó tanár vagyok, és magániskolában tanítottam. Most már van két gyerekem is, szóval látom mindkét oldalt.

A lányom valami elképesztően jól tudja kezelni az iskolai beszólogatásokat, gyakorlatilag kikezdhetetlen, minden lepereg róla. Vele is bepróbálkoztak, de hamar feladták, mert nem fog rajta semmi. Volt az osztályban FB-csoport is, és onnan elég hamar kilépett, mert persze, hogy csak arról szólt a dolog, hogy egymást szekálták.

A fiam meg pont az ellenkezője, ha valaki csúnyán néz rá, már kiborul. Pedig egy család vagyunk, de tényleg úgy érzem erre sok ráhatásom nincs, ilyen természetet örököltek, és kész.

A fiam osztályában is van bullying, sajnos, és sokszor ő az áldozat. Az osztályfőnök hívott valami pszichológust, aki csapatépítő tréninget csinál nekik, és a világon semmi haszna. Ráadásul nagyon utálják is, és kicsit sem csökkent a bullying az osztályban. Persze, hogy órán tudják a gyerekek, hogy mi a jó válasz, de ha nincs ott a tanár, attól még csinálják. Szóval én nem hiszek abban sem, hogy majd a pszichológus ezt megoldja. Sokszor mondtuk neki mi is itthon, hogy mire hogyan kéne reagálni, hogy ne vegye komolyan ezeket, stb. De továbbra sem tudja ezeket a dolgokat a helyén kezelni. Ő egy tökéletes áldozat típus.


Hogy a magániskolára is rátérjek. Ez annyiban különbözött az állami iskolától, hogy a tanárok egész másképp álltak a gyerekekhez. Jobban figyeltünk rájuk, nem az volt a cél, hogy minél rosszabb jegyeket osszunk nekik. Előre bejelentett dolgozatok voltak csak, bármikor lehetett javítani, minden tárgyból volt ingyen korrepetálás. Ami szerintem állami iskolában is alap lenne, de ugye ott mindig az a válasz, hogy a tanár erre nem ér rá. Szomorú, hogy ezért fizetni kell.

Viszont a bullying nem hinném, hogy kevésbé volt jellemző. Ahogy már többen is leírták, azért a gyerekeknek van annyi eszük, hogy nem direktben a tanárok előtt csinálják, sokszor nem is tudtunk róla. Voltak olyan családok, akik mellényzsebből előrántották a tandíjat, voltak olyanok, akiknek komoly gondot okozott. Bizony ment a menőzés, a gazdagabb gyerekek szekálták a szegényebbeket.

Egy olyan esetről tudok, amikor azért lett kirakva egy srác, mert piszkálta a többieket, de alapvetően szólni alig lehetett bármiért, hiszen a gyerek fizet. Igen, a bullyer is.

Szóval én önmagában csak ezért nem adnám magánba a gyerekemet.

2022. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
0%

Van egy megérzésem. Én nem hiszem el, hogy ezt tanár írta. Szerintem az egyik előző kommentelő jött vissza álruhában.

Ha-ha.

"Bizony ment a menőzés, a gazdagabb gyerekek szekálták a szegényebbeket."

Ilyet olyan ír, aki nem látott még magániskolai gyerekcsapatot közelről, csak elképzeli, hogy milyen.


Hangsúlyozza, hogy nem olvasta eddig, ő itt most új hozzászóló.

Aha.

(Tényleg kell valakinek egy jó pszichológus.)

2022. dec. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük 46-os az építő hozzászólást.

Nagyon sokat tett hozzá a témához.

2022. dec. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

45,köszönöm,ez nagyon hasznos volt!

46, a gazdagabb gyerekek valóban szekálják a szegényebbeket, illetve úgy mondanám,a márkás cuccokkal menőznek sokan és akinek nincs, az ciki. Nálunk 15 éve a gimiben ugyanez volt. Nyilván ha valakinek a magánduli tandija tűréshatáron van (én pl ilyen lennék) az sok mindenben visszavenne.

2022. dec. 15. 12:28
 49/51 anonim válasza:
Magániskolába csak olyan gyerekek járnak akiknek a szüleinek sok pénze van. Most az, hogy a te lányod “allergiás” a szekálásra nem biztos, hogy a magánsuli lesz a legjobb megoldás. Ha sok pénzetek van, akkor mehet simán, de ha nem… na ott van a gond! Inkább szerintem próbáld meg vele megbeszélni, hogy jó magasról 💩-ja le ha beszólnak neki a kis csírák! Sok sikert kíván, egy ember Budapestről:)
2022. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
52%

Állami iskola

Mi a 5 napból 1óra elmarad mindig

Hát ha nincs tanár kint vannak az udvaron

Pólóba meg mellegítöfelsöben és aztán meg 20.000ft gyógyszerel költök

Ha a tanárnö leszidná 1 gyereket akkor a tanár nekimegy a szülö !

2022. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!