Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Rossz szülő vagyok?

Rossz szülő vagyok?

Figyelt kérdés
A mai napon megfeledkeztem az időről és nem értem oda a buszhoz amikor jött az elsős gyerkőc. Az egyik ismerősünkkel jött haza és így egy megállóval előbb kellett leszállniuk az ismerősnek mert nem voltam még ott. Voltam minden IS csak fehér ember nem. Mással is fordult elő hasonló? Vagy tényleg szörnyű szülő vagyok?

#iskola #Elnéztem az időt
2022. dec. 13. 22:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy rossz szülő! És tudod miért nem? Mert a rossz szülő ettől nem érezné ilyen rosszul magát mint most te. Emberek vagyunk, hibázunk. Nekem 2 gyerekem van (10 és 8 éves), ne tudd meg mi van a telefonom naptárában, lassan sikít, hogy ennyi dolgot ne írjál már belém bammeg... Minden egyes "szarságot" IS bele kell írnom különben elfelejtem mert annyi teendőm van, semmi extra csak a szokásos, meggebedek a 8 órás munkahelyemen, majd délután és hétvégén otthon, lavírozom a takarítani/főzni való és a gyerekeim/férjem között, közben figyeljek a lelki békémre is, na meg a hülye munkatársam lelki békéjére is és még sorolhatnám, szerintem minden anya ezt éli át aki egy kicsit is lelkiismeretesen próbálja végezni a dolgait. Igaz gyereket még nem felejtettem sehol de volt, hogy elnéztem az időt és úgy szólt rám egy tanár, hogy mindjárt kezdődik a gyerek szereplése, megígértem, hol vagyok már mert sír a gyerek, vagy elfelejtettem adventi vásárra pénzt adni neki (a szívem szakadt meg, hogy míg mások vásároltak, őt csak nézte őket, persze másnap már ő is tudott vásárolni). Mindegyik után borzasztóan éreztem magam de sajnos ilyen bakik benne vannak a pakliban még a legeslegjobb szülőknél is.
2022. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha egy kis faluban laktok, akkor miért kell egyáltalán a gyerek elé menni a buszmegállóba? Vagy csak nálunk olyan csodás a helyzet, hogy az elsősök javarészt egyedül mennek haza az iskolából? (kb 3000 fős község)
2022. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
12, érdekes iskola lehet. Egy mai normális iskola el se engedi az elsőst egyedül. Sőt, jellemzően alsó végig csak kísérővel mehet.
2022. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

13


De ez mikor változott meg így? Vagy mikor kellet volna? Én most 21 éves vagyok, a az osztályunkban 1. osztály 2. félévére egy kivétellel teljesen kikopott, hogy a szülők a gyerekek után mennek. Mikor meg a 12.-et elvégeztem, s pont olyan időpontban jártam a faluban, mikor a kicsik hazamennek, akkor is egyedül mentek, pont mint mi anno.


Amúgy akkor most elvileg a barátokkal biciklizni is csak kísérővel mehetne az alsós? Vagy a boltba?

Nálunk csak annyi kitétel volt, hogy a csorda előtt (sötétedés előtt valamivel) érjünk haza, maradjunk a faluban meg a "nagyút" (országút) ezen felén. Engem alsóban pl volt hogy küldtek is külön a boltba.

2022. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy rossz anya, előfordul, semmi gond. Álíts be ébresztőt, nekem is be van mikor készülnöm kell.

#14, itt van mellettünk a sarkon a suli, de az tuti hogy egy elsőst még oda sem engednék el. Egy úton kell átmenni, de annyira nagy a forgalom, hogy itt kanyarognak, tolatgatnak, parkolnak szanaszét a kocsisok akik hozzák a gyerekeket, nem akarom hogy ott valami baja legyen, még nekem is nagyon kell figyelnem. Busszal sem engedném egyedül, csak a felsőst.

2022. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

“Egy mai normális iskola el se engedi az elsőst egyedül.“

Ezzel anno a fiam tanítónénije is próbálkozott. Mondtam neki, hogy a gyerek hetek (ha nem hónapok) óta egyedül jár reggel. Akkor nem engedik be? Ezután csak írnom kellett egy engedélyt, hogy egyedül elhagyhatja az iskolát. Másodikos volt (általános iskolás). Tudom, szörnyű szülő vagyok. De túlélte. Idén érettségizik.

2022. dec. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%
Nagyon rossz szülő vagy
2022. dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

kedves kérdező!

az biztos, h nem vagy rossz szülő🙂


hány éves a gyerkőc?

2023. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16!

Nálunk nem engedték el a gyereket ha nem volt ott a szülő. Senki nem mehetett el egyedül. Hogy otthonról egyedül megy e az iskolaba, az a te felelősséged. Ha a tanár elengedi egyedül az iskolából, az az övé.

2023. ápr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
Bárkivel előfordulhat. Úgyhogy nem.
2023. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!