Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves korától engeditek/en...

Hány éves korától engeditek/engednétek egyedül hazamenni a gyereketeket az iskolából?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokat számít az is, hogy milyen a közbiztonság adott településen, illetve az iskola távolsága, ezért arra is kíváncsi lennék, hogy milyen körülmények indokolják/indokolnák a döntésed.

2023. febr. 5. 02:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%

Masodiktol egyedul jart mindegyik gyerekem. Vagyis hat a 3gyuttentek haza es suliba is mikor a kisebbek is sulisok lettek.

Budapest 15.ker


Amugy az akkor 4ikes lanyom az elsos fiammal egyedul jart Godollorol Budapestre suliba 1 evig. Igazabol 25-30 perc alatt beertek. 2busz 1 volan 1 bkv.

2023. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
20ezres kertváros, 5 perc séta. Egyedül harmadiktól járhattak haza, nagyobb tesóval meg másodiktól. De idehaza dolgozom, szóval utána nincsenek egyedül, csak már nem sétálok eléjük.
2023. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
9,5 éves a lányom. Bp. külső kerületében lakunk. 2 buszmegálló (13 perc séta) a suli. Reggel kísérjük, délután pedig az egyik osztálytársával jön busszal, én várom a buszmegállóban.
2023. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Mi szemben lakunk a sulival, és nem is úttest van köztünk, hanem egy park. A nagyobbik harmadikos, a kisebb másodikos volt, amikor elkezdtek együtt hazajárni, mert otthonról kezdtem dolgozni. Előtte azért nem lehetett, mert nem akartam, hogy az üres lakásba jöjjenek haza.

Olyan viszont az előtte való évben is előfordult, hogy a nagyobbik húzta reggel az időt, az akkor elsős kicsi meg nem akart miatta elkésni, és lement egyedül. De nálunk ez tényleg 3 lépés.

2023. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

Mi 1. osztálytól már mentünk, csak egyvalaki volt, akit még 4.-ben is kísértek, de az szellemileg is kicsit gógyi volt. Volt egy fiú aki 4.-ben már biztos egyedül járt busszal egy másik faluból. (2001-ben születtünk)

Most is látok magukra alsósokat, így ez szerintem nemigazán változott.

Kb 3000 fős település.

2023. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

Én nagyjából második-harmadik osztálytól jártam egyedül. Anyum még oviba is egyedül ment, de ő a '70-es években született, egy kézen meg tudták számolni hány embernek volt autója a faluban, nem volt veszélyes sétálgatni :D A húgom most harmadikas, elmennek érte, de utána mehet egyedül, távolról figyelik. Jár táncolni, onnan néha jöhet egyedül.


Tőlünk kb 15-20 perc séta a suli ahova jár (és én is jártam, már elballagtam), két zebrán kell átmenni, amúgy végig járda van. Közvilágításra nincs pénz (de stadionra van, na mindegy) úgyhogy a főúton kívül mindenhol vaksötét van, sötétedés után nem jöhet egyedül.

2023. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Annak idején 90-es években én elsős korom óta egyedül jártam iskolába, igaz kb. 500 méterre volt a suli, pár perc séta, se főút, semmi egyéb akadály.

Idősebbik lányomat 3. osztályig vittem autóval, utána a kisebbel és még 2 másik lánnyal együtt jártak. Kb 20 perc séta.

2023. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
Még csak ovis a fiam, de előre láthatólag felső tagozattól fogom elengedni. Persze függ majd tőle is. 1,2km-re van tőlünk a suli, a suli előtt kell csak átmenni az úton, ahol nagyon kell vigyázni. Zebra sajnos nincs, 30as táblát sokan nem tartják be, kamionok is járnak ezen az úton, ráadásul kanyar is van előtte, nem nagyon lehet belátni arról. Szóval ezért féltem. De majd kiderül. Jelenleg még nagyon szétszórt a figyelme. (Én amúgy elsős korom óta egyedül jártam, iskolabusszal, a megálló szinte a házunk előtt volt, de az más világ volt.)
2023. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

Kizártnak tartom, hogy a szülő kérésére se engedjenek egyedül haza gyereket.

Én írtam, hogy a sulival szemben lakunk. A fiam évvesztes, negyedikben tavasszal betöltötte a 11-et. Nehogy már az iskola úgy döntsön, hogy akkor sem engednek ki egy ennyi idős gyereket egyedül a kapun, ha a szülő külön kéri.

Nálunk alsóban azt kell külön jelezni, ha hazajöhet egyedül, felsőben meg azt, ha NEM jöhet haza. Ez így korrekt. Elég gáz, ha az iskola nem nézi ki a szülőből, hogy ennyit el tudjon dönteni.

2023. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

Mindkét gyerekemnek ötödik osztály második félévétől engedtem meg az egyedül közlekedést. Ekkor kaptak telefont is. A fiam éppen a múlt héten kezdte az egyedül járást. Ha hazaér megcsörrent hogy minden rendben van.


Budapest 4. kerület

2023. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!