Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lesznek így olvasási problémái...

Lesznek így olvasási problémái elsőben?

Figyelt kérdés

A 7et tölti szeptemberben, akkor megy iskolába a gyerekem. Az összes betűt felismeri,leírja, viszont KÉPTELEN összeolvasni őket. Tehát,ha leirom,hogy: ma, ő azt mondja: m,a . Megkérdezem,akkor mi az összeolvasva? Fogalma sincs. Már próbáltam mindenféle módon elmagyarázni, tanítani,de egyszerűen nem fogja fel. Az összes betűt kiolvassa,de nem tudja elolvasni semmi áron a legegyszerűbb szót sem.

A logikai feladatokat, iskolai felmérést 100%-osan megoldotta. Elég okos,nem tudom, miert lehet ez. Ja és nem én akartam megtanítani olvasni, ő akarja nagyon. A betűket már kb 5 évesen megtanulta (egy nyomogatós játéka miatt), de azóta nulla előrelépés olvasásban.


2023. máj. 8. 23:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
77%

20. “Megkérdezem,akkor mi az összeolvasva? Fogalma sincs. Már próbáltam mindenféle módon elmagyarázni, tanítani,de egyszerűen nem fogja fel.”


Jaja süt ebből, hogy a gyereket érdekli és te csak válaszolsz a kérdésre. 🫠

2023. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
33%

Egy tipp, amiről én tanultam olvasni:

Csináljatok egy rajzos lapot. Pl:

(egy alma) a A alma ALMA

(egy béka) b B béka BÉKA

stb



Vagy esetleg, mikor mesét olvasol neki, lássa ő is a szöveget, s mutasd, hogy épp hol tartasz.


Valószínűleg az a baj, hogy nemis igazán látta a betűket szavakként. Külön külön megtanulta, hogy melyik hangot hogy írunk le, de nincs meg a gyakorlat, hogy hogy néz ki az a gyakorlatban.



Az ilyen "unatkozni fog"-ról meg annyit, hogy én pl szeretttem kicsiként, mikor okosabb voltam a többieknél, mert már tudtam valamit. Olyan felemelő érzés. :D

2023. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
8%

Én az vagyok, aki az ilyen nehezebb gyerekek mellett ül és magyaráz, mikor a jó képességű gyerekek elsőre felfogják a tanár meg megy tovább az anyaggal a normális haladási tempóban. Nem, nem félévkor kezdik az első betűt, max írni, de ahogy olvasásnál, írásnál sem. Nézz bele egy könyvbe;) A hangok különválasztása oviban is volt nagycsoporttól, “tapsolj, ha hallod benne, hogy ssss” meg ilyenek.


Engem nem nagyon érdekel, kívülről mit gondoltok, ismerem a tanárok véleményeit is, meg az enyémet is, én látom, hogy a gyerekek nagyrésze felfogja pillanatok alatt, a kisebbséggel meg én sutyorgom órán, meg tanár korrepetálja őket jobb helyeken, máshol csak kiadják a szülőnek, hogy “gyakoroljon vele”.


Ezek közül kettő jó, egy fizetős nehezebb gyerekeknek egy meg rossz suli. Mindben ugyanez volt, aki jó képességű annak magától is jól megy, ők a többség, velük tartják a tempót. És figyeld csak meg, hogy a tanár mit csinál azzal, aki nem érti. Ott végzi egyedül ülve jobb esetben elöl, egy darabig próbálja mondani azt, amit mondtam, majd elkönyveli hogy “jaaa ennek azért nem megy, mert valami vaja van.” A sikert meg betudja magáénak, pedig erre szülő is képes, ez alsó tagozat. És nem, senki sem szív rossz tanítás utáni “átállással”, aki nem tudja rendesen elmondani, abban szorgalom/ambíció sincs, hogy tanítsa a gyerekét, én még egy ilyet sem láttam több iskola több osztályában. Aki jó képességű gyorsan kapcsol, a többinek meg segítek. Semmi baj nincs, ha ez nem az erőssége a gyereknek, ezzel nincs leírva, ez a mostani állapota, drukkolok, hogy ne legyen diszes, csak nehezebben érezzen rá. Tudom sokan vannak akik azt hiszik tök oké az ő szintjük is, de.. szóval a kérdező is érzi, hogy jobb, ha a gyereke nem tartozik közéjük, ezért a tudáshoz, amit igényel a gyerek, megadta a hátteret.

2023. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
21,mert mit kéne csinálnom,ha azt mondja,hogy el akar olvasni szavakat? "Bocsi,nem mondhatok többet, húzzál gyöngyöt fűzni és meg ne lássam többet,hogy betűket rajzolsz vagy megpróbálod elolvasni a könyvek borítóját!"..?
2023. máj. 9. 10:02
 25/42 anonim ***** válasza:
72%

#24 Te most csak mellébeszélsz, hárítasz. Lehet, hogy érdeklik a betűk, de nem azon a szinten, ahogy te akarod. Ha ő úgy mondja "mmmm-a", akkor hagyd rá, majd az iskolában megtanítják rendesen olvasni.

Egyébként az ilyen tanulást erőltető anyukák soha nem ismerik be, hogy ők olyanok. Az én anyám is ilyen volt.

Itt is egyből a helyesírásában kötöttél bele az egyik hozzászólónak. Ez ilyen tanító nénis attitűd, messziről ordít.

2023. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell elzavarni a gyereket, de azt esetleg mondhatnád neki, hogy nemsokára kezdődik az iskola, és ott lesz a tanító néni, aki sokkal jobban ért hozzá, hogy kell megtanítani az olvasást és majd vele megtanulja.

Még azt is bevallhatod, hogy ez nem a te mesterséged, ezért veled lehet, hogy nem tudja megtanulni, de már csak néhány hónap és kezdődik az iskola.

Ha meg magában nézegeti, az nem gond. Vagy rájön közben vagy nem.

Nem olyan szörnyű az, ha az ember azt mondja valamire a gyereknek, hogy ő nem ért hozzá (mármint a szülő).

2023. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
69%

Esélyesebb, hogy az együtt töltött idő miatt akarja ő ezt a tanulást. Mert ilyenkor érzi, hogy figyelsz rá, foglalkozol vele. Amíg ha gyöngyöt fűz, rajzol, azt talán egyedül csinálná.

Próbáld meg, hogy egy teljesen más tevékenységet csináltok együtt. Az olvasást meg hagyd, mert egyébként egyes gyerekeknek kifejezetten árt, ha úgy mennek iskolába, hogy tudnak olvasni, számolni. Kvázi így alig lesz dolguk elsőben, unatkozni fognak, amit megszoknak, aztán, ha utolérik őket a többiek, akkor lesz probléma.

2023. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
14%

#13! "Drukkolj, hogy ne disz legyen, az jobb, ha nem tehetséges benne simán. Ettől függetlenül minden más képessége a helyén van!"

Kicsit kevés lesz a drukk, ha közben mindent megtesz azért, hogy az legyen.

Ha kicsit is tájékozott lennél, tudnád, hogy a történelem során már több ISKOLAI olvasás tanítási módszert betiltottak, mert igazolódott, hogy szerepe lehet a diszlexia kialakulásában. A hozzá nem értő szülő pont ezt teszi. Értem én, hogy nagyon okosnak hiszed magad, de szorulhatna beléd annyi felelősségérzet, hogy nem osztod az észt olyan témában, amihez nem értesz.

Most nem sorolom, mennyi butaságot hordtál össze. Kezdjük azzal, hogy soha nem mond olyan egy tanító, hogy az a ká betű, úgy mondod, hogy kö🤦🏽‍♀️ Hangokat hangoztatnak, úgy, mint pl.mmmmmmmmmm. Akkor még a betűképet nem is látják. Azt utána kapcsoljak a maci hangjához. A Meixner módszer egyik legfontosabb része a hangok sorrendje, amit a szülő nyilvánvalóan nem vesz figyelembe. Na, mindegy, nem sorolom. Mindig lesznek olyan szülők, akiket nem zavar, hogy árt a gyerekének, majd a pedagógusok kijavítják, ha tudják.

Kérdező! Ha a gyereked villanyt akar szerelni, akkor is segítesz neki, mert mit mondhatnál, ha egyszer azt AKARJA?

2023. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Úristen,látott itt valaki gyereket már egyáltalán? Nagyon gázak a válaszok,süt róla,hogy nem anyák írták. Na mindegy,gondolom megtanul olvasni egyszer :D De már most értelmesebb,mint itt egyesek szóval nem lesz gond.
2023. máj. 9. 11:18
 30/42 anonim ***** válasza:
67%

#29

Ez a reakció megint sok mindent elmondott rólad. Véletlenül se gondolkodj el egyes kommentelők által mondottakon. Veled minden rendben van...

2023. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!