Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lesznek így olvasási problémái...

Lesznek így olvasási problémái elsőben?

Figyelt kérdés

A 7et tölti szeptemberben, akkor megy iskolába a gyerekem. Az összes betűt felismeri,leírja, viszont KÉPTELEN összeolvasni őket. Tehát,ha leirom,hogy: ma, ő azt mondja: m,a . Megkérdezem,akkor mi az összeolvasva? Fogalma sincs. Már próbáltam mindenféle módon elmagyarázni, tanítani,de egyszerűen nem fogja fel. Az összes betűt kiolvassa,de nem tudja elolvasni semmi áron a legegyszerűbb szót sem.

A logikai feladatokat, iskolai felmérést 100%-osan megoldotta. Elég okos,nem tudom, miert lehet ez. Ja és nem én akartam megtanítani olvasni, ő akarja nagyon. A betűket már kb 5 évesen megtanulta (egy nyomogatós játéka miatt), de azóta nulla előrelépés olvasásban.


2023. máj. 8. 23:36
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Nem olvastam a válaszokat, tehát kizárólag az általad feltett kérdeésre válaszolok. Az iskolában hozzáértő pedagógus keze alatt tökéletesen meg fog tanulni olvasni a gyermeked. Több, mint 30 évig tanítottam első és második osztályos gyerekeket, de olyan eset nem fordult elő, hogy egy gyereket ne tudtam volna megtanítani olvasni. Egyelőre hagyd az összeolvasást, ne foglalkozzatok egyáltalán ezzel a dologgal. Ha mégis szeretnéd fejleszteni, inkább hangoztassatok, esetleg hallgassátok meg, minek milyen hangja van, pl. hogy susog a szél, hogy berreg az autó, hogy brummog a mackó, stb.
2023. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:
Köszi! Azóta leesett neki,hogy kell összeolvasni a betűket :D illetve ahogy bejött a jó idő, már inkább kint játszik és nem rágja a fülemet az olvasással, szóval most annyira nem téma. De gondjai már tuti nem lesznek :)
2023. máj. 27. 18:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!