Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lesznek így olvasási problémái...

Lesznek így olvasási problémái elsőben?

Figyelt kérdés

A 7et tölti szeptemberben, akkor megy iskolába a gyerekem. Az összes betűt felismeri,leírja, viszont KÉPTELEN összeolvasni őket. Tehát,ha leirom,hogy: ma, ő azt mondja: m,a . Megkérdezem,akkor mi az összeolvasva? Fogalma sincs. Már próbáltam mindenféle módon elmagyarázni, tanítani,de egyszerűen nem fogja fel. Az összes betűt kiolvassa,de nem tudja elolvasni semmi áron a legegyszerűbb szót sem.

A logikai feladatokat, iskolai felmérést 100%-osan megoldotta. Elég okos,nem tudom, miert lehet ez. Ja és nem én akartam megtanítani olvasni, ő akarja nagyon. A betűket már kb 5 évesen megtanulta (egy nyomogatós játéka miatt), de azóta nulla előrelépés olvasásban.


2023. máj. 8. 23:36
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
62%

#29! Nem csak láttam, tanítottam is párszázat. Hasonló szülőkét is, mint te vagy... Velük kicsit nehezebb, de ne aggódj, még az értelmi fogyatékosokat is sikerült megtanítanom összeolvasni, a te ép értelműdnek is menni fog.

#28

2023. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 babyboom567 ***** válasza:
87%
tantaki oktatóprogramokra keress rá,ha mindenképpen erőltetni akarod ezt az olvasást,bár szerintem durván kicse..szel a gyerekkel.Az olvasás tanulásának módszertana van,nem betűk összeolvasásával kezdenek.Hangzókat tanulnak,szótagolnak tapsolva,hangot képpel,betűt képpel,hangot betűvel hasonlítanak.Aztán ha vannak alapok, lehet olvasni.Egyszerű betűismeretből nem lesz olvasás.
2023. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Akinek van gyereke,pontosan tudja,mennyire kíváncsiak, erőszakosak tudnak lenni. Szóval elég fura azért belémállni,mert az együtt töltött életünk egyik-másik hetének egyik napjából 10 percet rászánok néha,hogy megpróbáljam elmagyarázni,hogy kell kettő betűt összeolvasni:D Inkább kérdezzétek meg magatoktól,mi ez a hatalmas frusztráció a gyerekekkel-anyukákkal szemben,amit egy ilyen kérdésen kell levezetni;) Gondolom nincs párotok meg fasírtban vagytok a szüleitekkel,de ez nem az én bajom.
2023. máj. 9. 11:45
 34/42 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, a kognitív disszonanciádat oldod fel azzal, hogy a neked nem tetsző válaszokat adókat minősíted és személyeskedsz? 🙂
2023. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
81%

#33! "Inkább kérdezzétek meg magatoktól,mi ez a hatalmas frusztráció a gyerekekkel-anyukákkal szemben,amit egy ilyen kérdésen kell levezetni;) Gondolom nincs párotok meg fasírtban vagytok a szüleitekkel,de ez nem az én bajom." Ez színtiszta személyeskedés, aminek semmi alapja.

Megpróbálom egy példával illusztrálni, mit csináltál te és mit a válaszolók, hátha úgy megérted:

Adott egy szülő. Gyerekének fáj a torka, beadja neki a 3 szem, előző betegségéből megmaradt antibiotikum tablettát. A torokfájás semmit nem javult, feltesz egy kérdést a gyiken. Véletlenül erre téved egy gyerekorvos. Leírja neki, hogy hibázott. Valószínűleg vírusos eredetű a torokgyulladás, az antibiotikum fölösleges volt. Nem csak fölösleges, hanem árthatott is. Ha baktérium okozta volna, akkor is végig kell csinálni az antibiotikum kúrát, mert ezzel csak azt éri el, hogy a baktérium rezisztens lesz rá, legközelebb nem fog hatni+ fölöslegesen felborította a baktériumflórát. Miért mondta az orvos? Valószínűleg azért, mert tanulmányaiból tudja+több éves szakmai gyakorlata során látott már pár ilyet. Ez a hivatása, szeretne segíteni a szülőnek, hátha legközelebb nem csinál hülyeséget. Szülő szerint: Az orvos hülye, frusztrált, azért mondja🤦🏽‍♀️ÉN vagyok az okos.

Felteszel egy kérdést, de ha olyan válaszol, aki történetesen ért hozzá, te vagy megsértődve, mert nem azt írja, amit hallani akarsz.

Kicsit gondolkozzál. Milyen szülő válaszolhat?

A, Sose tanította otthon a gyerekét, rábízza az iskolára. Mit tud neked segíteni? Semmit, mivel se ismerete, se tapasztalata nincs a problémában.

B, Megpróbálta, mint te, de ugyanolyan problémákba ütközött, nem sikerült. Mit tud neked segíteni? Max.egy másik sikertelen módszert ajánl, amivel szintén ártani fog.

C, Megpróbálta és sikerrel járt. Jó eséllyel maga is pedagógus. Leírja, hogy hibáztál, azért nem sikerült. Bízd szakemberre, mert nem értesz hozzá.

Ha neked a hozzáértő, építő válasz nem felel meg, akkor csak hisztikézzél. Nem a mi bajunk. Az én gyeremnek ettől nem lesz baja. Elhiheted, minimális frusztrációt sem okoz nekem, hogy más hogy kínlódik a gyerekével. Ha pont én tanítom, akkor sajnálom egy kicsit, mert tudom, hogy nehezebb neki, mint azoknak az osztálytársainak, akiket békén hagytak, de ez van. Mindig is voltak ilyenek, pályaválasztásnál ezt is vállaltam 🤷🏼‍♀️

#31

2023. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Szerintem vegyétek igénybe pszichológus segítségét,néhány év alatt sikerülhet feldolgozni ezt a hihetetlenül felkavaró kérdést. Még szerencse,hogy kettő betűt próbált összeolvasni a gyerekem,nem hármat,az már durva lett volna.
2023. máj. 9. 14:29
 37/42 anonim ***** válasza:
76%
És csak folytatja. 😅 Van baj.
2023. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
83%
Irigylem azt a tanítót, akihez kerültök🤣🤣
2023. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz még vele, majd élesben elsajátítja. Nekem is volt olyan (konkrétan angol), amit otthon apum az Istenért nem tudott megtanítani, iskolában ELSŐRE mindent felfogtam. Ja, angol szakos lettem...😅


Ha az iskolában lesznek majd ezzel problémák, akkor ráértek ezzel foglalkozni. Egyébként is, ahogy írod, minden másban jól teljesít. Nem hinném, hogy én ebből gondot csinálnék a helyedben.

2023. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 babyboom567 ***** válasza:
68%
Hát kérdező,a válaszaidból ítélve, a gyerekednek az életében a legkisebb gondja lesz az olvasásprobléma.Ilyen szemellenzős szülővel élni,kész főnyeremény.
2023. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!