Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél ha az osztályfőnök...

Mit tennél ha az osztályfőnök nem fogadná el a gyermeked? Többi lent..

Figyelt kérdés
Mit csinálnátok ha az új osztályfőnök egyfolytában a gyermekedet hibáztatná, nem hinne neki, folyton megalázná? Vele tisztáznád, amit úgy tűnik nem akar, vagy megkeresnéd az igazgatót? Javulhat a helyzet vagy keressünk új sulit? Vagy várjunk hátha felsőben jobb tanárt kapunk?

jan. 15. 20:11
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Engem még mindig érdekelne, hogy valóban iyg van e, vagy csak a gyerek érzi igy?
jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
20-as: elvileg szereti, gyakorlatilag nem tudom, most mivel kamaszodnak kicsit más mindenkinek a vérmérséklete. Ezt szeretnénk megtudni, de az hogy minden áldott nap van vmi ami miatt magyarázkodni kell mert a tanár rágalmazó dolgot mond rágalmazó stílusban, az nekünk nem fer bele. Osztalyvaltas felejtos.
jan. 16. 20:16
 23/51 A kérdező kommentje:
21-es ez nem érzés nem érzés, a tanító konkrétan a kifejezésére juttatja nem szép módon, hogy nem hisz neki, meg sem hallgatja, azt mondja nem mond igazat, de nem ilyen stílusban hanem durvábban.
jan. 16. 20:17
 24/51 A kérdező kommentje:
Mit csinál ilyen esetben az igazgató?
jan. 16. 20:18
 25/51 A kérdező kommentje:
20- as lehet annak nagyobb trauma, hogy az ofo piszkálja napi szinten vállalja, lelki terrort alkalmaz, stb?
jan. 16. 20:22
 26/51 anonim ***** válasza:

Melyik suli? Privátban írd meg légyszi, pont most olvastam egy friss negatív kommentet annál a sulinál, ahova jelentkezünk és meg vagyok ijedve, 3-os gyerekem van, nehogy te legyél az, aki a legjobbiskola.hun írt nagyon hasonló friss kommentet.


Egyébként a mi osztályunkban is ilyesmi van, bár nem pont ez, nálunk elhiszik, de nem foglalkoznak vele az elfogadás jegyében. Így, ha sérelem éri a gyereket mindig ugyanazon 3 gyerek részéről, akkor azt kapják, hogy "hagyd rá", "kerüld el", "ne foglalkozz vele", vagy esetleg "minek fordultál hátra", "miért nézel oda", "mondtam, hogy máshova nézz, akkor nem látod, mit csinál". Illetve, ha druvább dolgok vannak, pl lökdösi a srác(mert nem játszik vele, hátat fordít, vagy megjegyzést tesz a gyerekem, hogy lerázza), verekedik a fiú, vagy szexről beszél vagy fütyis dolgot csinál, akkor nem elfogadott a másik gyerek részéről, hogy rákiabál, vagy visszalöki, védi magát verekedésnél, mert garantáltan le lesz cseszve, és már nem tud hova menni, hiába beszél mással, megy utána a fiú, becsatlakozna játékba, és már le is tolják őket, ha nem veszik be, mert az kirekesztés. Agyam eldobom az egésztől, tavaly ennek a szöges ellentéte volt, védték a gyerekem, gyakran akkor is, amikor szerintem nem kellett volna és én már meg is mondtam, hogyha megüti, akkor nagyot üssön, nem leszek mérges érte, nem érdekel, mit mond a tanár, megyünk innen úgyis.

jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

"...ez nem érzés nem érzés, a tanító konkrétan a kifejezésére juttatja nem szép módon, hogy nem hisz neki, meg sem hallgatja, azt mondja nem mond igazat, de nem ilyen stílusban hanem durvábban."


Ezt te magad hallottad, amikor tortent, vagy a gyerek meselte?

jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
77%

... utolsó az ilyen kérdések miatt kellene kamera az iskolákba. Teljesen hihető, hogy mondjuk olyat mondott, hogy "ne hazudj itt nekem", és csak mert kiskamasz, megkérdőjelezik.. EZÉRT húzunk el az iskolából, és ezért vannak komoly fenntartásaim. Én kiültem az iskola melletti padra és órákat bámultam a problémás tanár viselkedését(meg az osztályét).


Engem nem fog senki megkérdőjelezni, és ehhez az kellett, hogy én is lássam, mert a gyerekemnek nem hinnének. A gyerekem igazat mond, eddig is látszott, főleg mivel olyan részleteket árul el, hogy elképesztő és olyan dolgokat tart fontosnak, amiket én nem. (pl csendben kellett maradni, nehogy zavarja az előadást, vagy összegyűrődött az új pólója).

jan. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
35%
Hja, aztán ha kamera lenne, kiderulne, hogy még véletlenül se a tanár a hibás. A gyerekek szeretik a maguk oldalát elsumakolni.
jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
29%

Én nem tudom, te hány osztályban vagy bent, de én sokban, illetve nem először ülök ki suli/ovi mellé. A tanárok úgy beszélnek és viselkednek a gyerekekkel, hogyha szülő látná.. a gyerekek is egyébként sokszor, azt is kellene látnia a szülőknek, az információáramlást a valóságról nagyban javítaná!


Én halál boldog lennék a kamerától-mikrofontól, konfliktus esetén visszanézhető helyzetektől, és szerintem a szülők jórésze is, kivéve az a fele, aki nem akarja, hogy a balhés gyereke balhés viselkedéséről esetleg kiszivárogjon videó, na meg a tanárok. Biztos vagyok benne, hogy egy emberként tiltakoznának, mert tudják, hogy amit művelnek nem vállalható, és mivel ők felnőttek és ilyet tanultak több évig, nem reagálhatnának így a balhés gyerekek viselkedésére sem, akik nem felelősek még a tetteikért sem.. Viszont ha nyilvánosságot kapna, legalább többen együttéreznének velük, de problémás gyerek szülője nem fog belemenni, hogy nézze, ahogy kisfiú dühösen kiabál, lökdösődik, kettétöri a ceruzáját és társai.

jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!