Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél ha az osztályfőnök...

Mit tennél ha az osztályfőnök nem fogadná el a gyermeked? Többi lent..

Figyelt kérdés
Mit csinálnátok ha az új osztályfőnök egyfolytában a gyermekedet hibáztatná, nem hinne neki, folyton megalázná? Vele tisztáznád, amit úgy tűnik nem akar, vagy megkeresnéd az igazgatót? Javulhat a helyzet vagy keressünk új sulit? Vagy várjunk hátha felsőben jobb tanárt kapunk?

jan. 15. 20:11
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
27- es szerinted ott vagyok velük a suliban? A gyerek du meséli minden nap mi történik és napi szinten terrorizálja..doga előtt is
jan. 17. 11:38
 32/51 A kérdező kommentje:
Ezen a héten a többedik alkalommal hallom a gyerektől, hogy mit kérdez tőle a tanár..nem hisz neki, vádolja hogy nem mond igazat. És nem siet velünk leülni beszélni akkor nagyon enyhén fogalmazok.
jan. 17. 11:41
 33/51 A kérdező kommentje:
25 privátban sem szeretném. Remelem megérted. Nem írtam sehova semmit.
jan. 17. 11:42
 34/51 A kérdező kommentje:
Ez komoly 28- as?? A portás lehet hogy fel sem enged. :))
jan. 17. 11:43
 35/51 A kérdező kommentje:
Meg mielőtt valaki azt hinne hogy a gyerek mindig ártatlan és a tanár nem ez tévedés. Ennek járnék utána, de nyilván mindent tagad, és ezért alkalmazza a pszichoterrort, amit viszont valahol jelenteni kene..
jan. 17. 11:46
 36/51 anonim ***** válasza:
52%

És az eszedbe sem jut, hogy gyerek valóban nem mond igazat (és ez nem vád)?

van olyan gyerekem, aki a legártatlanabb özikeszemekkel tud rám nézni és a szemembe mondani, hogy ő semmit nem csinált, miközben három másik állítja. hogy megrugdosta az osztáéytársat.

Lehet m, hogy vannak olyan dolgok (pl csúnya beszéd, 1-1 ütés, csalás, stb), ami az egyik gyereknek "semmi", miközben a másik családban elfogadhatatlan.

jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg utálják a gyereket és tényleg nem csinált semmit?


Én csak azt hiszem el, amit látok, illetve azt, ami nagyon valószínű. Pl mikor a gyerekem felnyomta a tanár a falra, ki volt bukva tőle, hogy az új harry potteres pólóját összegyűrte, pedig még csak egyszer volt rajta. Random állítások és kinek higgyünk dolgokban nem vagyok benne, a logikusabbat hiszem el, ahol az apró részletek elárulják. Pl mikor két gyerek sakkozott, az egyik a lányom, a másik a barátja, egymásnak estek, hogy egy bábu hol is volt. Az enyém csalónak nevezte a srácot és elbőgte magát, az meg olyan ideges lett, hogy csalással vádolja a gyerekem, hogy szabadult volna tőle, hogy ő ilyennel nem akar játszani semmit. Esélyes, hogy mindkettő igazat mondott, és a bábut rosszul tették le, végül nem döntöttük el, hiába nézett úgy ki, hogy az egyik kikapott volna és "oka lett volna csalni", abban maradtunk, hogy nem volt rendesen letéve a bábu, és bárminek látszódhatott.


Én nem ítélnék el valakit, csak mert három másik állítja, hiszen nem láttam és nincsenek részletek, amit stimmelnek. Tessék szemmeltartani a gyerekeket egyébként, nálunk ritkán fordul elő suliban, hogy valamit ne láttunk volna. Legutóbb lecseszték a gyerekem, mert csúnyát mondott egy tanárra, amikor csak megismételte, amit egy másik gyerek korábban mondott rá, és esélye sem volt kimagyarázni, mert utálja a tanárt, de nem mondta. A másik kissrác meg bemártotta ezzel, lényegében nem hazudott, mert a gyerekem kiejtette a szavakat, de nem a tanárra... Nagyon sok igazságtalanság van ám az iskolákban(is), és csak azt lehet rendesen kezelni, amit látsz és hallasz. Engem pl érdekelne miért rugdalta meg a többit a kissrác, mert lehet, hogy durva dolog történt vele, csak nem meri elmondani. Nálunk a provokátorokkal szoktak pl verekedni, és vannak, akik kifejezetten ilyen ravaszak, hogy nem üti meg a gyereket, csak lökdösi és szekálja, amíg az verekszik, és aztán árulkodhat rá, hogy xy megütött. Az ügyesebb manipulátorok szokták megúszni az ilyeneket, és a barátok kiállnak ám egymás mellett.. pl gyerekem bevitt egy játékot, boldogan jött haza, hogy mindenkinek tetszett, majd pár hétre rá váltig állította 4 másik gyerek, hogy nem is az én gyerekem vitte be, hanem más! És senki nem hitt az enyémnek.. Az ember esze megáll a sulis sztoriktól, csak azt szabad elhinni, amit látsz és hallasz, vagy amihez a gyereknek nem fűződik érdeke. Ne azt figyeld, mit mondanak neked, hanem hogy mit csinálnak utána, pl bosszankodnak-e a verekedős társukra, hogy "xy néni már megint nem csinált semmit, hiába szóltunk"

jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz?? Itt nem erről van szó, hanem lelki nyomásról..te elturnéd?? Egyfolytában vallatja, mindenben ő a hibás. És nem kedvesen kérdezi amit te sem szeretnek hallani..jó lenne folyamatosan azt feltételeznek hogy kaputól? Erről beszélek
jan. 17. 18:36
 39/51 A kérdező kommentje:
Jav kamuzol
jan. 17. 18:36
 40/51 A kérdező kommentje:
37- és köszönöm. Visszaadtad a hitem és azt hogy létezik még józan ész. Te vagy a kivétel ugyanis az emberek befolyásolhatók. Ha 2 ember állít valamit és a 3. nem, akkor a 3. beszívta. Maradjunk ennyiben. Ezt a hsz- t egy másik dolog miatt írom, de köszönöm és nem felejtem 🌺
jan. 17. 18:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!