Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Volt már a gyereketeknek...

Volt már a gyereketeknek olyan félig magyar osztálytársa akinek a külföldi szülője nem beszélt magyarul? Ha igen, hogyan kommunikál a többi szülővel és a tanárral? Angolul vagy tolmáccsal?

Figyelt kérdés
márc. 31. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annó volt több olyan osztálytársam. Csak a magyar szülő kommunikált a többi szülővel meg a tanárokkal.
márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Tolmáccsal? Na ne röhögtess🤣
márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Olyan is amikor a gyerekek nem beszéltek magyarul, nemcsak a szülők - amikor jöttek az ukránok.

Mi szülők egyáltalán nem kommunikáltunk, a tanárok kézzel-lábbal amikor nem volt kéznél az a kolléga aki beszélte a nyelvet

márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy a gyerek tolmácsol. Az mondjuk ciki, ha pont róla van szó.
márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol ilyen volt, ott a nem magyar szülő nem járt szülőire, ő nem kommunikált a tanárral.


Viszont beszéltem egy korábban tanárként dolgozóval, az ukrán háború kitörésekor sok ukrán menekült gyereket írattak be az iskolába, ott nemhogy a szülő (az anya), a gyerekek sem beszéltek magyarul, tolmács sem igen volt. Aztán mégis tanítani kellett.

márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Lányom osztályába 7.-ben érkezett egy kislány, aki kétnyelvű családban nőtt fel, apuka angol (vagyis mi azt hittük), anyuka magyar. Apuka velünk is angolul kommunikált, véletlenül keveredtem egy konferenciára, ahol ő is előadott, MAGYARUL. Kiderült, hogy apuka angol szakos, rajong a nyelvért és csak így kommunikál a családdal, barátokkal, kollégákkal, diákokkal.
márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk ilyen család. Többnyire én találkoztam a többi szülővel és az óvónőkkel, tanárokkal. De mikor ott volt a párom, akkor próbálkoztak vele angolul. Nem ez volt az anyanyelve, de beszélte, ahogy a szülők és tanárok nagy része is. Azóta már külföldön élünk, egy harmadik országban, itt eleinte én voltam a nehezen kommunikáló, de megoldottam.
márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Apuka spanyol volt, anyuka magyar. Apukát egyszer nem láttam a nyolc év alatt :D
márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem, de tanítottam ilyen gyerekeket. Általában a magyarul beszélő fél intézte a gyerek iskolai dolgait, nincs ebben semmi különös. Egyébként is ritkán járnak a szülők kéz a kézben szülőire. Ha meg olyasmi, hogy mit tudom én, következő órára falevelet kell hozni, a gyerek fordít.

Amelyik meg tudott angolul, az úgy mondta, ha nagyon fontos volt.

A legviccesebbek az ázsiaiak. Általában se angolul, se magyarul nem beszélnek pár szónál többet, tisztelet a kivételnek. Náluk bevett szokás, hogy a gyerek fordít. De azzal a 10szavas szókincsükkel bármikor elhitetik, hogy értenek magyarul. Mindenre bólogatnak értelmesen 😂

ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
9-es, elég szomorú, hogy tanítasz, és kiröhögsz más nemzetiségű embereket. Mikor mi kezdtünk új életet külföldön, én alig beszéltem a nyelvet, apuka meg többnyire dolgozott iskolaidőben. És igen, sokszor a lányom fordított, mert ő hamarabb megtanulta a nyelvet. De szerencsére a tanárok nem röhögtek ki minket. Azóta megtanultam a nyelvet, elvégeztem egy főiskolát és iskolában dolgozok. És mindig sokat segítek az újonnan érkező diákoknak és családjuknak.
ápr. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!