Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szóltok ehhez? Én nagyon...

Mit szóltok ehhez? Én nagyon ki vagyok akadva! (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Én korán elmentem dolgozni,reggel 6 órakor.Amikor "beért" a lányom a suliba,akkor felhívott,mint minden reggel.Nekem a munkába akadt egy kis gond,és mindenkit hazaküldtek.Nem részletezném.Legyen elég annyi,hogy meghalt az egyik munkatársunk.Így hazajöttem.Megyek be.Az ajtója csukva,zene ordít.Na mondom biztos bekapcsolva hagyta a rádiót reggel.(Reggel mindig zenét hallgat.) Megyek be a szobájába,hogy kikapcsoljam a rádiót.Na mit látnak szemeim,ott ül a számítógép előtt.Mondanom sem kell,hogy köpni-nyelni nem tudtam.Ő is meglepődött,és elkezdett magyarázkodni.A magyarázata az volt,hogy ez a legnehezebb napjuk,és a tanár feleltetni akarta.Na mondom maradjál már,ez a legkönnyebb napotok.A végén bevallotta,hogy rajta kívül még 3 barátnője lógott.Délben elakartak menni városozni,mondván én úgysem jövök rá.Mit szóltok ehhez?Legyen büntetés?Még sohasem csinált ilyet....Mi legyen a büntetése?Mit csinálnátok a helyemben?Mikor engedtétek lógni a gyereketeket?Ti igazoltátok?Ja,és a legfontosabb részlet.....A kisasszony 12 ÉVES!!!

2012. máj. 24. 11:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Igen megbüntetném, méghozzá keményen. Mi a biztosíték, hogy nem ez volt az első eset? Akkor engedném lógni, ha megbízható lenne, max évi 2-3 alkalom, és előre megbeszéljük, hogy otthon maradhat. Ennyi belefér, de a hazugság nagyon nem.
2012. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Sókristály ***** válasza:
100%

Nehéz a kérdés, mert te ismered a lányodat, hogy mivel lehet hatni rá.

Amikor elkezdtem olvasni, azt hittem 15-16 éves kamaszról van szó, és meg is lepődtem, hogy csak 12 éves és már ilyet csinál. Nálunk a legnagyobb 16 évesen tett ilyet először, a két kisebb 13 és 14 évesek, meg még soha. Szóval korán nyílik a kisasszonyod csipája.

De hogy valami okosat is mondjak, nálunk az első bűncselekménynél nem szokott büntetés lenni. Megbeszéljük, és elmondom, hogy mivel fog járni a következő eset. Általában beválik. Viszont arra érdemes odafigyelni, hogy csak olyan dolgot próbálj vele ilyen módon betartatni, amit ellenőrizni tudsz, különben körbe fog röhögni egy idő után, ha megússza, mert nem jössz rá.

2012. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Ha 12 éves az teljesen más tészta!

Én is azt hittem, hogy vagy 16-17 éves.Na azt megérteném, de azt nem, hogy miért nem szólt?!

Nem hiszem, hogy a 6. osztály olyan nehéz.

12 évesen meg városozni?

Maximum megbeszéltem volna a másik kislány anyukájával, hogy vagy igazoljon egy napot, vagy esetleg mittudomén, 3. vagy 4. óra után engedje el.Miért nem lehet esetleg suli után városozni?

A helyedbe biztos nem engedném el így mostmár sehova!

Eddig is csak úgy engedtem volna el, hogy jó..itt van a pláza, megvárom amíg bementek, én elmegyek és megbeszélünk egy időpontot, hogy mikorra legyek itt!

Büntetést én adnék, bepótolni az aznapi leckét meg amit nem tanult meg, kikérdezni és tv-net elvonva.Nekem is ez volt, amikor rossz fát tettem a tűzre, mondjuk nekem naponta 3.osztálytól 12.-ig mindennap, MINIMUM 2 órahosszát kellett tanulnom.

Viszont ha rosszjegyet hoztam akkor nem bántottak, csak szóltak hogy ejnye-bejnye.

21/L

2012. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

Nem feltétlenül a büntetés a legjobb módszer.

Ha leülsz vele, és értelmesen megbeszélitek, miért ne tegyen ilyet máskor, ő is nagyobb bizalommal fog hozzád fordulni.

Nekiállsz büntetni, azt éred el, hogy ha később valami történne az életében, amit kínosnak érez, akkor sem fogja neked elmondani, mert "úgyis megbünteted"

Ha érzi, hogy szereted és bármit elmondhat neked, könnyebb lesz, nem a büntetés a legjobb egy 12 éves gyerek esetén.

Nekem nincs gyerekem, nem is tervezek, mert rohadt engedékeny vagyok és egy kis elkényeztetett farok lenne belőle, de ez már kérdés XD

Én nem tartom jó ötletnek a büntetést, a jövőre gondolva.

Ha a másik 3 gyereket megbüntetik, te leszel a jófej anyuka és nagyon fog szeretni érte:)

A gyerek szeretetéért tenni is kell, nem olyan, hogy csak úgy jön. Néha ennyi belefér szerintem.

2012. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Szia.

Nos,ez egy elég necces helyzet.Az,hogy a továbbiakban,bünteted vagy sem,függ attól amit az első sokk hatás elmúltával mondtál neki.Ha levisítottad a fejét,akkor én maradnék a kemény úton.Ha higgadtan kezelted a helyzetet legyél az a továbbiakban is.De mindenképp következetesen állj a helyzet elé.Már a magyarázatodban is feltűnik,hogy mented a menthetőt.Igazolni fogod neki és gondolkodás nélkül hiszed az egyszeri alkalmat,vagyis éppen úgy viselkedsz,mint egy anya.Nyitva hagyod a kiskapukat neki.Pedig még nagyon fiatalka....

Én személy szerint felhívnám a barátnők szüleit,hogy ők is odafigyelhessenek a saját csemetéjükre.Ez egy aggódó szülői viselkedés,(ami azért magában hordozza azt a kis reményt,hogy talán legközelebb jobban átgondolják,hogy belevágnak-e ilyen kis kiruccanásba).Nálunk működik a megvonásos büntetés.Nincs TV,telefon számítógép stb.És minden nap el kell,hogy beszélgessünk arról,hogy miért is van büntiben.Ez egy kis lelki terrorba szőtt nagyon komoly dolog,mert akkor is elgondolkodik a tettein,ha már lecsitultak az indulatok a hormonbonbával felszerelt lánykámban is.

2012. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
54%
Mi a biztosíték arra,hogy első alkalom?És keményen megbüntetném,hogy többet biztos ne csináljon ilyet.Mert,ha egyszer elkezdik,akkor...És igenis el kell mondani,hogy ez nem jó,amit csinál.És ő legyen okosabb,mint a barátnői.
2012. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%
Én is felhívnám a barátnők szüleit,megtiltanám a tvt,internetet,telefont egy ideig,megbeszélném vele,hogy ez nem helyes.6.osztály nagyon könnyű,nem szabad kibújni a felelősség alól.
2012. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ha nem igazolja le a napot, akkor a családipótlékot is megvonhatják. Az az összeg pedig jól jön. Ne nagyon szidd le nagyon, én is volt hogy így lógtam, de akkor igazolást hamisítottam, vagy elmentem dokihoz valami kamuval, hogy reggel hánytam, de már jól vagyok... Kérdezd meg tőle, hogy máskor is csinálta már ezt, vagy olyan szerencsétlen, hogy pont ezen az egy napon bukott le?


Amúgy általános iskolában én úgy lógtam, hogy anyaaaaaaaa beteg vagyok, nem akarok suliba menni, és akkor maradhattam igazolással itthon :D aztán én gimiben kezdtem ezt az 1-2 órát, meg 1-2 napot amiről szülő nem tud, de még sosem buktam le, meg sosem maradok itthon... de 12 évesen tényleg durva

2012. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%
Engem apámék tuti jól megvertek volna 18/F
2012. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

De kemény. :D Én maximum menstruáció miatt kértem meg anyát, hogy hadd maradhassak itthon, mert erős görcseim voltak, azt megengedte, más ilyet sose.

Igaz, hogy anya büntetései nem sokat számítottak, mert "nincs gép/tv" és hatra ért haza, aztán hatig meg kikapcsoltunk mindent... Ha komolyan el akarod ezektől tiltani, minimum a tápkábelt vedd el tőle, különben ezektől nem lesz eltiltva, csak hivatalosan...

Én amúgy összességében jó gyerek voltam, mindig jártam suliba, néha egy-egy 1-es miatt kaptam "büntetéseket". Azt hiszem utolsó évben volt, hogy elaludtam reggel, de azt még tanárok is igazolták néha, vagy be se írták, mert nem akartak velem kiszúrni, tudták, hogy jó tanuló vagyok. (4.6-4.8 közötti átlagom volt)

Szóval passz...

Büntesd meg mindenképp, csak hatásosan. Nem kell ordítozni, csak erélyesnek lenni.

21L

2012. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!