Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szóltok ehhez? Én nagyon...

Mit szóltok ehhez? Én nagyon ki vagyok akadva! (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Én korán elmentem dolgozni,reggel 6 órakor.Amikor "beért" a lányom a suliba,akkor felhívott,mint minden reggel.Nekem a munkába akadt egy kis gond,és mindenkit hazaküldtek.Nem részletezném.Legyen elég annyi,hogy meghalt az egyik munkatársunk.Így hazajöttem.Megyek be.Az ajtója csukva,zene ordít.Na mondom biztos bekapcsolva hagyta a rádiót reggel.(Reggel mindig zenét hallgat.) Megyek be a szobájába,hogy kikapcsoljam a rádiót.Na mit látnak szemeim,ott ül a számítógép előtt.Mondanom sem kell,hogy köpni-nyelni nem tudtam.Ő is meglepődött,és elkezdett magyarázkodni.A magyarázata az volt,hogy ez a legnehezebb napjuk,és a tanár feleltetni akarta.Na mondom maradjál már,ez a legkönnyebb napotok.A végén bevallotta,hogy rajta kívül még 3 barátnője lógott.Délben elakartak menni városozni,mondván én úgysem jövök rá.Mit szóltok ehhez?Legyen büntetés?Még sohasem csinált ilyet....Mi legyen a büntetése?Mit csinálnátok a helyemben?Mikor engedtétek lógni a gyereketeket?Ti igazoltátok?Ja,és a legfontosabb részlet.....A kisasszony 12 ÉVES!!!

2012. máj. 24. 11:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
én 16 évesen lógtam, mert az osztálytársaimat utáltam, a tesit meg a magyart is el akartam lógni, mert tesin cikiztek, magyaron meg szigorú volt a tanár... egyszerűen csak nem mentem be és kész, hamisítottam szülői igazolást...:D de egyszeri alkalom volt, többet ilyet nem csinálok :) de nagyon rossz passzban voltam mert éppen akkor minden nap csomóan bántottak... hogy miért? mert nem olyan voltam, mint ők... a lógásról nem mertem szólni a szüleimnek, az én anyám olyan, hogy ha annyit mondok, hogy "anya rosszul vagyok nem akarok suliba menni", akkor azt mondja, igyak egy pohár vizet és attól jobb lesz... kiakad ha egy napot is hiányzom, akkor is, ha lázas vagyok... szóval ja vannak ilyen szülők. én elsőre nem adnék büntetést a gyerekemnek, másodszorra talán...
2012. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
77%
Én 13 vagyok de egyszer késtem el az óráról a barátnőimmel 20 percet de kb. 1 hónap szoba fogság
2012. máj. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
75%
úristen mik vannak itt... az ő korában még kitűnő voltam! gimiben már lógtam, de mindig szereztem igazolást és az átlagom 4 fölött volt. ennyi idősen nem városozni kéne járni, hanem játszótérre! beszélgess el vele az értékrendjéről
2012. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj , ha a középiskolában nem fog ilyet csinálni ki fogják közösíteni.

Remélem ,hogy tudod.

2012. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én sosem kaptam pofont. Már 12 évesen is, amikor elkezdtem próbálgatni a szárnyaimat (sosem ilyen durván, egész életemben csak 1 db tanórát lógtam el, és azt megbántam), anyukám leült velem, és elmagyarázta, hogy azért nem szabad lógni, mert akkor utólag pótolnom kell, nem tudom, pontosan mi hangzott el az órán, így lehet, hogy rosszabb jegyeket viszek haza. Középsuliban pedig sosem lógtam el a többiekkel, és sosem jártam velük bulizni, sosem fogadtam el egy szál cigit sem. Nem közösítettek ki, hanem csak csodabogárnak tartottak. Mindvégig kitűnő voltam, fővárosi ösztöndíjas tanuló. Ja, és nem volt ám ez olyan régen, 22 éves vagyok. Nem oly rég született kisbabám, és próbálom észben tartani, hogy ha anyukám föl tudott nevelni egy pofon nélkül és ilyen jó kamasz voltam, akkor én is kövessem a példáját. Az erőszak nem megoldás, és egy 12 éves kislányra is lehet ésszerű érvekkel hatni, szerintem.
2012. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
Szerintem meg ülj le vele, mondd meg neki hogy figyelj lányom, ha lógsz az általános iskolából, ami a legegyszerűbb feladat az életedben, kegyetlenül meg fogod bánni, egyrészt mert nem leszel senki, másrészt mert rákapsz az izére és máshol is ezt fogod csinálni. Az mondanám neki, ez olyan mint a drog, biztos volt már neki drogprevenciós órája, ha nem, az is nagy hiba. Határozottan, céltudatosan meg logikusan megmagyaráznám neki hogy ez miért olyan ostoba dolog, aztán tuti megérten é, és minimum szólna ha valami baja van. Nem tudom hogy van e még ilyen, de azt hiszem hogy a szülő 3 napot igazolhat, ha nem lóg, lehet jó fejnek lenni, aztán meglepetésként igazolnék neki egyet vagy nemtudom... De megbüntetni minek, ez a társadalom amibe belenevelték, csak integrálódik még... Ha azt akarod hogy ne essen át ezeken, legalább egyszer költözzetek másik bolygóra!
2012. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%
Ez tök normális az ö korukba egy két lógás nem a világ vége de nem árt nevelőcélzattal vmilyen házimunkával büntetni a másik pedig az hogy a kamaszoknak teret kell engedni egy bizonyos határig viszont sokat kell beszélgetni velük meghallgatni őket kőzős programokat szervezni a szülőnek kell a kamaszok bizalmát elnyerni ezért kell sokat foglalkozni jobban odafogyelni a problémáikra
2012. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%

Na figyu már :D

14 vagyok és én is logtam nem is keveset :)

Normális hogy ki akarja probálni :) de hadd emlékeztessek mindekit :) a gyerek mindig annak azt csinálja amit a szülei tiltanak :) Ha most megbüntetet akk bocsi a szohatnálatért de ba*zhatod a lányodat mert ha már 1 logásért megbünteted akk még fogja csinálni :) + rámesz acigire az alkoholra stb :) tavaly (7.-ben) elkezdtem cigizni mert gondoltam ha anyu emgtudja kiakad :) de nem. Azt modnta szivjam ha jol esik jobb ha elötte szivom mint titokban :) 2 napra rá már cigit se fogtam a kezembe :) ennek már 1 éve és azota se vettem cigit a kezembe :) És mi az a hülyeség hogy kérjen meg hogy loghasson.. Könyörgöm már nem csecsemö... azzal csak égeted ha elengeded logni... Mond azt neki hogy " most az eccer eltekintek töle de ha még 1x ez történik akkor 1 honapig nincs se mobil se gép és a barátnöid se jöhetnek ide" akkor majd megijed... Na megmond hogy majd ha a 8dik osztályt elvégezte akkor majd nem kap azért szidást hogy logott... És szerintem igazold neki :) Velem anyum pont ezt csinálta és most végzem a 8al és semmi kedvem logni :)

2012. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
49%
utolsó a nevelés nem így működik,ahogy te itt lefestetted,nagyon vicces ha tinik adnak tanácsot egy felnőtt nőnek,hogyan nevelje a gyerekét...
2012. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én általános 8-ban lógtam többször. Remegtem, rettegtem ugyanis bemenni, mert nyolcadik éve kineveztek az osztály fekete bárányának és nem volt olyan tanítási nap, hogy ne bántottak volna, ne aláztak volna meg.
máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!