Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért tartják ilyen későn a...

Miért tartják ilyen későn a felvilágosítást az iskolában?

Figyelt kérdés

Elcsodálkoztam rajta hogy most, 6. osztályban hozakodtak elő ezzel. már minden lánynak megjött az osztályban 3. max 4. osztályban, és most kezdenek el mesélni arról hogy ne ijedjetek meg mert ezmegez az oka, és így kell használni egy betétet?

szerintem nem értelmetlen maga a felvilágosítás, mert sajnos vannak olyan szülők akik nem mondanak semmit a saját gyereküknek, csak épp iszonyúan elkésik vele az iskola. miért nem hozzák előbbre?



2012. dec. 29. 00:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 8.osztály előtti nyáron jött meg...nem hogy 3.-ban :O :D Jesszus, korán érnek a mai fiatalok.. :) Ezt így..16 évesen mondom. :)

Szerintem 6.-ban lenne egész jó, mert átlagban azután jön meg a lányoknak, de hát ti fura osztály vagytok. :D Amúgy nem tudom, szerintem egy kisgyereket még nem igazán érdekelnek ezek a témák...


16L

2012. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nincs túl későn. Nekem 7. elején jött meg, másnak az osztályban 6-ban, 7-ben és van akinek meg 8-ban. Nálunk már 5-ben tartottak ilyen felvilágosodást és még ilyenkor is sokan röhögtek rajta. Volt egy osztálytársunk akinek már harmadikban megjött, de vele voltak hormonális problémák. Már akkor lehetett D-s melle.
2012. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt otthon a szülőknek kéne tartani, így akkor sincs gond, ha a suli nem szentel túl sok figyelmet ennek... Korán el kell kezdeni beszélgetni ilyenekről... A szex is sokáig tabu volt, emlékszem, anno 8.ban sem tudtunk beszélni az osztályfőnökkel mert a fiúk éretlenül röhögtek...

Ezt mindenképpen azonos nemű közegben kell megbeszélni

2012. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is későn van. A volt osztályomban a lányok 90%-a 11 évesen már menstruált. Szerintem is előbbre kellene hozni.
2012. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem 8.ban jött meg, egyik osztálytársamnak 3.ban. Nem egyforma ütemben érünk, és egy osztályon belül is lehet egy vagy két (akár három) év életkori különbség. Ma átlagosan 11-12 éves korban kezdenek menstruálni a lányok. A menstruációról valóban korábban kellene a felvilágosítás, mert 6.ban már több lánynak is megvan.
2012. dec. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves lány vagyok, nekem 4. osztályban jött meg. Akkor még csak anyukám világosított fel (ennyi idősen még nem volt otthon számítógépünk sem, szóval nem tudtam volna magamtól információkat szerezni). Nálunk az első ilyen felvilágosító óra 4. osztály végén volt, akkor már fél éve menstruáltam. Nekem szerencsém volt a szüleimmel, de volt olyan osztálytársam aki akkor még azt sem tudta hogy mi az a betét, félévre rá meg neki is megjött. Szerintem is későn van a 6. osztályos felvilágosítás.
2012. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
56%

Nem hiszem,hogy olyan általános lenne,hogy 3-4.osztályban jön meg.Nekem 7.után jött meg,ahogy az osztályban szinte minden lánynak..Egyébként nekünk nem volt felvilágosítás csak 8.végén,akkor is már mindenki tudott mindent:)

Szerintem innen-onnan úgyis megtudják a dolgokat már 5.osztályos korban is.Amit meg nem,az ráér késôbb is.:))

2012. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is 6.-os vagyok, de nekünk nem tartottak felvilágosítást.
2013. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
nekünk az így meg úgy betét meg nem kell megijedni az negyedikbe volt a másik az ötödikbe de az olyan kisgyerekes volt mindent elmondtak de sz_r volt egy kicsit
2013. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Csak mi vagyunk ennyire éretlenek hogy 6.-ban még senkinek sincs meg pedig van néhány fejlett lány.....jobb ez így szerintem.....12/L
2016. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!