Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lányok -> ti hogy viselitek a...

Lányok -> ti hogy viselitek a menzeszt?

Figyelt kérdés
Igen, tudom hogy nem ebbe a témakörbe tartozik igazán a kérdés, de érdekelne a korombeliek válasza is, és szerintem ők inkább itt találnák meg. Az a helyzet hogy nekem amikor megvan, szorongani kezdek, és folyamatosan félek, igazából nem is tudom mitől. A furcsa ebben az egészben, hogy leginkább akkor érzem ezt, amikor suliba kell mennem ezeneken a napokon. Itthon egész elviselhető, de ha több ideig kell valahol máshol lennem konkrétan rettegek és minél előbb haza akarok jutni. már 10. osztályba járok, és ez a helyzet a kezdetektől kb így van, ami olyan három évet jelent.. évente legalább egyszer mindig sikerül hazakéreckednem magam, de nem tartom olyan jó ötletnek és lelkiismeretfurdalésom is szokott tőle lenni xd máskor egyszerüen siöerül pont akkorra összeszedni egy hasmenésen vírust, vagy kicsit jobban megfázni, és nem viccelek, ilyenkor bármire képes lennék hogy otthon maradhassak :| xd és a lényeg..tegnap megjött (Y) ma elég erős, holnap is még az lesz ha az eddig alkalmakat nézem, és hétfőtől kezdene el gyengülni.. de már most félek valami tipp / tanács / ötlet / tapasztalat? bárminek örülnék, főleg ha kicsit meg tudnátok nyutatni..>< köszönöm szépen előre is.:)

2013. jan. 5. 12:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 vagyok. De mindig is fájt a hasam, és derekam, mostanában a lábam is szokott fájni. Van amikor a fejem fájdul meg. de ez ritkább.

Eleinte én is ódzkodtam attól, hogy így tesizni , meg suliban lenni... De végül megszoktam. Úgy értem ne rettegj miatta, tegyél be magadnak betétet a táskádba. Elmúlik az akkor is, ha máshol vagy, és nem otthon. Próbálj meg lazábban viselkedni suliban ha meg van.:) Úgy is csak te tudod, más úgy sem látja. Hordj hosszított pulcsikat, pólókat. Én úgy jobban éreztem magam. Mert akkor nem látták a fenekem(én betétet használok). És így nem éreztem úgy, ha a fenekemre néznek,hogy esetleg észreveszik vagy látják,hogy épp menzeszelek.:S Meg persze sötétebb nadrágokat vegyél fel de szerintem ezeket te is tudod.

A lényeg,hogy át kell valahogy vészelni. Gondolj arra, hogy még nagyon hosszú évekig így lesz, természetes.

2013. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) igen, a tesi a legrosszabb az egészben, és hétfőn rögtön első órám már az, remek lesz.. A hosszított pólókat még anyum ajánlotta az elején és azóta is ragaszkodom hozzájuk :D Most így ha belegondolok nem is értem mit szenvedek annyit ezen, a fájdalommal sincsen baj mert igazából kicsit talán mazichista vagyok és így majdhogynem jól is esik xd a lelkiekben lehet a dolog..:| de azzal meg nem tudok mit csinálni egyenlőre. Mégegyszer köszi a választ, várom a továbbiakat.:D
2013. jan. 5. 13:03
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Nekem a hasam szokott fájni. De az nagyon, legszívesebben egész nap feküdnék. Meg néha hányingerem van, a fejem fáj, na az a suliba nagyon rossz, figyelni sem tudok, meg semmi. Én is akkor sötétebb nadrágot veszek fel, tesin én is félek, mert az első napokon csak úgy dől belőlem a vér. Ha nagyon szenvedek, beveszek egy fél Algopyrint az használ:) 14/l
2013. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Órákon én sem tudok figyelni, meg úgy általában semmire xd sok helyen kerestem dolgokat hogy rövidítse a ciklus lefolyását vagy valami de konkrét lehetőség ylig van és kipróbálni nem merem, mert félek hogy valamit nagyon elrontok magaöban.Köszönöm a választ.:)
2013. jan. 5. 13:23
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem az első nap borzalmas. Nagyon fáj a hasam szédülök, fáj a fejem is, és néha még hőemelkedésem is van. Suliban tesi órán ilyenkor mindig farmerban vagyok, és szólok a tanárnak, aki szerencsére nő, így megérti, hogy a tesi óra érdekel ilyenkor a legkevésbé. Szokd meg. Tereld el a gondolataidat, mert még jó pár évig meg kell ezzel küzdened. Meg mondd a barátnőidnek, és hidd el ők is segítenek ahol tudnak(: 14/L
2013. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) a mi tesitanárnőnk egy vipera, mindig azt mo dja hogy dolgozzunk rá, nem lesz gond szóval ilyenkor van hogy nem viszünk felszerelést és akkor megúszhatjuk xd
2013. jan. 5. 13:36
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyenkor bezárkóznék a szobámba, és addig ki se jönnék, amíg el nem múlik. De sajna nem lehet ilyesmit csinálni, így úgy ahogy, de elviselem. Folyton azon izgulok, hogy átüt a nacimra is, így minden szünetben elmegyek a wc-re. A barátnőim megértik, úgyhogy nem nyafognak miatta, meg én is el szoktam őket kísérni. (Tudjátok, csakis párosával a mosdóba, hátha elkapnak a gonosz manók! XD) Amúgy ez ellen - szerintem - nem lehet semmit sem tenni. Remélem azért az én kis "tapasztalatommal" segítettem valamennyire.
2013. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én attól tartottam, hogy észreveszik, hogy menstruálok.

Rohadtul utáltam,hogyha suli volt, mikor megjött, mert nekem nagyon nagyon erős vérzésem szokott lenni.Az volt a legjobb, mikor egynapos tanulmányútra mentünk, sehol egy normális budi.fúúú de utálat időszak volt.

Aztán, mikor áttértem a tamponra a betéttől -amit szűz lányoknak nem szoktak javasolni,de a betétet nagyon nem szerettem-, sokkal jobb lett, már kevésbé éreztem észrevehetőnek a dolgot.

A hasmenés teljesen normális az a gorcsöktől van, sok nőnek van hasmenése, mikor menstruál, ez nem vírus miatt van.

Már 24 éves vagyok, teljesen megszoktam, a görcsök még mindig borzasztóak, de nincs suli,10 perces szünet, ahol sietni kell a betétcserével, sokkal jobb már:)

a ruti meg az évek,sokat számít!:D

2013. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, és köszünöm, minden válasznak nagyon örülök :) na a nadrág a másik, egyszer történt csak eddig suliban "baleset" ebből és elég kellemetlen volt,és sajnos ilyenkor mindig eszembe jut xd
2013. jan. 5. 14:28
 10/28 A kérdező kommentje:
igen ez a másik, nem merem kipróbálni a tampont..
2013. jan. 5. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!