Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lányok -> ti hogy viselitek a...

Lányok -> ti hogy viselitek a menzeszt?

Figyelt kérdés
Igen, tudom hogy nem ebbe a témakörbe tartozik igazán a kérdés, de érdekelne a korombeliek válasza is, és szerintem ők inkább itt találnák meg. Az a helyzet hogy nekem amikor megvan, szorongani kezdek, és folyamatosan félek, igazából nem is tudom mitől. A furcsa ebben az egészben, hogy leginkább akkor érzem ezt, amikor suliba kell mennem ezeneken a napokon. Itthon egész elviselhető, de ha több ideig kell valahol máshol lennem konkrétan rettegek és minél előbb haza akarok jutni. már 10. osztályba járok, és ez a helyzet a kezdetektől kb így van, ami olyan három évet jelent.. évente legalább egyszer mindig sikerül hazakéreckednem magam, de nem tartom olyan jó ötletnek és lelkiismeretfurdalésom is szokott tőle lenni xd máskor egyszerüen siöerül pont akkorra összeszedni egy hasmenésen vírust, vagy kicsit jobban megfázni, és nem viccelek, ilyenkor bármire képes lennék hogy otthon maradhassak :| xd és a lényeg..tegnap megjött (Y) ma elég erős, holnap is még az lesz ha az eddig alkalmakat nézem, és hétfőtől kezdene el gyengülni.. de már most félek valami tipp / tanács / ötlet / tapasztalat? bárminek örülnék, főleg ha kicsit meg tudnátok nyutatni..>< köszönöm szépen előre is.:)

2013. jan. 5. 12:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is úgy vagyok vele, hogyha van akkor legszívesebben mindenkit eltüntetnék magam körül és egyedül szeretnék lenni,de sajna a múlt hónapban is pont úgy jött meg, hogy másnap mentünk kirándulni és egész nap Budapestre.. Alig vártam, hogy este legyen és végre hazamehessek..

Viszont nekem eléggé rossz, mert nekem úgy szokott lenni, hogy 2 hónapig nincs és csak utána jön meg. Ez engem nagyon idegesít, mert remélem nincs semmi bajom csak annyi, hogy még nem állt be , bár hamarosan 3 éves, hogy megvan. Ezért én még a görcsöket is hajlandó lennék elviselni, csak tudjam, hogy egészséges vagyok..

Szerencsére én még nem áztam át nagyon nagyon észrevehetően, de én is mindig nézem figyelem, hogy nem-e..

Remélem idővel jobb lesz :)

2013. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok az kimaradt, hogy 15\l
2013. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy bármi gond lenne, eleinte nekem is csinált ilyet, meg szokta váltogatni.. először hónap végefele, tavaly még úgy 15-e körül jött meg most meg ugye hónap elején.. hát anyum mondta hogy ilyen lehet, meg hogy amíg nem áll be ne lepődjek meg semmin, szóval lehet hogy nálad is ez a helyzet :))
2013. jan. 5. 14:50
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből a szempontból nagyon szerencsésnek mondhatom magamat, barátnőim, családom körében még nem találkoztam hasonlóval, úgyhogy mindenki irigyel ezért. :)

Nekem ha megvan, teljesen ugyanúgy érzem magam, mint egyébként. Ugyanolyan közérzet, nem vagyok kicsivel sem idegesebb (bár én alapból elég lobbanékony vagyok, anyukámtól örököltem, szerintem erre már nem igazán lehetne ráadni), ugyanakkora az étvágyam.

Általában 3 nap alatt lefolyik bennem az egész "művelet", nagyon maximum 4 nap alatt, de olyan is volt már nem egyszer, hogy 2 napig tartott.:D

Görcseim még sosem voltak, kicsit sem fájt még emiatt a hasam, és nem szokott menni sem tőle. Unokatesómnak nagyon erős görcsei vannak, gyógyszert szed rá, de van, hogy az se segít neki, és kórházba kell mennie injekcióra. Nagyon rossz lehet neki, de szerencsémre még csak el sem tudok képzelni hasonlót sem...Meg azt se, hogy 7-8 napig menstruáljak, nekem ez már abszurd.

Tesin sem akadályoz, minden okés :) Bár még általánosban néha kihasználtam, és nem tesiztem, de akkor sem volt semmi bajom.

Azért néha én is szoktam parázni, hogy átáztam-e, de még (lekopogom) nem volt rá példa.

Az egyetlen, ami kiakaszt, az az, hogy tavaly durván fogyóztam, hónapokig kb 700-800 kcalt ettem naponta, esetleg 1-2 napos "bűnözésekkel", ezért elb.sztam a rendszerét, volt, hogy 3 hónapig nem volt menzeszem, és mostanra (hogy már kb 5 hónapja nem fogyózok) állt vissza kb normálisra (havonta megjön, de több napos csúszásokkal ; pedig amíg el nem kezdtem fogyózni, mindig napra pontos volt ; megjegyzem ugyanilyen rövid ideig tartottak, gondok nélkül)

De azért azt hiszem, a fentiek mellett, ez azért elviselhető. :)


15L

2013. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igazán szerencsés vagy, öröm vol olvasni :) unokatesódat sajnálom, elviselhetetlen lehet, ha már injekció kell hogy ne fájjon neki :( Köszönöm a választ :)
2013. jan. 5. 15:53
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! :)

Nekem általában a vérzéses napjaim olyanok, mint a mindennapok, annyi különbséggel, hogy ilyenkor viselek betétet. Nekem legtöbbször gyenge-közepes vérzésem van, a betét nem telik meg teljesen, szinte sosem ázik át, bár amikor suliba megyek, szünetekben ellenőrizgetem, minden rendben van-e. :D Görcsölni sem szoktam, a hasam sem fáj, teljesen jól vagyok, talán a kedélyem változik meg ilyenkor, tipikus "megjött" viselkedésem van, hisztizek, toporzékolok, türelmetlen vagyok. :D

Na ez az átlag, de a legutóbbi menstruációmnál nekem is "szerencsém" volt megtapasztalni a kínokkal teli, görcsös, hasfájós havibajt, borzalmas élmény volt. :/ Az első nap még normális volt, bár akkor is kicsit több vér jött, mint általában. Aztán 2. nap reggelén kezdődött a horror, amikor is láttam, hogy a pizsamám és a lepedőm totál véres lett, és amikor kimásztam az ágyból, csorgott végig a vér a lábamon. Komolyan mondom, tényleg olyan volt, mint egy horror. Alig akartam elmenni a suliba, mert iszonyatosan erős volt a vérzésem, féltem, hogy mielőtt a suliba érek, átázok. Az órákon egyáltalán nem tudtam figyelni, ülve még minden rendben volt, de amikor felálltam, kizúdult belőlem a vér, minden szünetben futkostam a mosdóba, beraktam 2 betétet és egy köteg wc-papírt, hogy ne ázzak át. Ez alatt az időszak alatt 2 tesink volt, az első még a menstruációm első napján volt, azt túléltem, a 2.-on viszont már kértem igazolást a suliorvostól, mert akkor már végképp ömlött volna a vér, ha részt kellett volna vennem így az órán... A 3. napon a hasam is elkezdett görcsölni, anya vett nekem algoflex-m-et, de nem igazán segített. Kibírhatatlan volt. Rengeteget sírtam, mert ráadásul nagyon hosszú ideig tartott a menstruációm, kicsivel több, mint egy hétig, bár általában is hosszabb szokott lenni, de nem ennyire borzalmasan erős. Egyébként 2 évvel ezelőtt is volt egyszer egy ilyen alkalom, szinte ugyanezek történtek, csak akkor nem görcsöltem. Remélem a következő mensim már újra normális lesz...

Egyébként nekem a citrom segített a legutóbbi mensimnél, amiről írtam. Egyik este megettem egy egész citromot, és utána legyengült a vér mennyisége. Bár csak ideig óráig tartott, másnap reggel újra erős volt. De ez az egyetlen, ami valóban segített, sok helyen írták, hogy másoknak is segített, bár sok a szkeptikus is. Mindenesetre egy próbát megér. :)

16/L

2013. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen velem is volt, hogy így ébredtem...vér mindenhol.. nagyon komoly látvány volt de szerencsére ez még nyáron történt. Köszönöm a választ :)
2013. jan. 5. 17:21
 18/28 slora ***** válasza:
100%
Nekem is erős a menszeszem, az első három nap a legrosszabb.Én is utálok így suliba menni,folyton félek,hogy átázok,ha felállok a székről akkor mindig megnézem,hogy nem véres-e,bár ilyen,hogy farmerben átáztam volna,még nem történt(remélem nem is fog).Abból a szempontból szerencsés vagyok,hogy nekem nem nagyon szokott görcsölni a hasam.Csak annyira,hogy érezzem,hogy most meg fog jönni.Igaz még az első napon is szokott egy kicsit görcsölni,és az néha elég kellemetlen,de nem kibírhatatlan.Aztán pár hónapja átváltottam a tamponra,és már sokkal könnyebb a tesióra,nem félek annyira,hogy átázok.6.,vagy az 5.óra előtt kiveszem a tampont,csak újat betenni nem tudok,mert nem tudom megmosni a kezemet.Ezért betétet teszek be,és csak az utolsó egy-két órát kell kibírnom(szerencsére ilyenkor már nincs tesink).Szóval nekem a tampon sokat segített.Plusz a citrom tényleg jó,ilyenkor mindig citromos zöld teát iszok.Meg van ilyen C vitaminos pezsgőtabletta,az is jót tesz ilyenkor :)
2013. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Akkor a citromtól kevesebb lesz a vér vagy mi? Oo ez tök jó :) Hány éves vagy? Mikor kezdtél tampont használni? én 16 leszek pár nap múlva de még nem merem :| egykébként Köszönöm a választ.:)
2013. jan. 5. 17:41
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kerülget az az irreális félelem, hogy átázom, bár magamat ismervén nem találok ebben semmi meglepőt, minden máshoz ugyanilyen paranoiásan állok. Jobb szeretem vattacafattal kiegészíteni a betétet, de mivel annak érezhető a jelenléte (a "csordogálás" érzetét viszont megszünteti), nem tudom, a kérdező hajlandó lenne-e adni neki egy esélyt. Egyébként sokban nem befolyásol, görcs szinte sosem kíséri, a fizikális közérzetem normális marad tőle és a kedélyállapotom is megőrzi a szokásos közönyét, egyedül az idióta rögeszmémtől vagyok képtelen szabadulni, az teszi nehezen elviselhetővé az egészet.
2013. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!