Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szeptembertől a gyerekeknek délután négyig az iskolában kell maradnia?

Figyelt kérdés
Mert kötelező lesz a tanítás után valami foglalkozásokon részt venniük,azaz napközisek lesznek.Hogy marad így ideje megírni a leckét,és tanulni du.4 után?Azt mondják azért,hogy ne csavarogjanak suli után.Jó oké,de nem mindegyik gyerek kószál össze-vissza,hanem hazamegy.Én úgy tudom,a napközi azért van,mert azon gyerekek szülei,akik délután 4-5 óráig dolgoznak még nincsennek otthon kora délután,Ez rendben is van,de ha a szülő már tanítás után otthon van,akkor miért kell a gyereket arra kényszeríteni,hogy ott maradjon feleslegesen,amikor az egyik szülő már tud rá vigyázni?Sok embert ismerek,akiknek ez nagyon nem tetszik.Őszintén szólva én jobban szerettem otthon tanulni,napközis csak nyolcadikban voltam,de az nem olyan volt mintha otthon tanulnék.A kedves szülők pedig ne csodálkozzanak,ha a csemetéjük,amikor suli után végre hazamehetnek,olyan fáradtak lesznek,hogy örülnek ha vége a napnak.Olyan álmosak lesznek,hogy ki fognak dőlni mint a liszteszsák.Szerintem ez megterhelő nekik eléggé,azaz hosszú lesz a napjuk.Az,hogy valaki napközis,vagy tanulószobás legyen,csakis a szülőn,és persze a gyereken is múlott.Eddig!De ezt én azért ellenzem,mert már ez nem szabad választás,hanem kényszerítés.De azt is el tudom képzelni,hogy így sokan kénytelenek lesznek kihasználni az iskolai menzát,hiszen a gyereknek ennie kell valamit,míg haza nem mehet végre.És ez egyúttal plusz anyagi teher a szülőknek is!

2013. aug. 29. 17:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%

Hidd el jobb az. Ha hazamennének, hogy otthon tanulnának tuti, hogy elterelné valami a figyelmüket. És tudom miben más elhiheted.


10-es

Miből gondolod, hogy én nem tanárgyerek vagyok?

'Főleg úgy, hogy mindennap 6-7 óránk lesz... ' EMiatt rohadtul nem sajnállak. Középsuliba nekünk nem volt napközi meg a társai. Nekem heti több alkalommal volt ott 9-10 órám is. És akkor sokszor 0-tól benn ültem, többször fél négy után végeztem. És ez nem napközivel meg a társai hanem CSAK óráimmal.

2013. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem lesz az szerintem jobb!Inkább még jobban el lesznek szakitva a szülőktől,és ott meg még annyit se tanulnak mint otthon.Undoruk lesz ettől az egésztől,ebben biztos vagyok!
2013. aug. 30. 11:16
 13/17 anonim válasza:
Nálunk lehet kérvényt írni az igazgatónak hogy engedje el napköziből, szerintem ez ua lesz mint eddig. Inkább csak azt próbálják szigorítani hogy ha valaki beíratta napközibe akkor menjen is napközibe és ne legyen össze-vissza járkálás. Mondjuk ha pl orvoshoz kell mennem a gyerekkel du akkor is ki fogom kérni és el fogom vinni nyilván.
2013. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy ez nem segít rajtatok,de én olyan suliba járok,hogy délután 1től bent vagyunk fél7ig, és délelőtt is vannak óráink.

És van időm leckét írni, ennem,tanulni stb


Középiskola

2013. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

A fiam most lett 3.osztályos,nálunk így volt eddig is,sajnos.

4-ig bent volt a suliban,utána csináltuk még itthon a leckét,mert délelőtt az egyik délután a másik tanár volt velük.

Nem is értettem az egészet,mert nem hiszem,hogy a magyar tanár ne tudott volna segíteni megcsinálni a matek leckét délután,ahelyett,hogy kint lettek volna az udvaron a gyerekek.Volt olyan nap,hogy 3 órájuk volt,mégis csak 4-kor mehettem érte,és itthon írtunk leckét:(!Akkor tanultuk a verseket,plusz sportot emiatt nem is vállaltunk,7-kor a gyerek már állva aludt:(

2013. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de azért válaszolnék.

Nekem jövőre kezdi a lányom a sulit, de van pár kis barátja, akik már elkezdték. A 6-7 évesek igenis lefáradnak az iskolában, már ennyitől is. (de mondjuk én nem tehetem meg, hogy hazahozzam, mert fél 5-ig dolgozom) De azért ha egy 27 fős osztályból, mondjuk 10 megteheti, hogy hazamegy, és otthon anyuval-apuval tanul, akkor már könnyebb a maradék 17 gyereknek is, meg a tanárnak is. Szerintem.

2013. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ráadásul bemondta az igazgatónő, hogy csak napi egy óra délutáni tanulószobát tud fejenként biztosítani. ezalatt sztem nem lesznek kész a leckével, majd lehet vele otthon nyűglődni. Nem is értem.
2013. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!