Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan reagálnátok, ha 3....

Hogyan reagálnátok, ha 3. osztályos fiatok intőt kapna, mert egy tanár meglátta, amint az iskolaudvaron pisil egy fa mögött szünetben?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 23:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%
Hol olvastál ilyet? Mármint, hogy arra tanítom, hogy bárhová odavizeljen? De tudod mit? Ha rájuk jön a szükség és nincs a közelben illemhely egy bokorba, vagy fa mellé állok velük, a Tieid nyugodtan behugyozhatnak tőlem. Szerintem az sokkal inkább hajaz egy hajléktalanra...
2014. ápr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

"Jelekh nevű felhasználó válasza:

Engem apaként nem nagyon érintene meg a dolog. A férfiaknak ezért jó, mert nekünk az egész világ WC. :) "

"Alapvetően semmi kivetnivalót nem látok benne..."

2014. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
40%

Pont olyan vagy, mint a média, azt idézed be, ami téged igazol... no comment...

Valójában így néz ki:

"Engem apaként nem nagyon érintene meg a dolog. A férfiaknak ezért jó, mert nekünk az egész világ WC. :) De viccet félretéve..." Tehát a WC-s dolgot alapvetően viccnek szántam, nem tehetek róla, hogy félkegyelmű vagy és nem érted bocsánat érte, ezután külön felhívom rá a figyelmet.


"Alapvetően semmi kivetnivalót nem látok benne..."

Nem hiszen nem ismerem az alapvető okát, hogy miért történt, lehet, hogy belemerült a játékba és nem ért volna be a mosdóba.


De nem állok le veled vitatkozni, mert lerántasz a szintedre és legyőzöl a rutinoddal.

Én így gondolom, ennyi. Senki nem kérte, hogy a kommenteket kritizáld szerintem, többek között én sem.

2014. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

A játszótéren kicsi gyerekek vannak, akik nem is biztos, hogy hazáig tartogatni tudják a pisit, kedves apuka. Egy 10 éves gyereknek ennél már némileg jobban fejlett hólyagja van, kicsit több szégyenérzete, és az ember azt hinné, némileg több esze is.

Igen, kisgyerek pisil apuval meg anyuval a játszótéren, de már ott érdemes lenne elkezdeni megmagyarázni, hogy lesz, amikor ezt már nem illik.

2014. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
39%

Hát, én anya vagyok, „rendesen” nevelem is a gyerekemet, mégsem érezném ördögtől valónak, ha ilyen történne, mint a feltett kérdésben. Sőt, a saját gyerekemet ismerve simán el tudnám képzelni, hogy annyira játszik, hogy „nincs ideje” észrevenni, hogy pisilnie kell, és csak akkor regál, mikor már annyira kell, hogy nem érne be a vécére a suliban (aminek elérése nálunk legalább 5 perc az udvarról).


Szóval én ilyen esetben nyilván mondanám neki, hogy figyeljen oda jobban, és ne csináljon ilyet legközelebb, de nem szégyellném magam, nem érezném, hogy a gyermekem ilyen viselkedése miatt „egy rossz gyerek rossz szülője” vagyok. Az intőt egyébként kicsit erősnem érzem ilyesmiért, de őszintén szólva lesz**nám.

Persze nem ismerjük a sztori egészét, lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni a tanárt, hogy volt-e még valami a háttérben (szemtelenség pl.).


Hozzáteszem, ez a pisilési para nekem nagyon furcsa. Nálunk már az oviban az volt a szabály, hogy délutáni alvás közben nem lehet pisilni menni. Könyörgöm, miért? Értem én, hogy nem jó, ha mindenki folyton kijárkál, de szerintem elenyésző a hobbipisilők száma az ovisok között, viszont az elég sanszos, hogy van, akinek valóban ki kéne mennie – és akár be is pisil, ha nem engedik.

2014. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
59%
Köszönöm 15-ös! Pont erről beszélek én is.
2014. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
39%

"Hozzáteszem, ez a pisilési para nekem nagyon furcsa. Nálunk már az oviban az volt a szabály, hogy délutáni alvás közben nem lehet pisilni menni. Könyörgöm, miért? "


Mert az ovodaerettseg feltétele a szobatisztasag, az pedig azt is jelenti, hogy a gyerek képes visszatartani a vizeletet. Alvás elott kötelezően ki kell menniük a mosdóba, azt pedig nem hiszem, hogy ket órát nem bír ki valaki pisiles nelkul. A kijarkalas megzavarja a tobbi gyereket, utana nem olyan egyszeru le nyugtatni őket, arrol nem is beszélve, hogy onnantol hopp, nekem is kell, meg nekem is, meg a fél csoportnak.


Attól meg a hányinger kerülget, amikor a gyereket a kedves szulo a fa melle küldi vagy viszi pisilni a játszótéren. Játszótér elott pisiles, ha nem szobatiszta a gyerek, akkor papir bili -utana nejlonszatyorba csomagolva mehet a kukába. Az iskolaban ha minden gyerek ugy lenne vele, hogy pisiljunk a fara, par nap mulva nem lehetne megmaradni a szagtol.

2014. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
62%

Papírbili... Isten az atyám soha nem is hallottam róla. Mondjuk biztosan sokkal inkább környezetbarát megoldás, főleg, ha még nejlonzacskóba is csomagolom.

Egyébként ne keverjük, a szobatiszta és az ágytiszta nem ugyanaz. És 2 óra hosszát nem feltétlenül bír ki egy gyerek, én el sem várnám tőle. Annál inkább, hogy a hormonális vizeletmennyiség szabályozás 5 éves korra kell kialakuljon, addig nem kóros. tehát egy 3 éves kiscsoportos, vagy 4 éves középsős, ha alvás közben bepisil, az teljesen természetesnek vehető, ha pedig azért pisil be, mert nem engedik ki, az egyenesen vérlázító.

Kedves 71%-os illető, kívánom, hogy sok papírbilit használj el még életedben. Én felnőttem nélküle és a gyerekeim is fel fognak... És igenis körbe fogják pisilni a játszóteret és remélem a környezetedben élő minden kisgyerek, ha tetszik ha nem :D

2014. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

(a 15. vagyok újfent)

Nos, igen, ilyenkor igazolva látom, miért nem jártam én a gyerekkel játszótérre. A sok egybites, szuperhíró anyuka között tán még én is összepisiltem volna magam a röhögéstől. :)

2014. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Hat ha egybitesnek szamit az, aki nem engedi hogy a gyerek kutya modjara barhova odapisiljen, akkor vallalom, az vagyok. Biztos te elvezed, ha hugyszagban jatszik a gyereked a jatszoteren, en nem. Ja, bocs, te nem is viszed jatszoterre, nehogy veletlenul talalkozzon valakivel, aki normalisan gondolkodik.
2014. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!