Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Véleményekre lennék kíváncsi!...

Véleményekre lennék kíváncsi! Esetleg valaki aki hasonlóan iskolázza gyermekét?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz élményeim vannak általános iskoláról. Még a régi szocializmusban jártam alsó tagozatot egy igazi sárkány tanítónőnél 4 évig. Nem volt ritka az sem, hogy meg-megütött minket, vas szigor volt, és megbélyegzés. Volt rossz hülye gyerek, és jó gyerek kategória. Pár osztálytársamnál nagyon komoly gondok is adódtak, egészen gyerekpszichológusig jutottak... egy rémálom volt... Egyrészt ezek az emlékek, másrészt a saját gyerekem mentalitása,és a mostani iskolai viszonyok amik végett valami mást keresgélek. Átbújtam már a waldorftól, a Rogers-ig sok mindent...lassan 1-2 éven belül kezdi az én gyermekem is az iskolát, és nézelődöm... egy suli akadt fenn a rostámon ahova nyugodt szívvel elengedném az a babérligeti suli, de rettenet messze van tőlünk, a többit megfizetni nem tudnánk. A havi 40 beleférne. DE! Még egy dolog mozog még a fejemben és erre volnék kíváncsi mit szóltok hozzá. Megfizetni egy tanító bácsit/nénit, összehozni egy kis létszámú csoportot pl 7-8 gyereket, magántanulói státuszt megkérni, fejenként 20-30 ezret havonta bedobni a közösbe és úgy végezni a sulit. Legalább az első 4 évet. Kötetlenebb lenne, alaposabban tanítanák a gyerekeket kis létszám végett, nem du 4-ig lenne kötelező az iskolában ülni stb.... rengeteg előnyét látom. Mellette mindenképp valami szakkör-sport stb bármi ahol közösségi élményt is kapnának...
2015. jún. 23. 09:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Hasonlóan gondolkodok én is, nekünk helyben van egy szuper alapíványi iskolánk, havi 20.000 Ft-ért.

Amúgy nem eszik ám olyan forrón a kásást, simán lehet állami iskolában is jó tanítókat kifogni, nem feltétlen rémálom az iskola...

2015. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Pesze tudom, hogy nem feltétlen lesz úgy ahogy nálam!!!! Nem is ez a fő szempont, és nem ebből akarok "építkezni",mert ez rossz út...XVIII kerben lakunk. Egyszerűen jobbnak látom most ezt az utat. Itt a kerületben nem nagyon találtam olyat amire azt mondanám jó...Kispesten a Waldorf, de nem igazán tudok a nézeteikkel azonosulni. Te melyik sulit ajánlod?
2015. jún. 23. 09:52
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Amit mondasz, az az otthonoktatásnak egy formája. Sokan nevelik így a gyerekeiket. Én is utána olvastam, de nekünk a waldorf tökéletesen megfelelő. Ha nem veszik fel, akkor viszont ez a második helyezett, az otthonoktatás. Mamami.hu -n fórumon, illetve facebook-on is van ilyen csoport, sokat lehet tanulni tőlük és kérdezni is :)
2015. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokat hozzászólni a témához nemtudok, viszont eltudom mondani, hogy én is a XVIII. kerületben nőttem fel és a Vajk-szigetbe jártam. Vannak aranyos tanítónénik is, nekem sajnos a gyerekverős jutott (pedig még csak 19 éves vagyok, nem 30 éve történt a dolog). Angol tagozatos osztályba jártam, ami felsőben heti 3 órát jelentett (ami egyenlő a semmivel). Semmiféleképpen nem ajánlanám az iskolát. Bár az is igaz, hogy a kerületben konkrétan csak a Piros iskoláról hallottam pozitív dolgokat is (azt hiszem Német Nemzetiségi Általános iskola a rendes neve).
2015. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Sjnálom 3.dik kommentes...igen ez a tapasztalat, hogy a kerületben nem igazán van jó iskola.... A mostani állapotokról, meg hallok az oviban a szülőktől akiknek már sulis a másik gyerkőc, és elkerekedik a szemem miket mesélnek.... Köszi második, tehát ez a neve :-DDD erre már tök jó ,hogy kiírtam a kérdést! Köszönöm!
2015. jún. 23. 10:39
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
pontosan ugyanezen gondolkozunk mi is.
2015. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%

csak az a gond,hogy felső tagozatban már több tanárt kell fizetni.


Az otthonoktatós csoportokkal nekem az a gondom,hogy általában a Waldorfnál is durvábban nyomatják ezt a liberális "demokratikus nevelés" vonalat ,ez nekem nem jön be.

2015. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nekem nem a liberális nevelés lebeg a szemem előtt, hanem nem tönkretenni a gyereket! Tanulja a normál tanmenetet ugyan úgy,de ha magán úton történik egy csomó idő spórolható a felesleges sallangal... 6-7 évesen, ne kelljen kiszakítani az életemből, reggel kb fél 8-tól, du fél 4-ig, ne stresszel legyen teli az élete már ilyen pici gyerekként, ne kapjon bélyeget azért mert nem épp a tanár szája íze szerinti, stb.... én annyit szeretnék, hogy egy jó alappal rendelkezzen, szerettessék vele meg a tanulást,legyen jó alapja ahhoz, hogy esetleg ha felső tagozatban be kell íratni intézménybe, jó alappal rendelkezzen stb... nemrég volt a házonkívűlben műsor erről keressétek vissza érdemes. Nekem ne szabja meg egy intézmény, hogy kötelezően napközis legyen a gyerek, egyae a moslékot a menzán stb..... Még most 3-4 évesen is sok neki az ovi 9-től 12-ig... most évv végére pedig komolyabb gondjaink is adódtak,ezt nem szeretném....
2015. jún. 23. 15:58
 9/26 anonim ***** válasza:

ezzel teljesen egyetértek.

A liberális nevelést arra írtam,hogy már léteznek ilyen tanulócsoportok,de ott az extra liberális elvek vannak,és a nekem nem fekszik.De amit írsz az tetszik.

Hány éves a gyereked?

2015. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
2 hónap múlva lesz 4 éves,augusztusban. Tudom ,hogy most sokan megkérdeznék mit agyalok még a suliról, de az én tapasztalatom a saját iskolakezdésről olyan szinten hagyott nyomot bennem, és igazándiból mostanában jöttem csak rá... Na tehát keresem a lehetőségeket, és az anyagiakat is meg kell teremteni addig hozzá. Nem az utsó pillanatra szeretném hagyni. Talán még azért is ,mert az utóbbi pár hétben jött probléma is elő az oviban nála,és ez indította a lavinát is... neked mekkora a gyerkőc?
2015. jún. 23. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!