Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Véleményekre lennék kíváncsi!...

Véleményekre lennék kíváncsi! Esetleg valaki aki hasonlóan iskolázza gyermekét?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz élményeim vannak általános iskoláról. Még a régi szocializmusban jártam alsó tagozatot egy igazi sárkány tanítónőnél 4 évig. Nem volt ritka az sem, hogy meg-megütött minket, vas szigor volt, és megbélyegzés. Volt rossz hülye gyerek, és jó gyerek kategória. Pár osztálytársamnál nagyon komoly gondok is adódtak, egészen gyerekpszichológusig jutottak... egy rémálom volt... Egyrészt ezek az emlékek, másrészt a saját gyerekem mentalitása,és a mostani iskolai viszonyok amik végett valami mást keresgélek. Átbújtam már a waldorftól, a Rogers-ig sok mindent...lassan 1-2 éven belül kezdi az én gyermekem is az iskolát, és nézelődöm... egy suli akadt fenn a rostámon ahova nyugodt szívvel elengedném az a babérligeti suli, de rettenet messze van tőlünk, a többit megfizetni nem tudnánk. A havi 40 beleférne. DE! Még egy dolog mozog még a fejemben és erre volnék kíváncsi mit szóltok hozzá. Megfizetni egy tanító bácsit/nénit, összehozni egy kis létszámú csoportot pl 7-8 gyereket, magántanulói státuszt megkérni, fejenként 20-30 ezret havonta bedobni a közösbe és úgy végezni a sulit. Legalább az első 4 évet. Kötetlenebb lenne, alaposabban tanítanák a gyerekeket kis létszám végett, nem du 4-ig lenne kötelező az iskolában ülni stb.... rengeteg előnyét látom. Mellette mindenképp valami szakkör-sport stb bármi ahol közösségi élményt is kapnának...
2015. jún. 23. 09:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

nincs ez túl korán.Az enyém 3 lesz,és én is ezen gondolkozom.

Azért kérdeztem,hogy hány éves,hogy járhatnának-e egy "osztályba." Bár mi messzebb lakunk,de ez nem lenne gond.

Csak honnan szerzel még embereket?

egyébként legalább 10-12 gyerek kell ahhoz ki tudjunk fizetni egy jó tanárt,mert nem fogja otthagyni az állását egy 4 évig tartó munka miatt,ha ne fizeted meg rendesen,ezt én már végig gondoltam.

És ha elkezdik a sulit,összeszoknak,akkor nem jó ötödikben kirángatni a kis közösségéből és bedobni egy 30 fős osztályba idegenként.

2015. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

folyt:

akkor már az a jó,ha együtt tudják végig csinálni.

Ahhoz viszont legalább 3 tanár kell felsőben,hogy az összes tantárgyat tanulják. Kell egy matek-fizika-kémia,

kell egy humán,és kell egy természettudományos tanár.Nem hiszem,hogy egy tanár ezt meg tudná tanítani.

Erről mit gondolsz?

2015. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Hát ha van 8 gyerek,akik fejenként összedobnak 30-at az egy tisztességes fizu,biztos állás annyit nem keresnek suliban 2x annyi melóval... de még képlékeny utána kell ennek nézni rendesen, mert azért van ennek árnyoldala is. A babérligeti suli is 40 havonta,de ebéddel, tanszerrel, mindennel együtt.ha nagy egy csoportlétszám már a hely is kérdéses, hogy hol stb... egyenlőre csak elmélet az egész... a felső tagozat is kérdéses,még nem kristályosodott ki ez az egész...
2015. jún. 24. 08:51
 14/26 anonim ***** válasza:
63%

sajnos ez nem egészen így van. 240.000 nem elég.Be is kell jelentened,adó,tb járulék,nyugdíj járulék stb.

Én beszéltem már erről egy tanítónő ismerősömmel,ő mondta,hogy a jó tanároknak mind van állásuk,nehéz őket kicsalni egy suliból,mert ottsok évre biztos a helyük,és lépnekkelőre a ledolgozott évekkel.

Rossz tanár meg ugye nem kell.

2015. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

[link]

Nem csak nekem jár hasonlón a fejem :-)

2015. jún. 24. 10:05
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont 18 kerbe akarom vinni a lányomat a darusban mert nincs jó iskola ahol lakom ez szomszéd kerület.és 2-3 év allat sok minden történhet még veletek igy felesleges ezen agyalni ,én is elnapoltam ezt a kérdést pedig lányom 5 éves mert valoszinü nem megy suliba jövöre .
2015. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
55%

A magántanulói státusz nem így működik, a közeljövőben pedig szigorítani is fogják.

Amúgy értem az indokaidat, én is hasonlóan láttam, de mivel nem volt más lehetőség, normál általános iskolába írattam. Tanító nénit választottunk, nagyon bevált. Ma már azért nem olyan, mint a mi időnkben volt, bár akadnak pszichopaták most is. Szerintem nézz körül és kérdezz a környéken.

2015. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz, ha valami történik a tanítóval, mondjuk beteg lesz? Addig tanítási szünet? Mert helyettes nincs, mint egy iskolában.
2015. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Milyen igazad van kérdező. 2005-ben végeztem az ált. suliban. A megkülönböztetés, megszégyenítés és a pofonok mindennaposak voltak. Akkor még nem féltek a tanárok a szülőktől, bátran meg merték ütni a gyereket.


Az ötleted jó, csak egy hibája van. Mi van, ha akár 1 szülő is hirtelen nem tud fizetni? Akkor neked kell a kieső összeget pótolni, különben a tanító megugrik.

2015. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Igen sok kérdés felmerül a témával kapcsolatban. Azért ha megbetegszik a tanár szerintem nem a világ vége. Eleve vannak a suliban is szünetek, téli tavaszi ,őszi, sí, hosszú hétvégék stb.... az anyag leadható sokkal rövidebb idő alatt is, és szerintem akár egypár napot szülő is be tud segíteni, azért az alsós anyag nem atomfizika... igen kérdéses ha valaki kiugrik stb... passz... egyenlőre csak ötletelgetek, de a facebookon találtam olyan csoportokat ahol ok hasznos tapasztalat van.... még a hátralévő 2-3 évben van időm kitalálni. Régen az tényleg baj volt, hogy a tanár volt a dominánsabb fél,de egyébként mostanság lassan a gyerekek is.... :-((( talán nem alsóban,de rettenetesen tudják a "jogaikat" nehéz az arany középutat megtalálni. Ha megvalósítom ezt az elképzelést,igen komoly szervező munka lesz az biztos... sok kérdést von maga után....
2015. jún. 28. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!