Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Véleményekre lennék kíváncsi!...

Véleményekre lennék kíváncsi! Esetleg valaki aki hasonlóan iskolázza gyermekét?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz élményeim vannak általános iskoláról. Még a régi szocializmusban jártam alsó tagozatot egy igazi sárkány tanítónőnél 4 évig. Nem volt ritka az sem, hogy meg-megütött minket, vas szigor volt, és megbélyegzés. Volt rossz hülye gyerek, és jó gyerek kategória. Pár osztálytársamnál nagyon komoly gondok is adódtak, egészen gyerekpszichológusig jutottak... egy rémálom volt... Egyrészt ezek az emlékek, másrészt a saját gyerekem mentalitása,és a mostani iskolai viszonyok amik végett valami mást keresgélek. Átbújtam már a waldorftól, a Rogers-ig sok mindent...lassan 1-2 éven belül kezdi az én gyermekem is az iskolát, és nézelődöm... egy suli akadt fenn a rostámon ahova nyugodt szívvel elengedném az a babérligeti suli, de rettenet messze van tőlünk, a többit megfizetni nem tudnánk. A havi 40 beleférne. DE! Még egy dolog mozog még a fejemben és erre volnék kíváncsi mit szóltok hozzá. Megfizetni egy tanító bácsit/nénit, összehozni egy kis létszámú csoportot pl 7-8 gyereket, magántanulói státuszt megkérni, fejenként 20-30 ezret havonta bedobni a közösbe és úgy végezni a sulit. Legalább az első 4 évet. Kötetlenebb lenne, alaposabban tanítanák a gyerekeket kis létszám végett, nem du 4-ig lenne kötelező az iskolában ülni stb.... rengeteg előnyét látom. Mellette mindenképp valami szakkör-sport stb bármi ahol közösségi élményt is kapnának...
2015. jún. 23. 09:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
no,akkor én jelentkezem ebbe a "suliba",és várom a többi jelentkezőt 3 év körüli gyerekekkel.
2015. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Még valami 17-esnek. Látod ez a vérlázító, hogy nagyon-nagyon sokaknak nem tetszik a mostani rendszer, csak nehéz neki "menni" de nem lehetetten... meg mi az, hogy nincs választás... ezért szeretnék "teremteni" olyan lehetőséget ami működő, és jó... egyébként ezen az oldalon [link]


A törvény nem ír elő indoklási kötelezettséget a szülő részére. Ha a szülő úgy látja jónak, hogy megindokolja a kérését, természetesen megteheti.

2015. jún. 28. 14:45
 23/26 anonim ***** válasza:
Hát, ha te jobban tudod, csináld. Valaki pedig engedélyezi, vagy nem engedélyezi. Szakvéleményhez is köthető. Ez viszont így működik, és mondom, szigorítani fogják.
2015. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

ök biztos pártolják a dolgot



[link]

2015. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Egy gyereknek kell, hogy iskolába járjon. Hogy szocializálódjon, legyen társasága, tudja hogy működnek a dolgok. Szerintem hatalmas tévedés lenne, kihagyni ezeket az éveket. Plusz manapság a tanároknak meg van kötve a kezük. Ha a gyerek elmondja, hogy bántja valami vagy valaki akkor bemész és rend lesz. Az alsós évek amúgyis nagyon hasznosak!
2015. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Egy gyereknek nem elsősorban csak és kizárólag az iskolában van lehetősége szocializálódni! Ha kiveszed a kb reggel fél 8-tól,délután fél 5-ig tartó mókuskerékből, bőven lesz kedve, és ideje máshol megalapozni a társas lét formáit. Sport szakkör, nyelviskola stb... azóta tovább keresgéltem, sőt megemlítettem a védőnőnek a dolgot aki kíváncsi erre az egészre. Ez az egyik legfőbb kifogása a nagy átlagnak, hogy a gyerek nem szocializálódik... olvasgattam erről sokat, és egyes vélemények szerint nem is elsősorban a gyerekektől ellesett dolgok fontosak az életben, hanem ami nap mint nap érik tapasztalatok az embereket, hogy viselkedünk egy boltban, a postán... a játszótéren stb...nem otthon oktatni szeretném, hanem tanulócsoportot szeretnék aminél szintén megvan a társas lét formája.
2015. aug. 10. 06:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!