Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szemtelenség a tanítónénitől...

Szemtelenség a tanítónénitől facebookon kérdezni valamit?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem szemtelenség. Vagy menjél be az iskolába, vagy - ha tudjátok a telefonszámát - otthon hívjad fel, esetleg mobilon, sűrű elnézéskérések közepette.
2015. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám hogy szemtelenség lenne, bár attól is függ hogy milyen jellegű.

Nyilván azt hogy mi a helyzet a gyerekkel az iskolában nem facebook-on illik megkérdezni. De mondjuk beteg a egy hétig a gyerek és megkérdezni hogy van-e valami tudnivaló az nem gáz. Itt se a mi a házira gondolok, hanem hogy nem-e lesz szülői vagy bármi program a köv héten.


Igaz a fiam még ovis, de pl az óvónőt aug. utolsó hetében facén kérdeztem meg hogy az elsejei héten rendes ovi van-e már vagy még ügyelet.

2015. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az. A facebookja a magánéletének része, nem pedig a munkahelyi problémák miatt van fönt az oldalon.
2015. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az iskolába még bekísérni sem szabad a gyerekeket. Heti fogadóórájának időpontjában dolgozom, telefont nem veszi fel fogadóóra alatt és egyébként sem, pedig nem titkos számról hívom.

Végső kétségbeesésemben írtam neki ott és azt kértem, hogy jövő hétvégéig legyen kedves egy mondatban válaszolni. Esedezve, alázatosan kértem...

2015. szept. 20. 17:59
 15/18 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ez a tanár nénitől is függ. De mindenképpen ezt tőle kell megkérdezni, hogy nem e zavarja ha néha megkeresed ott valamivel. Persze nem éjjel nappal meg minden nap, csak ha úgy adódik valami.

Ha zavarja akkor ne tedd!

Ha alkalomadtán nem zavarja akkor keresd meg, de ne minden aprósággal! és akkor se várj azonnali választ! Hiszen lehet csak benézett stb. De gondolom amint lesz ideje válaszol! De ne sürgesd!

Ha valami életbevágó akkor talán a telefon jobb lenne! De az is emberi időben, vagy ha végképp későn van, vagy korán akkor egy sms esetleg, hogy pl: Megbetegedett Piskike holnap nem meg suliba. De ezt lehet másnap reggel is természetesen, úgy fél 8 után.

Mi a tanár nénivel főleg házira használjuk a facabook chat részét. Ha beteg a gyerekem akkor elküldni nekünk. Én ezért nagyon hálás vagyok! De nem várom el hogy aznap küldje, vagy hogy du 4-kor ilyesmi. Küldi amikor ráér. Volt hogy másnap délelőtt küldte el a tegnapit. Kit érdekel! Ez legyen a legkevesebb. Úgy is több napig otthon van a gyerek, és úgysem leszünk naprakészek, hiszen azért van otthon mert beteg, nem mert csak úgy. Tehát haladunk ahogy tudunk, ha sikerül meglesz minden mire megy suliba. De volt hogy olyan sok volt, a gyerek meg nehezebben haladt, új anyag stb. hogy mikor visszament kértem tanár nénitől egy pár nap haladékot hogy meglegyen. nem volt gond, és megköszönte hogy szóltam. Persze ehhez kell az is hogy tudja rólunk, rólam, hogy mindent beleadok amúgy a hétköznapokban, a szavam az szent.

Amúgy jó ötlet még a face-en létrehozni az osztályotoknak egy csoportot. Ott aztán csatlakoznak az osztályhoz tartozó szülők. Igy bárki irhat bele, és a többiek is tudnak róla. Illetve lehet egymásnak segiteni. Lehet nem kell mindjárt a tanár néni, ami olyan.

A házit is felirthatja pár szülő ha úgy van, mert akkor ott bármelyik anyuka meg tudja nézni. Kinek mikor mi jön jól. De akár az osztály életét érintő dolgokat is fel lehet vetni, aztán mindenki gondolkodik rajta és akár szülőin majd vissza lehet rá térni ki mit gondol stb.

Hát most igy ennyi jutott eszembe! Remélem tudtam segiteni!

2015. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Létezik a facebookon a osztálycsoport, de ez nem oda tartozó téma volt.

Az rendben volt ha a kérdés megválaszolását egy hét múlvára kértem, csupán egy mondatban.

2015. szept. 20. 18:18
 17/18 larko06 válasza:

Nem!!!

Én is kérdeztem már a tanáromtól egy két dolgot.

2015. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Bár ez függ a tanártól is de szerintem nem az én hugoméknak aki most 1sos nekik van az osztálynak egy Facebook csoportjuk és a tanárnő mindig kiteszi oda a leckét
2015. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!