Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, mit szólnátok ha 14...

Szülők, mit szólnátok ha 14 éves lányotok jezsuita gimibe szeretne menni?

Figyelt kérdés
Lányom most 8. osztályos így pályaválasztás előtt áll. Már megvan az 1. hely de mi van ha nem veszik fel. A lányom ma kijelentette hogy ha nem veszik fel az elsőnek megjelölt helyre jezsuita gimibe megy mert az egyik ismerősünk (család jó barátja) jezsuita illetve az egyik szomszédunk is jezsuita és szeretne olyan jó ember lenni mint ők. Mondtam a lányomnak hogy bármilyen középiskolába megy ugyanúgy lehet belőle jó ember. Illetve Miskolcon van az iskola és eléggé féltem. (Bár koleszos lesz mert az 1 .helyen megjelölt iskola messze van de bízok a lányomba). Vagy majd elmúlik? Nem vagyunk vallásosak, én nem hiszek Istenbe, lányom igen de nem járunk templomba. Mit tegyek? Vagy engedjek neki?
2015. nov. 29. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Menjen csak, tanuljon a saját hülyeségéből. Az a legjobb tanító.
2015. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
93%
Röviden... Én engedném. Lehet a vallásban megtalálná az örömét. Ilyen környezetben könnyű barátokat szerezni.
2015. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
26%
megköveztetném a szomszédokkal karöltve miközben szentelt vízzel locsolnám és elmondanék 20 miatyánkot és 10 üdvözlégyet
2015. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is járt a miskolci jezsuita gimibe, és mindegyikük szerint nagyon jó iskola, jó a közösség, és egyénként tanulmányi szempontból nézve is erős gimnázium is. Az a baj, hogy vallásos szellemiségű? Mi zavar ebben egész pontosan? Mitől félted a lányodat?
2015. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mitől félted a lányodat? De hogy a kérdésre válaszoljak: nem esnék kétségbe. Nem hiszem, hogy bármi olyat tanulna ott, ami kárára lenne. Az említett intézmény pedig jó iskola.
2015. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Csomó ismerősöm járt református gimibe, mert erős iskola volt és a környéken nem volt jobb.
2015. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

Persze fiúk számára nagyon hasznos. Egy lány viszont elsősorban azt tanulja meg, hogy másodrendű, hiszen ezen alapszik a vallásuk is.

Persze függ attól, mennyire szívja magába az ottani téveszméket.

2015. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
36%
Vallás háború 3, 2, 1...
2015. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

"Egy lány viszont elsősorban azt tanulja meg, hogy másodrendű, hiszen ezen alapszik a vallásuk is. "


Ez hatalmas hülyeség..



Kérdező, én ciszterekhez jártam, lányként és semmi hátrányom nem lett belőle, sőt.. Erős iskola és ad egy pluszt a szellemiség.

2015. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

A ciszterekhez jártam én is. Hadd ne soroljam hány orvos, jogász, közgazdász és mérnök került ki közülünk.


Szellemiségben, összetartásban páratlanok az egyházi iskolák, épp a hit miatt!

2015. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!