Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek februári születésű a...

Akinek februári születésű a gyermeke mikor ment iskolába 6.5 vagy7.5 évesen?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 19:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nagy dilemmába vagyok most.Nekem még ovisok a lányaim/ikrek/Jövő szeptemberbe lesznek 6,5 évesek.Szeretném ha mennének iskolába,mert jó osztály indul most jó tanítónénivel.Viszont eléggé bizonytalan vagyok.Ők amúgy koraszülöttek voltak.Ami mostmár nem látszik meg rajtuk.Most 117 cm nagyok,és 19 kiló körül vannak.Az egyik kislányom még eléggé játékos,meg szeleburdi még,míg a másikuk akár már most mehetne suliba annyira érdekli őt a betűk,számok hosszú időre le lehet őt kötni stb.Tapasztalatokra lennék kiváncsi,hogy aki beadta 6,5 évesen gyermekét nem bánta e meg...meg minden vélemény, tapasztalat érdekelne.
2015. dec. 10. 19:38
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a febr. 24-én született fiam ment iskolába.

Ő akkor volt 115cm meg talán 19kg. Ő volt a legkisebb az osztályban. Idén fog érettségizni: sikeres, jó tanuló gyerek, akinek mindig is sok barátja volt.


Tanácsom: a divatot követve ne tartsd őket vissza, de ha nem elég érettek, maradjanak még!

2015. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Hát én úgy veszem észre, hogy éppen az a divat, hogy alig hatéves kisgyerekeket kényszerítenek iskolába, hogy legyen hely az oviban..

Szerintem maradjanak még, ha mindenképp együtt kell kezdeneiük. Mit mondd erről a szakember?

2015. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem erről az ovónők semmit sem mondanak.Kérdeztem,hogy mikor lesz iskolaérettsgi felmérés,és azt mondta az ovónő,hogy csak indokolt esetben van.Ha a szülő vagy az ovónők úgy látják,akkor lehet kérni.
2015. dec. 10. 19:56
 5/21 anonim ***** válasza:
kérjél! jobban rálátsz majd a képességeikre, nagyon nem mindegy. mi is ezen dilemmázunk, óvónők tartanék, nevtan küldené, én meg semmit nem tudok :)
2015. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
én februári vagyok, és én 6 évesen mentem suliba. de amúgy azt a lányod szerintem mindenképp add be, akit már érdekelne a suli. nem baj, ha nem egy osztályba kerülnek.
2015. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szétválasztani semmiképp sem fogom őket.Imádják egymást,nagyon ragaszkodnak egymáshoz.
2015. dec. 10. 20:20
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a másik kislányom is nagyon értelmes,tanulékony,csak őt kevesebb időre lehet lekötni.
2015. dec. 10. 20:22
 9/21 anonim ***** válasza:

Én február végi születésű gyerek vagyok, és 6,5 évesen mentem iskolába, az óvónők tanácsára.

A húgom májusi, ő viszont 7,5 évesen ment, nála azt tanácsolták maradjon még egy évet.

2015. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6 és fél évesen kezdte a lányom. Nem volt több, mint 20 kg. Csendes és visszahúzódó volt, féltem eleinte, de nagyon belejött. Ennek 10 éve.
2015. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!