Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Májusi születésű gyerekek...

Májusi születésű gyerekek szülei! Mikor engeditek a gyereket iskolába,6 vagy 7 évesen?

Figyelt kérdés
Kislányom 2011 májusi, így még nem aktuális, de már beszélgettünk róla a férjemmel. Én szeretném ha csak 7 évesen menne iskolába, a férjem elzárkózik ettől, szerinte nyugodtan menjen 6 évesen.
2015. aug. 3. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiam áprilisi.

SZerintem amelyik évben tölti a 6. évet, megy szeptembertől suliba.

Miért tartanád otthon, ha érett?

Én májusi vagyok, ráhúztam egy évet oviban, és utáltam mindig 1 évvel idősebbnek lenni a többieknél. Csak az volt egyidős velem, aki bukott...

2015. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen engedem. Miért akarod marasztalni?
2015. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha elengedem, akkor Ő lesz az egyik legfiatalabb az osztályban. Szerintem inkább inkább idősebb legyen, érettebb is lesz.

Abból indulok ki, hogy, a kisfiam szeptember eleji, alapból évvesztes, idén kezdi a sulit. Rengeteget változott tavaly szeptember óta, és ez csak előnyére vált.

2015. aug. 3. 15:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem júniusi a lányom. Most az mondom, hogy majd 5,5 évesen eldöntjük. Addigra kiderül, hogy érett -e az iskolára, ha igen, akkor menjen 6 évesen, akkor felesleges még egyet ovizni. Ha nem, szívfájdalom nélkül visszatartom még egy évet.
2015. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen gyerekfüggő.

Az enyém is áprilisi, de én még nem engedem. (az óvis értékelési lap alapján nem is lesz belőle vita az óvónőkkel.

Alapvetően nem csak az életkor számít, hanem a gyerek érettsége, mozgásigénye, az hogy mennyi ideig tud egy helyben leülni, és feladatra koncentrálni...stb. Az enyém erre még nem érett meg, 20 percre sem tudnák leültetni.

Ha bizonytalan vagy, kérd ki az óvónők véleményét, esetleg vidd el nevelési tanácsadóba, ahol tesztekkel tudnak iránymutatást adni.

Attól, hogy az iskola 6. évtől kötelező, nem jelenti azt, hogy minden gyerek meg is érett rá. És ha nem, sokkal nagyobb baj, ha elkezdi, és nem lesz sikerélménye, mintha még játszik egy évet.

2015. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagy októberi, nála nem kérdés.

A kicsi júliusi, én azon vagyok, hogy menjen iskolába 6 évesen. Persze ezt majd akkor meglátjuk, nyilván, ha azt látom, meg az oviban is azt mondják majd, hogy nem érett még rá, akkor nem fogom erőltetni.

De szerintem az is rossz, ha egy iskolaérett gyereket "Hadd játszon még!" felkiáltással oviban tartanak.

Az meg persze még rosszabb, ha egy nem iskolaérettet iskolába kényszerítenek.

2015. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt majd meglátjátok. Lehet, hogy unni fogja az ovit, iskolaérett lesz teljesen, ilyen esetben beadnám suliba már 6 évesen. Ha viszont nem iskolaérett, akkor várnék még egy évet, én is 7 évesen mentem (augusztusi vagyok), semmi hátrányom nem származott belőle. Egy iskolaérett gyereket oviban tartani marhaság, egy nem iskolaérettet suliba küldeni szintén.
2015. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy még ráérünk, de foglalkoztat a kérdés. Az óvónők véleménye mindenképpen mérvadó lesz.
2015. aug. 3. 16:12
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én májusi vagyok, 6 évesen kezdtem a sulit. Testvérem júliusi, ő is 6 évesen ment.

Ne ti döntsetek, hanem a gyerek (úgy értem, azt nézzétek, hogy ő elég érett-e az iskolára)

2015. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom júliusi, most volt 5 éves. Mi az apjával szeretnénk, ha 6 évesen, 2016-ban ketdhetné az iskolát. Ha érett rá és az óvoda is azt mondja, akkor menni fog. Én augusztusi vagyok és időbe kezdtem a sulit, nem éreztem soha hátrányt emiatt. Ha nen érett, természetesen nem megy.
2015. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!