Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek februári születésű a...

Akinek februári születésű a gyermeke mikor ment iskolába 6.5 vagy7.5 évesen?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 19:26
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
36%

A középső lányom márciusi, a felmérés alapján azt mondták az óvodában hogy nyugodtan mehet suliba, pedig egy játékos, szeleburdi kiscsaj és nem nagyon lehetett lekötni. Én tartottam volna még az oviban, de a feleségem rábeszélésének engedtem és suliba küldtük 6,5 évesen. Első osztályban még nem volt gond, de sajnos mostanra már (11éves) nagyon látszik hogy maradnia kellet volna még egy évet. A kicsi lányom februári, most nagycsoportos, nagyon érdeklődő, tanulékony és komoly, de még egyszer nem engedek, marad az oviban, abból hátránya nem származik ha játszik még egy évet és érettebben vág bele az iskolába, egyre korábban és egyre többet követelnek a gyerekektől és a tanulás mellett lassan eltűnik az önfeledt játékos gyerekkor.

Elválasztani meg szerintem sem lenne jó az ikreket, maradjanak még játszani.

2015. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
A gyereket egyikőtöknek se jutott eszébe megkérdezni? Üljetek le vele otthon rajzolgatni. Nálunk nagyon mehetnákje volt, egyiknél se bántuk meg.
2015. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
bocs, mehetnékje (a nevtan azt írta a papírjára, hogy "a gyermek alulfejlett és alultáplált". Megkérdeztem az okostojás nőcit, hogy ön szerint otthon a 3 másik kap vacsorát, ez a gyermekem meg nem? Az ominózus gyermek ma már egyetemista végig ez a gyermekem tanult a legjobban az iskolában az összes közül, szegény kis alultápláltam, hogy mit ugrattuk érte ! A gyerek KORASZÜLÖTT volt, nem kis gonddal, alacsony és vékony. És ma is az, csak közben az edzéseknek és a mesterének köszönhetően igencsak megizmosodott.
2015. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 klopusz ***** válasza:

Szia!

Az én fiam decemberi születésű és abban az évben ment iskolába szeptemberben, mikor decemberben már a 8. évét töltötte. Előtte azért nem, mert egyszerűen nem volt iskolaérett úgy az óvónők, mint a nevelési tanácsadó szerint sem.


Kommentjeid között viszont olvastam egy nagyon fontos mondatot, mégpedig arról, hogy jó osztály fog indulni, jó tanító nénivel. Szerintem ez nagyon fontos! Én a helyedben a tanító nénivel is beszélnék, hogy ő mit gondol? Még az is beleférhet, hogy megismerkedik a lányaiddal és utána alkot véleményt. Megoldható lenne?

2015. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Úgy látom megoszlanak a vélemények.Kedves utolsó válaszoló!Köszönöm,hogy te kiemelted,és észrevetted azt a leírásomban,hogy jó osztály indul egy jó tanítónénivel.Ez a tanítónéni külön felkeresett minket,hogy szeretné ha az ő osztályába járnánk.Nagyon sok jót hallottam róla.Azt mondják az iskola egyik legaranyosabb,leg lelkiismeretesebb tanárja.Velünk is nagyon kedves.Egy hónapba 2*szokott tartani ilyen ismerkedési órákat,foglalkozásokat.A lányaim nagyon szeretnek járni,mindig nagyon várják.Ő azt mondja,hogy szerinte iskolaérettek a csajok,mert mindig szépen figyelnek stb...Én csak attól tartok,hogy manapság már annyira le vannak terhelve a gyerekek....Ez az iskola kéttannyelvű magyar-angol,aminek örülök,mert nagyon érdekli őket az angol nyelv,csak tartok attól,hogy mi van,ha sok lesz nekik még így 6,5 évesen.Szóval még mindig örlődöm,de majd meglátjuk,hogy az óvónők is mit mondanak.Ők amúgy szeretnének már iskolába menni,meg minden barátnőjük is megy jövőre.
2015. dec. 15. 10:52
 16/21 klopusz ***** válasza:

Szia!


Ha a tanító néni úgy látja, mehetnek a lányok, én engedném őket a helyedben. Ráadásul azt írtad, ők is várják.

Az, hogy két tannyelvű osztályba/iskolába mennek, nem hiszem, hogy gond lenne. Te ismered őket (én nem engedtem ilyen osztályba a lányomat, tudtam, hogy nem bírná lelkileg a strapát. "Sima"angolos osztályba járt 8 évig, szerintem jól választottam).


Ha pedig kiderül, hogy mégsem "jött be" a választásod, buktatás nélkül újra járhatják az első osztályt, van erre lehetőség. Bár nem hiszem, hogy Nálatok ez előfordulna.

2015. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én márciusi vagyok és 6.5 évesen mentem suliba. (sajnos elég rossz osztályba és tanarhoz kerültem) szerintem elég nehéz jó tanító neniket kifogni, így ha adott a lehetőség és ok is szeretnének menni én nem tartanám őket vissza. Meg pl. én kettannyelvu gimibe mentem és még ígyis megbantam utólag hogy nem 18 hanem 19 évesen érettségiztem. (bár amúgy ez lehet csak az én hulyesegem mert sok jelentősége nincs) Aki evvesztes volt az meg alapból 20 évesen végezte el a sulit.. Igaz,vannak hátrányai annak is ha nem maradnak az oviban,de szerintem ha talpraesettek és támogatod őket biztosan jól veszik majd az akadályokat:)
2015. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egy hat év fölötti gyerek - ha nincs valami igazolt problémája - minden további nélkül mehet iskolába, hiszen hatéves korától amúgy is iskolaköteles. Szerintem semmi hátránya nem származik abból, ha időben elkezdi, ok nélkül kár lenne visszatartani. Én tavaszi gyerekként is simán mentem iskolába hatévesen.
2015. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez nemcsak értelmesség kérdése. A lányom hatévesen még nem volt iskolaérett, ezért 7,5 évesen fogja kezdeni az iskolát, de ha iskolaérett lett volna, akkor is valszleg visszatartottam volna, mert nem normálisak a követelmények az iskolákban. Lelkileg, szociálisan és sok már séren is jobb, ha idősebb korban kezdik a gyerekek az iskolát. Én sok iskolát megnéztem a környékünkön és megkérdeztem a tanítókat, alsós igazgató-helyetteseket, és mindegyiknek ez volt a véleménye. amúgy a lányom is februári.
2015. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem író véleményét. Kisfiam februári, jövő szeptemberben kezdi a sulit 7,5 évesen.
2015. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!