Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Diszkalkuliás gyermeknek...

Diszkalkuliás gyermeknek kell-e korrepetálás?

Figyelt kérdés
A gyermeküknél felmerűlt a Diszkalkulia lehetősége. Negyedik osztályos a kislányunk, tavaly óta jár heti 2 alkalommal matamatika tanárnénihez korrepetálásra. Jövő héten kell neki menni a szűrésre ahol megállapítják, hogy diszkalkuliás- e? A problémám az, hogy a gyermekünk anyjával összekülönböztünk, hogy szerinte ha bebizonyosodk a diszk. akkor minek járjon tovább matek korrepetálásra, hiszen innentől kezdve fel lesz mentve a matek alól. Én viszont azt mondom, igen is kellene neki tovább járnia korrepetálásra hiszen az élet nem áll meg. A késöbbiekben a "nagy betűs" életben azért valamilyen szinten szükség van a matekra és ha ezt a kis mankót is elvesszük tőle akkor az szerintem nem biztos, hogy jó döntés. Szerintetek mi lenne a jó döntés? Szívesen fogadnék tapasztalatokat.

2016. jan. 6. 16:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Ártani nem árt,de a felmentést okvetlen intézzétek el.
2016. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
A testvérem diszkalkulás , mi már tudtuk az iskolakezdés óta, és fejlesztésre kell, hogy járjon. Az iskolában kellene lennie fejlesztő pedagógusnak. A sima korrepetálás nem biztos, hogy elegendő lesz...
2016. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az szokott lenni, hogy fel van mentve a sima matek alól, de egy külön erre specializálódott tanár fejleszti őt külön. Így tanul matekot, de csak a képességeihez mérten.
2016. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Gyógypedagógus vagyok. Ha diszkalkuliás, az azt jelenti, hogy 10 körében sincs stabil elvont számfogalma, nem alakult ki a helyiértékfogalom, és általában a matematikai gondolkodása alacsony színvonalú. Ha emellett jó intelligenciával rendelkezik és szorgalmas, a család pedig támogató, mint a tiétek (ld.: korrepetálás) kemény munkával megtanul egy csomó dolgot, memorizál egy csomó alapműveletet végeredményestül, elmondja, hány ezres, százas, tízes stb. van egy számban, de valójában nem érti, amit éppen nem gyakorol, azt újra és újra elfelejti, ha kicsit másképp kérdezik, már nem nem tudja alkalmazni a tanultakat.

Az iskolai tananyagból történő korrepetálásnak ezért nem sok értelme van. Ha tényleg diszkalkúliás a gyerek, felmentik az osztályzás alól (matekból és a szaktárgyak számolásos feladataiból), a fejlesztésen pedig onnan kezdik tanítani, ahol tart. Felső tagozatban jó esetben megtanítják a való életben előforduló számolást igénylő helyzetek megoldására (visszajáró, árkedvezmény, adott pénzösszeg felosztása, időtartamok számítása stb.).

Kissé ellentmondásos helyzet, hogy az órákon részt kell vennie, benne is szokott lenni a véleményben, hogy a tananyaggal kapcsolatos gyakorlás alól nem mentesül. Ez értelmes dolog egy nyelvi képességzavaros angol felmentése esetében, de hogy mit csinál egy diszkalkúliás a gimnáziumi matematika órán, azt el nem tudom képzelni. Azt se, hogy a tanár differenciált feladatokat ad neki, miközben a többieknek trigonometriát tanít.

2016. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves Gyógypodagógus! Miket itt leírtál azok sajnos ijesztően illenek a lányunkra. Én úgy gondoltam, hogy ha járna tovább korrepetálásta akkor azért talán egy kicsivel több ragadna rá, viszont ha úgyis kell járnia egy olyan pedagógushoz aki ezzel foglalkozik akkor tényleg lehet, hogy nincs sok értelme.? Köszönöm a válaszodat, válaszokat.
2016. jan. 6. 21:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy diszkalkuliás, nem jelenti azt, hogy automatikusan felmentést is fog kapni matek alól, ez a probléma súlyosságától is függ. Első lépésként inkább fejlesztést szoktak javasolni, amit elvileg az iskola biztosít a számára, tehát ez tulajdonképpen kiválthatja a korrepetálást. Itt gyógypedagógus fog vele foglalkozni, egy kicsit más módszerekkel, mint ahogy a tanórákon tanulnak. Abban tökéletesen igazad van, hogy akár kap mentességet, akár nem, nem lehet elfelejteni a matekot, valamilyen formában foglalkoznia kell vele. (Csak halkan teszem hozzá, hogy a mentességgel nem árt vigyázni, mert ha nincsenek jegyei matekból, akkor egyetlen olyan iskolába sem mehet majd továbbtanulni, ahol kell, és a művészeti területeket kivéve szinte semmilyen lehetősége nem lesz. Ennél egy keservesen összeszedett kettes is jobb, kivéve persze, ha amúgy is művészi ambíciókkal rendelkezik.)
2016. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Jövő héten a szűrésen majd megmondják, mit javasolnak. Addig csak el tudjátok még vinni a kölünórára. Olyan szerintem nincs, hogy valaki fel van mentve matekból :)
2016. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
7. válaszoló:hiszed,vagy nem,van olyan!Olyan is van,akit a szóbeli felelés alól mentenek fel.És még sok-sok féle felmentés van.Nézz utána.
2016. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké, elhiszem! Ezek szerint tévedtem. Bár fentebb azt írtátok, hogy az osztályozás alól mentesül, nem az óralátogatás vagy a tanulás alól.... azért az közel sem ugyanaz. Szerintem itt a megoldás a gyerek fejlesztése lenne, nem az, hogy homokba dugjuk a fejünket... meg hogyhogy negyedik osztályban merült fel? Akkor annyira súlyos nem lehet a helyzet, hogy meg kelljen számára szüntetni a számok világát!
2016. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehet pincérnek, és valószínűleg gyógyszerésznek sem. De mehet általános gimnáziumba, és olyan szakmákra is, aminek a matematikáját képes elsajátítani, bár lehet, hogy számológéppel fog számolni.

A középiskolai felvételi eljárásban pedig a magyar tantárgy pontszámát kettőzik az esetében.

2016. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!