Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Diszkalkuliás gyermeknek...

Diszkalkuliás gyermeknek kell-e korrepetálás?

Figyelt kérdés
A gyermeküknél felmerűlt a Diszkalkulia lehetősége. Negyedik osztályos a kislányunk, tavaly óta jár heti 2 alkalommal matamatika tanárnénihez korrepetálásra. Jövő héten kell neki menni a szűrésre ahol megállapítják, hogy diszkalkuliás- e? A problémám az, hogy a gyermekünk anyjával összekülönböztünk, hogy szerinte ha bebizonyosodk a diszk. akkor minek járjon tovább matek korrepetálásra, hiszen innentől kezdve fel lesz mentve a matek alól. Én viszont azt mondom, igen is kellene neki tovább járnia korrepetálásra hiszen az élet nem áll meg. A késöbbiekben a "nagy betűs" életben azért valamilyen szinten szükség van a matekra és ha ezt a kis mankót is elvesszük tőle akkor az szerintem nem biztos, hogy jó döntés. Szerintetek mi lenne a jó döntés? Szívesen fogadnék tapasztalatokat.

2016. jan. 6. 16:18
1 2
 11/14 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Nálam is megállapították hogy diszkalkuliás vagyok,már olyan hatodikos koromban,én is kaptam felmentést,de az órán nekem is részt kellett vennem,ugyanúgy kérdezett a tanár aminek nem örültem mert nekem nem ment úgy mint a többieknek,szóval minden matek óra félelemmel telt hogy vajon tudni fogom-e amit kérdez a tanárnő.

Én jártam korrepetálásra a suliban is heti 1-2x,nekem jót tett,sokal jobban ment a matek.Szóval szinte bármit kitudok számolni,én ajánlom a korrepetálást.

Már középiskolás vagyok 11-es,itt viszont ,már nem kérdezz a tanár,és nem is muszáj bejárnom az órára.

2016. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Előző: ezt ne reklámozd, (sajnos) be kellene járnod órára, mert ugye az értékelés alól és nem az óra alól vagy felmentve. Ez a hivatalos.

Más kérdés, hogy valóban nincs értelme. Én ilyen gyerekeket (is) tanítok, és nem értem, miért kell bejárni olyan képzésre, ami neki papír szerint sem megy.

Nálunk is beültetik szegényeket a rendes matek órára, de gimiben már nem számolgatni kell, sokkal összetettebb dolgokat tanulnak. És a szülők erőltetik, hogy igenis tanuljon. Na de ha épp az a baja, hogy nem megy?!


A kérdezőhöz: ha ekkora gondja van gyereknek matekból, akkor minek erőltetni korrepetálással, akármivel. Vagy akkor meg minek kell felmentetni??? Ha elviszitek vizsgálatra, és alapos indok van a felmentésre, akkor hagyni kell. Vagy ne mentesd fel.

2016. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem erőltetjük a korrepetálást, de azt biztosan tudjuk, hogy mióta jár korrepetálásra egy nagyon kedves, jó szándékú tanárnénihez azóta jobban megy a matek. A másik miután nem tudjuk még a végleges eredményt ezért jobb esetben a szülőnek mindent meg kell tennie a gyerek érdekében úgy gondoltuk járjon korrepetálásra. Ezért is kezdünk több helyen is érdeklődni, hogy ha bebizonyosodik akkor hogyan tovább, mik a tapasztalatok és úgy veszem észre mindenki nagyon segítőkész, jószándékú.
2016. jan. 20. 09:01
 14/14 anonim ***** válasza:
tökmindegy milyen papírt kap, ha önállóvá akarjátok tenni, akkor kell neki fejlesztő segítség. Ezt pedig különtanártól, aki foglalkozik ilyen típusú fejlesztéssel is. Egyénileg foglalkozva, nagyon sok késséghiány áthidalható. Igen a diszkalkulia is akár.
2016. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!