Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért kísérik el a szülők a...

Miért kísérik el a szülők a gyerekeiket felvételit írni vagy nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Engem egyikre se kísértek el csak ki raktak a suli előtt. De hallottam (meg láttam), hogy mást az anyukája, vagy apukája (vagy mindkettő) elkísér. Miért van ez? A gyerek akarja vagy a szülő? A szülők miért nem adnak egy kis önállóságot a gyereknek az állásinterjúra sem fogják majd elkísérni.

2016. jan. 12. 16:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem segített, amikor ott volt velem anya vagy apa a gimis felvételin meg amikor 14 éves koromban nyelvvizsgáztam. De később már igényeltem, csak akkor van velem apa, ha elvisz kocsival.
2016. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Azon viszont meglepődtem, hogy anyukám mondta, hogy amikor élete első állásinterjújára ment, akkor volt ott egy szintén kb. 16-18 éves lány, akit elkísért az anyukája. Anyukám meg csak úgy nézett, hogy mi a fenét keres ott.
2016. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
hát igen, vagy ilyen
2016. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

:) Állásinterjúra felnőttek járnak, felvételizni meg gyerekek. Szerintem észre fogom venni, ha a gyerekem nem akarja, hogy vele menjek valahova, illetve őszintén remélem, hogy lesz olyan kapcsolatunk, hogy ez esetben szólni fog. Föltéve persze, hogy elég nagy lesz hozzá, hogy bárhova is egyedül menjen. Tényleg, általános iskolai felvételire nem gáz még anyukával menni, igaz? :) Mert nekünk most az lesz aktuális.


Amúgy én nem emlékszem, hogy bárhova velem jöttek volna a szüleim, ha nem akartam. Középiskolás koromtól már egyedül jártam mindenhova, sőt, kapaszkodja meg, "ki se raktak" sehol, hanem szépen önállóan utaztam. A szóbeli érettségire jött anyukám büfét csinálni a többi anyukával. Az jó volt. Nem zavart, nem telepedett rám akkor sem meg máskor se.

2016. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
én is meglepődtem
2016. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Miért ne?

A gyereknek is jó, nyugodtabb, biztonságban érzi magát.

A szülőnek is jó, mert nem kell azon izgulni, hogy mi fog történni a gyerekével.


Aki nem igényli, az meg úgyis elmegy egyedül. Ahány család, annyi szokás, nem illik ítélkezni, dedósnak tartani akit elkísérnek.

2016. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
köszönjük válaszoló a szenzitív hozzászólást
2016. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én nem ítélkezem vagy tartom dedósnak csak érdekelt. Mert engem nyolcadikban nem kísértek el a felvételire és a nyelvizsgánál se voltak ott velem (felvittek és hívtam őket ha vége). Nem vagyok (voltam) soha olyan aki nem izgul, sőt. De valahogy én sose igényeltem azt, hogy anyáék ott legyenek a seggembe.
2016. jan. 16. 10:21
 19/25 anonim ***** válasza:
geronimo, hol vagy?
2016. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor a konklúzió: nem vagyunk egyformák! Mily meglepő!
2016. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!