Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola harmadikból...

Általános iskola harmadikból negyedikbe van pótvizsga?

Figyelt kérdés

#évismétlés #pótvizsga #ált iskola #harmadik negyedik
2016. máj. 14. 12:54
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

9 es, csak azután lett ugyanaz, a másik tanár véleménye, miután megvolt az éves városi tanítók találkozója :) És az ottani igazgató homályosított fel minket, hogy tökfeleslegesen utazgatunk, mert bizony utánunknyúlt a másik tanító. Ami vicc.. Mert nem tudjuk mi a kínja!!

Amikor bevittük a felügyelet alatt írt, több tanár felügyelete alatt volt kénytelen írni (3 éve ezt játszuk), dogákat dirihez tanárral szembesítésre, mert másik tanárok miatt nem lehetett eltüntetni, akkor hallgattuk ezt, hogy véletlen hogy meg bírta írni hibátlanul ezeket. Még az ottani diri is megkérdezte a tanítót, hogy a fenében lehet váletlenül hibátlanra írni olyan dogákat, amiket a versenyző oszttársak se bírtak megcsinálni? egy ilyen után megfenyegetett az ottani tanító, hogy akkor is azt tesz amit akar, mert nincs ott az igazgató úgyse, és ő bármit megtehet a gyerekkel. Így kerültünk vissza az eredeti tanárhoz. Mert akkor mindegy- Előtte körbejártuk a sulikat, de mondom, az eredeti tanító nevét meghallva, záródnak a lehetőségek.

2016. máj. 14. 14:14
 12/43 A kérdező kommentje:

én mivel diákokkal foglalkozom, már láttam pofára buktatást. nem is egyet. futottam már olyanba is, ahol konkrétan végül költözött a család, mert sehogy se bírtuk megoldani (azóta az állítólagos buta gyerek, persze egyetemet végzett mérnök)


a bizottsági vizsga csak papíron bizottsági a leggtöbször. A valóságban csak aláírnak sokszor a bizottág tagjai. üdv a valóságban!

2016. máj. 14. 14:17
 13/43 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de ez konkrétan mese habbal. Ki ez a tanár, a helyi maffia főnök? Mert úgy beszélsz róla, mintha akkora hatalma lenne. Nevetséges.
2016. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

külföldi barátoknak az új magyar törvénykezés is mesének tűnik habbal, mert eu közepén ilyen nincs ;)


imádnám a sztorit, hja én találnám ki, és nem harmadik éve szívnánk... mondjuk lehet tényleg csak túlizgulom, mert eddig mindig megmentette az esze a gyereket, avval nem tudtak mit tenni, hogy tényleg tud. Csak ez az állandó szivózás, sokk...

(velem gimiben csinálta az of hasonlót, fizikából... nemrég találkoztam volt tanárral, egyből azt emlegette fel, hogy félórákat voltam téma az osztályozó értekezleten, annyira ki akart rúgatni állandóan az osztályfőnököm. De engem is mindig megmentett, hogy csak pofára nyomta, tudásban semmi gond nem volt, sőt... De ugye ott több tanár volt, itt meg egyetlen egy tanító van...)

2016. máj. 14. 14:28
 15/43 anonim ***** válasza:
84%

"a bizottsági vizsga csak papíron bizottsági a leggtöbször. A valóságban csak aláírnak sokszor a bizottág tagjai. üdv a valóságban!"


- Tanár vagyok, szóval ne oktass ki, rengeteg osztályozó és javítóvizsgával a hátam mögött. Ha Te csak trágya helyekre tudod beíratni a gyerekedet, az nem jelenti, hogy minden iskola ugyanolyan trágya. Én egy sokak által lesajnált iskolában dolgozom, de olyan nem fordul elő, hogy nincs bizottság.

2016. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

15 ös, nem kioktattalak, hanem leírtam a tényeket, amivel ezekszerint te is tisztában vagy ugyanúgy. Nem azt írtam mindenhol ez van, hanem hogy sok helyen. a szavaidból biza az derül ki te se cáfolod. Idegesíthet hogy vannak embertelenül hülye kollegáid, de akkor tégy ellenük, ne nethuszárkodj! a megalkuvó fajtátok miatt van ott az oktatási rendszer ahol!!


na ez volt a kioktatás nem az előző ;)

2016. máj. 14. 17:20
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a kérdező elhallgat ezt-azt, lehet fontos részleteket is.


Az miért van, ha gyerek a másik suliban se teljesített olyan frankón? Miért nem kerestél neki akkor 3.-at? Miért az elsőbe vitted vissza?

2016. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

17 es, frankón teljesített a másik suliban, amíg nem volt meg az ominózus tanári találkozó, addig mindenből 5 ös volt. tényleg mindenből, folyamatosan, kivirult, imádta a sulit, hordta be a könyveit, akkor volt napfogyatkozás, arra önállóan kiselőadással készült, kért könyvet elolvasta, és elmondta, ilyenek... Aztán egyik hétről a másikra jött az ellenőrző, és hirtelen tele lett karóval. Akkor kérdeztük mással is lett e ekkora változás, egyből mondták a szülők hogy kérdezzük a tanárt, aki előadta a másik tanár mondókáját... akkor rákérdeztünk, de több mint egy évig semmi baj se volt vele, sőt . azt a választ kaptuk, hogy de most van, és a másik tanárnak is volt, mit csodálkozunk. Itt mentünk a dirihez.. amit már írtam... végül az lett,hogy akkor legalább ne utazgassunk, ha úgyis ez van a városban. Visszahoztuk a körzetesbe, Ahol is 4 osztály van az évfolyamon, természetesen úgy, hogy másik osztályba kerül. Személyes megkeresésre, meg telefonra mindenhogy elhajtottak minket, a felvételi papírból "véletlen kimaradt" hogy melyik osztályban lesz. Végül konkrétan az évnyitó előtti napon tudtuk meg, hogy a régi tanárhoz teszik vissza. Persze fűt fát igértek, de nem lett semmi, egy hónap nyugi volt. Akkor fogadódóra, stb, némi nyugi megint. Félévkor meglepetésjegyek beírva az ellenőrzőbe... amit a tanár vezet amúgy nem a gyerekek, szóval nem az van, hogy a gyerek elhallgatta. Kérdésre hogy ezek a dogák hol vannak, majd megmutatja, azóta se. Gyanúm rá nem léteznek. Próbáltam a gyerekekt kérdezni, meg más szülőket, milyenek az órák, meséljenek a suliról. Végül gyerekek mesélték, nevetve, hogy tök könnyű a matek, mindenki segíthet akár egymásnak, mert van pár gyerek akik mellé odaáll a tanár, és piszkálja őket. Az enyém az egyik. a többiekre nem figyelnek. egyszer egyik osztálytársa avval jött, hogy hú milyen gyors a fiam, meg miket meg bír csinálni, senki se tudta, de a tanár mégse adott még jópontot se rá neki, csak annyit kérdezett sorban csinálta e a számolást? ő meg mondta nem, miért? akkor nem jár semmi... Azóta volt benn másik tanító, amit írtam, kérni hadd menjen át hozzá a gyerekem, de neki se engedte meg az igazgató. (el akarták a pár gyereket osztani a tanítók maguk közt a másik három osztályban, amikor kiderült mi megy, mert persze bementünk szülők akiknél ez van)


Tudom, hogy elég húha a sztori, én is abszolút szürreáliában érzem magunkat.

2016. máj. 14. 19:50
 19/43 A kérdező kommentje:

hja, tudom, most jön a szar szülő vagyok, és miért nem költözünk el, stb...

Mert itt az életünk az otthonunk a barátaink. Eddig annyi eredménye lett az egésznek, hogy a gyerek nyilván nem tiszteli a tanítóját, és nem akar neki leckét írni, aki ettől csak még mérgesebb, mert pl a napközis tanítót tiszteli a gyerek. Hja hogy az korrekt mindenkivel..

Amúgy megkérdeztük mi legyen, mivel 3 tanítója volt eddig, konkrétan azt mondta, á, még ez a legjobb. így nincs utazás, van ideje, a sportra, zenére, olvasni, játszani. És bevallom én is ezeket ezerszer fontosabbnak gondolom, mint az 5 öst, amiért nem is tudjuk mit kéne tenni. Mert az kiderült, ha hibátlanul dolgozik, akkor a sorrend nem jó :) bár naivan én még mindig hiszem, hogy mindegy hogy pl az 5 ös feladatot előbb számolja ki mint az egyest, ha nem összefüggőek a feladatok.

2016. máj. 14. 20:07
 20/43 A kérdező kommentje:
amúgy 17 es, mit hallgatnék el itt névtelenül?? és mi lehet az indok, az ilyen tanári eljárásra?? ez külön érdekelne... mi lehet az indok bármelyik gyerekkel szemben ilyenekre egy állítólag pedagógus részéről, aki amúgy a gyerekekért lenne vagy mifene...??
2016. máj. 14. 20:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!