Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljunk? Verik a...

Mit csináljunk? Verik a gyereket az iskolába.

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 14 éves lány akit az osztálytársai általában lányok folyamatosan bántják, alázzák. Ezen a héten minden nap úgy jön haza, hogy körzővel vonalzó élével böködik, csapkodják. Ma vissza mert ütni, erre úgy belevágott a lány osztálytársa a hátába, hogy még most is remeg, reszket, bőg.


Akik bántják, ilyen nyalizós elit szülők elit gyereke, ha kell ha nem virágot, menő csokikat vesznek a tanárnak. Egy érdekes sztori, nem tudom mikor volt nőnap, egyik srác vett a lányoknak csokit, vagy virágot, szünetben végig ment kiosztani és a lányt direkt kihagyták, azt mondták neki, hogy fogyatékosnak nem jár semmi, tudni illik matekból mentesítése van, mert diszkalkuliás. Erről is egy sztori, a tanár meg akarta buktatni két éve, minden órán őt feleltette, minden órára jutott egy egyes, amikor megkapta a mentesítést a tanár tovább piszkálta, de segítségül hívta a osztálytársait is, ugyanis ilyeneket kérdezgettek kollektívan tőle, hogy " mennyi 2+2" " nem tudod, mi fogyatékos" "kukás leszel". Ezt a tanár hagyta.

Azóta leállt a tanár. De a mennyi 2+2 továbbra is megmaradt.


Osztályfőnöknek szóltunk, nem akar szólni a szülőknek se a gyereknek, fél, hogy nem kap ajándékot vagy nem tudom mi az oka.


Igazgatónak meg felesleges szólni, ugyan olyan mint az osztályfőnök.


A bántalmazó gyerek szülei szerint lehetetlen, hogy a lányuk bántsa bármely osztálytársát is, akár verbálisan akár fizikailag.


Ilyenkor mit lehet tenni? Ha kiíratjuk a suliból akkor csak a probléma elől menekülünk. Egy végeláthatatlan folyamat ez.


2017. febr. 22. 15:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

Miért kell úgy csinálni, mintha te lennél a szülő, mikor egyértelmű, hogy a gyerek vagy?

A történet erősen kamu szagú. Ha ugyanis valós lenne, már rég az igazgató előtt lenne az ügy és ha nem lépett volna, akkor a normalis szülő minimum a jegyzőt bevonta volna.

2017. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

A bátyja vagyok... próbáltam úgy írni, hogy ne derüljön ki ki vagyok, mert az lett volna a vége, hogy nem az én gondom oldják meg a szülők.


Amúgy ugyan abba a suliba jártam csak én már kijártam ( logikus )

2017. febr. 22. 16:26
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Ketten is rajottunk hogy gyerek irta ;)

Beszelj a szulokkel! Akar baty vagy, akar a lany, ez komoly dolog, a szuloknek lepni kell, mert ez bantalmazas. Ha nem lepnek, konkretan bunreszesek. Ezt igy mutasd meg nekik!

2017. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%

Basszus...

Látleletet kell vetetni, feljelentést kell tenni a rendőrségen, aztán kiállni végig a gyerek mellett!!!

14 évesen az ilyen mucikák már büntethetőek, nem beszélve azokról a felnőtt pedagógusokról, akik iskola időben felelnek a gyerek testi-lelki épségéért.

Addig meg sürgősen nézz utána, hogy lehet magántanuló. Ha nem veszi át más iskola, akkor is kell találni megoldást!

Idén vagy jövőre (7. vagy 8.-os?) itt végez, és megszabadul tőlük.


Addig pedig keress neki egy pszichológust, mert ezt ti szerintem nem fogjátok tudni feldolgozni külső segítség nélkül.

2017. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szüleim szerint nem megoldás ha kiveszik a tesót és nem veszik át másik suliba mert az erősebb suli lenne a másik meg gettó oda meg ésszerű ok miatt nem. Úgy erősebb, hogy az már tényleg az elit.
2017. febr. 22. 16:30
 16/26 A kérdező kommentje:
Hetedikes ő is kétszer járta ez elsőt ugyan úgy mint én és ugyan azon ok miatt, a matek miatt... nekem rá 7 évre vették észre, hogy nem lusta vagyok matekból hanem lüke, tesónál könnyebb volt mert rá 4 évre.
2017. febr. 22. 16:32
 17/26 anonim ***** válasza:
24%
Ha a lányom lenne ilyen helyzetben, mindenképpen beszélnék a pedagógusokkal, de ezzel párhuzamosan vinném a gyermekem pszichológushoz. Magam is pedagógus vagyok és sajnos az a tapasztalatom, hogy azokból a gyerekekből lesz áldozat, akiknek vannak szocializációs nehézségeik. Nem tehet róla - de tudna ellene tenni, segítséggel. Úgyhogy ez elengedhetetlen része a megoldásnak, hogy tanuljon meg kiállni magáért. (Pláne, hogy ha most nem tanulja meg, a probléma máshol, más közösségben is ugyanúgy előjön.)
2017. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Igazából milyen választ vártál, ha a szüleitek nem lépnek? Te sem és a húgod sem alsóbbrendűbb senkinél, ha nem vagytok kőgazdagok, nem vagytok ezért szerencsétlenek a matek miatt!!!! Ne tartsatok a tanártól! Mit akarsz csinálni? Mersz feljelentést tenni? Akár a körzeti orvoshoz is elmehettek, hogy nézze meg a bántalmazás helyét. Tudsz, akarsz valamit tenni?
2017. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

Biztos nem hagynam abban a suliban. Mashol is lesznek jo tanarok es normalis osztalytarsak stb.. a balhet is kivertem volna tovabba feljelentest is tettem volna mar az iskola ellen.

Nagyon komoly lelki tores ez neki. Mindenkepp at kene vinni masik suliba. Ezekkel nem lehet mit kezdeni ha ilyen primitiv allatokkal van korulveve. Kit erdekel ha menekules? Amugy meg nem az. Van akikkel nem lehet mit kezdeni. Aki hulye az is marad es nincs mas lehetoseg mint hagyni oket a francba. Ezek remenytelen esetek. Nem ti fogjatok oket megvaltani. Raadasul elvinnem egy pszichologushoz is hogy fel tudja dolgozni es oldalni vele a tortenteket.

2017. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%
Azért nekem már a bátyám is laposra verte volna az osztályt ha a húga minden nap sírva ment volna haza.
2017. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!