Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 15 éves fiamat pár helyi...

15 éves fiamat pár helyi gyerek szekálta/szekálja az iskolában, és már most azzal foglalkozik hogy ő szeptembertől nem akar oda járni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

A kisebbik fiam 15 éves, mint már írtam piszkálják őt suliba (4 roma fiú). Először "csak" elvették a tízóraiját, később már bántalmazták is őt. Voltunk már az osztályfőnök és az igazgató után is, de ott a szokásos választ kaptuk, hogy ők nem tehetnek semmit...

Már most azzal foglalkozik, hogy ő szeptemberbe nem akar oda visszamenni, de iskolát váltani itt nem olyan könnyű. Falusi iskoláról van szó, kb 150 diákkal. A legközelebbi iskola pedig 50KM-re van tőlünk.


Mivel lehetne elérni hogy ne szekálják őt a suliban?

(a 17 éves nagyobbik fiamnak is szokott panaszkodni, ő tudja is hol laknak a bántalmazók, és őt azt mondta neki/nekünk hogy még egyszer hallja meg hogy bántották őt sötétben elkapják őket a haverjaival, de annak akkor nem lesz jó vége.) Hiába mondom neki hogy az agresszió nem megoldás.



2017. aug. 1. 11:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy azért se megoldás,ha a nagyobb fiad intézkedik,mert a roma gyerekeknek is van bátyja,de apja biztos.Hisz tudjuk nágy a csálád.

Szerencsére még nem voltam hasonló helyzetben,de biztos,hogy nem szabad annyiban hagyni. Lehet megint az igazgatónál kezdenék,de csinálnék hangfelvételt és azzal mennék tovább a családsegítőhöz,főleg hogy ott van ingyenes ügyvéd is,aki megírhat bizonyos leveleket és tovább mennék a rendőrségre.Mindezt még iskola kezdés előtt.

2017. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
81%
Tanuljon meg védekezni! Ha nem védi meg magát, soha nem fognak leszállni róla... Nem azt mondom, hogy támadjon de legyen magabiztos és üssön oda ha kell. Sajnos vannak emberek akiknél igenis csak az agresszió a megoldás. Esetleg még szólhat a bátyjának, hogy beszéljen velük.
2017. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 TroianaBell válasza:
87%
Tipikus cigány viselkedes. Figyelj, itt sokan mondják, hogy tanuljon meg ki állni magáért a gyerek, üssön oda, ha kell stb. De azért lássuk már be, ha odab*sz az egyiknek, akkor 4-en fogják szanaszét verni szerencsétlent. Igen, tanulja meg megvédeni magát, de vannak esetek, mikor mindegy, hogy megtudod-e védeni magad. Pl.mimor 4 megy rá egy emberre. És ezek a mocskok nem ám kézzel vernek, nem. Előkapják a kést stb. Egy iskolában. Ha a gyerek felállna ellenük, csak mégsz*rabbul járna. Az igazgató viselkedése annyira tipikus. Soha semmit nem tudnak tenni, hogyne. Csak nem értem, ők a nevelők, az ő kezükbe bízod a gyerekedet, a biztonságát, míg dolgozol. Ahogy az előttem szólók is írták, menj egy újabb körre a suliba, de meg isi kezdés előtt. Közöld, hogy ha ez így megy tovább, feljelentéssel fogsz élni mind a kis taknyosok, mind az intézmény vezetősége ellen, akik nem vállalnak felelősséget a tanulókért, legalábbis biztonságilag nem. Mert hogy ők nem tudnak mit tenni. Egyébként én a helyedben, ha a gyerekem így szenvedne, inkább elvinném abból a leprából. Nemtudom vannak e barátai az osztályban, de ha így el akar menni onnan, nemhiszem sajnos. Így meg ott csak am bántást kapja. Habár míg a feljelentés folyik, szerintem a kissrácot csak még jobban b*sztatni fogják a szellemi zsákbamacskák, és akkor már az egész família. A nagytestvér ha megcsépázná őket a barátaival, megtudnák, hol a helyük, de akkor meg menne a szülőknek a rinya, hogy xy bátyja elp*csázott, és a te ajtóat verné az x testvér meg y rokon. A lényeg, hogy talán akkor se állnának le, ha feljelentenéd őket, én mindenképpen iskolát váltanék, mellette önvédelemre járatnám. Mert az más, ha 1v1-ben kell megküzdenie, mint 1v4-ben. Ja és remélem a nagyfiadék jól szétb*sszák e korcsok fejét.
2017. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
50%

Diplomáciai úton kell megközelíteni az "ügyet". Az alábbi sorok csak a bántalmazást követően élnek, bár egy ügy egy (1) évig (vagy öt?) élnek.

Elsősorban egy levelet kell írni az osztályfőnöknek, amiben megemlíted a bántalmazókat és az időpontot, valamint hogy mi történt.

Ha ezzel a levéllel nem éred el a kellő hatást (nem kapnak büntetést az elkövetők, nem hatásos a büntetés) akkor lehet fordulni az igazgatóhoz. Ezt követi a tankerülethez való fordulás, végső esetben az ombudsmanhoz kell fordulni.

Ha gondolod, szívesen megfogalmazom neked a levelet! (Ne vedd alapul a kommentemet, telefonról írok, meg alapból sietek) :)

2017. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!