Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti is megkaptátok már azt a...

Ti is megkaptátok már azt a szüleitektől, hogy más dolgod nincs csak a tanulás?

Figyelt kérdés
Egy ember nem azzal a feladattal születik meg, hogy engedelmeskedjen, nem rabszolgát szül egy anya, hanem egy gyereket akit szeretni kell. Nekem sokszor eszembe jut anyámnak az a sok kisajátító dumája, hogy csak annyi dolgom van, hogy tanuljak és mindig azzal védekezett, hogy csak nem akar jót. Jó nekem az, hogy rabszolgát csinálsz belőlem és csak a te akaratod teljesüljön? Sose ment nekem igazán a tanulás és nem érdekelt az a sok felesleges tanulni való és nem lettem a végén csöves. Tehát szülők, ha ezt olvassátok ne baszogassátok a gyereketeket ezzel! Inkább arra kéne törekedni, hogy változzon ez a színvonaltalan oktatási rendszer.
2017. aug. 10. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Igen, megkaptam de aztan csak otthagytam a sulit 18 evesen erettsegi elott par hónappal. Nagy hiba volt, most aztán járhatok esti fizetos tagozatra mert 24 éves kismamaként jutott eszembe h hoppá nem elég a nyelvtudás amit kulfoldon szereztem.. mikor megkerdezik a vegzettségem elszégyellem magam. Főleg nő létemre.. párom meg fősulin végzett 2 szakmája van és érettségije
2017. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Én szülő vagyok, 10 év alatti gyerekekkel, és attól vagyok ki, amikor azt mondják a gyereknek, hogy ráérsz te még fiúzni/csajozni, most tanulnod kell. Mert az ember akkor szokott szerelmes lenni, amikor akar, igaz? 3:)
2017. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy csöves nem vagy, de gondolom ha nem ment a tanulás, akkor nem is futottál be valami nagy karriert (persze van aki a suliban buta, aztán bejön neki az élet, de ilyenből kevés van). Anyád azért akarta, hogy tanulj, hogy később majd több pénzt keress és boldog életed legyen, nyilván én se azt akarom, hogy közmunkábol tengödjön majd a gyerekem, emiatt szeretném taníttatni.
2017. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
71%
Nagy pofád az van, tapasztalatod = 0, kb így áll a helyzet. Tanulj kis akármi, nem anyádnak tanulsz! Amit megtanultál, nem veheti el tőled senki! Azt tanuld meg, ami érdekel, amiben a boldogulásodat látod! Válassz! Találj valamit, amire azt tudod mondani, hogy igen, ezt tudnám csinálni egy életen át, és nem fáradok belle, míg a mestere nem leszek! Legyen az zene, sport, tudomány, akármi, de érdekeljen! Az oktatási rendszer meg olyan, amilyen, amíg te képzed magad! Az Erő legyen veled!
2017. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
72%
Mellesleg, a dumád alapján, ha végképp nem tudsz mit kezdeni az életeddel, legyél politikus! Mitől kisajátító az, hogy tanulj? Csak a te akaratod teljesüljön? Próbáltál te valaha tanulni? Ez egy büdös kérdés! Szaga van, lustaság szaga van, és politika szaga van! Ja persze, bulizni miden tininek van esze...
2017. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Utolsó három. Úgy látszik ti nem értitek ennek az egésznek az erkölcsi értékét. Egy gyereket így lelkileg meglehet rontani, pláne hogy az oktatásunk valami hihetetlen szar és senki lázad ez ellen, ez a szomorú nem az, hogy nem tanulja azt a sok szart a gyerek. És igenis amiről írtok az a kisajátítás, mert hagyj döntse ő el, hogy mit akar kezdeni az életével, ezt ne vegyük el tőle.

Tudjátok az életben nem csak karrier van és élvezetek hajszolása. Engem utóbbi időben rengeteg minden elkezdett érdekelni igen a politika is, mellette társadalom kritika, világhelyzet stb., de azokat nem tanították az iskolában ezért autodidaktaként tanulom azt amit én szeretnék. Na erre 12 év alatt egyszer se adatot meg, hanem bekellett seggelnem azt a felesleges pitagorasz, tételt, paralelogrammát, vereseket elemezni, unalmas szövegeket értelmezni, történelmi évszámokat beseggelni, most őszintén kinek van kedve ehez?

Nem is beszélve arról, hogy kevés oxigénnel születtem, nagyon nehezen ment a tanulás, de anyámat ez nem érdekelte akkor is elvárta, hogy tanuljak jól és mivel nem tudtam jól tanulni eléggé megromlott a kapcsolatunk. A többiről nem mesélnék, mert nem tartozik ehez a témához. Ne tömegemberként gondolkozzatok, hanem emberségesen közelítsetek a témához.

2017. aug. 10. 19:54
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Hogy te mennyire sötét vagy! Biztos nagyon korszakalkotó lehet a politikáról, társadalomtudományról a véleményed, amikor saját bevallásod szerint még egy vers elemzése sem ment általánosban. Nem az a baj, hogy buta vagy, hanem hogy osztod az észt, hülyeségeket beszélsz és amiatt szidod az oktatási rendszert, mert te magad ennyire sikertelen voltál a suliban. Anyádnak többet kellett volna veled foglalkoznia és még jobban rákényszeríteni a tanulásra, hogy legyen belőled valaki.
2017. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Azért "sajátítja" ki a szülő a gyerek és dönt helyette,mert egy iskolás gyerek még nem tudja,hogy mekkora a döntésének a súlya!

Mellesleg a Pitagoras tétel,a versek mind az alapműveltséget növelik,ami süt,hogy

neked nincs.

És igen,én is tudom,hogy vannak olyan dolgok is az iskolában,amik feleslegesek.

Szerintem nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az angol és az informatika oktatásra.

De mi,itt ezen nem tudunk változtatni!

És attól,hogy nem vagy csöves,gondolom milliárdos se,pedig lehetnél az!

Egy kis szerencse,elszántság és akaraterő kell hozzá!

Egyébként pedig mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy szeretné,neked ebbe nincs beleszólásod!

2017. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Azta, de durva dolgokat kellett átélned, suliba kellett járnod és anyád azt mondta, h tanulni kell. Hát, ennél keservesebb gyerekkort el sem tudok képzelni!
2017. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Akkor ne tanulj. Ennyi. Saját magaddal szúrsz ki, nem a szüleiddel. Persze, nem minden a pénz, de azért jó dolog, ha be vannak fizetve a számlák, és hónap végén is tud húst venni a család.

Az a baj, hogy süt az írásodból, hogy mennyire gyerekes vagy, és fogalmad sincs az életről. Ha ezt 15-20 év múlva vissza olvasod majd, mosolyogni fogsz rajta.

2017. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!