Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti is megkaptátok már azt a...

Ti is megkaptátok már azt a szüleitektől, hogy más dolgod nincs csak a tanulás?

Figyelt kérdés
Egy ember nem azzal a feladattal születik meg, hogy engedelmeskedjen, nem rabszolgát szül egy anya, hanem egy gyereket akit szeretni kell. Nekem sokszor eszembe jut anyámnak az a sok kisajátító dumája, hogy csak annyi dolgom van, hogy tanuljak és mindig azzal védekezett, hogy csak nem akar jót. Jó nekem az, hogy rabszolgát csinálsz belőlem és csak a te akaratod teljesüljön? Sose ment nekem igazán a tanulás és nem érdekelt az a sok felesleges tanulni való és nem lettem a végén csöves. Tehát szülők, ha ezt olvassátok ne baszogassátok a gyereketeket ezzel! Inkább arra kéne törekedni, hogy változzon ez a színvonaltalan oktatási rendszer.
2017. aug. 10. 18:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Az én szüleim nem mondták, mert más dolgom is volt, nem csak a tanulás. (Házimunka, ház körüli teendők.) De ettől még elvárták, hogy tanuljak. Két okosság:

1. Tudnék felróni nekik dolgokat, ha akarnék, de az nem lenne benne, hogy tanulásra kényszerítenek.

2. De nem rovok fel nekik dolgokat, egy bizonyos felnőttségi szint után rájössz, hogy hülyeség a hibáidért a szüleidet okolni, még akkor is, ha lenne benne igazság. A te gyengeségeiden te tudsz változtatni.

Most hadd kérdezem meg: hány éves vagy? Mi lett belőled végül, hogy már tudod, felesleges volt az iskola?

2017. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok szüleim sajnos már nem élnek. Megváltozott munkaképességű lettem mivel írtam azt, hogy kevés oxigénnel születtem és anyukám halála miatt idegosszeroppanást kaptam ezért, leszázalékoltak. Most irodai adminisztrátorként dolgozom és segéllyel együtt megkeresek havi 140 ezer körüli összeget. Nem egy hatalmas nagy pénz, de megtudok élni belőle.

Nem azt mondom, hogy hülyeség a tanulás csak túl sok felesleget akartak belénk nyomni, nehezen tanultam anyukám leszarta azt, hogy nehéz körülmények közt születtem és elvárta tőlem, hogy jól tanuljak. Hogy mi a baj az oktatással? Linkeltem két Puzsér Róbertes videót ő nagyon jól elmondja, hogy mi a baj vele. Ajánlom nézzétek meg és gondolkozzatok el rajta!

2017. aug. 10. 22:37
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Tudod, az, hogy felesleges valami, relatív. Neked hülyeség a pitahorasz tétel, de aki matematikus, annak nem. Nekem például a vers elemzés hasznos a munkámban, és szeretem is, te meg azt írod rá, hülyeség. Nem vagyunk egyformák. Tisztában vagyok vele, hogy nem jó az oktatási rendszer, ezzel egyet értek, de egy általános iskolás vagy 15-16 éves, ritkán tudja eldönteni mi érdekli, ezért jó, hogy mindent tanul, akkor is, ha ő éppen annak nem fogja hasznát venni később.
2017. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A gyereket nem kell szeretni! Én nem azért szeretem az enyémet, mert "kell" ....

Micsoda dinka felfogás....remélem, hogy SOHA nem lesz gyereked!


Igen, nekem is elmondta éccsanyám, hogy csak az a dolgom, hogy tanuljak. És tudod miért? Mert szeretett!

Ahogy én is szeretem a gyermekeimet és elmomdom nekik, hogy ahhoz, hogy jól éljenek, vagy azok legyenek akik csak akarnak, ahhoz tanulniuk kell. Minél jobban tudnak teljesíteni a suliban, annál nagyobb az esélye, hogy a kiválasztott iskolába, ahová tovább tanulás céljából jelentkeznek, felveszik. Ilyen egyszerű.

Mi a "színvonalatlan oktatási rendszer" ellen nem tehetünk. Vannak tanárok, akik valóban tanítanak, akiknek valóban a hivatásuk a tanítás. Ők ebben a rendszerben is képesek a legjobbat kihozni a gyerekekből.

2017. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Az oktatási rendszer hibáit én is látom, Puzsér Róbert megmondóember videóit nem nézem meg, köszönöm. Az, hogy a Pitagoras tétellel vagy a verselemzéssel példálózol, kár. Egyiket sem önmagáért tanulod. A matematika tanítása gondolkodni tanít. Nem a tételre van szükséged, hanem a logikád fejlesztésére. A verselemzés fogalmazni, véleményt alkotni, esztétikai érzéket fejleszteni.. stb. Ezek mind eszközök a fejlődésedhez, bár azt is lehetne boncolgatni, hogy az emberiség és a magyarság kultúráját is át kell adni az iskolában. Nem a tananyaggal van baj szerintem, inkább a módszerrel, szervezéssel. Sajnos fejétől bűzlik a hal, erről nem írok többet.

De az alap problémád az volt, hogy a szülők miért kényszerítik tanulásra a gyerekeket. Ha az anyukád nem kényszerít, lehet a mostani állásod sem lenne. Azt írod, rosszul ment, de ha nem hajtanak téged, még rosszabbul is mehetett volna. És mint már írtam, a szülők vélt vagy valós hibáin siránkozni kár felnőttként.

2017. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, 11-es kommentet is én írtam.
2017. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszokból ítélve primitív barmok vagytok. Menjetek a k...va anyjátokba mind és rohadjatok meg. Remélem nem sokáig fogtok élni! Na pá!
2017. aug. 11. 16:21
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkaptam, de ez nagyon is igaz. Normális ember felfogja.
2017. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért Kérdező,veled sincs minden rendben...
2017. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert nem adunk Neked igazat? Gratulálok! Szegény szüleid forognak a sírjukban! Gyönyörűen leírtad magad, minden tekintetben! Sajnálom, hogy 27 éves létedre ostoba csitriként viselkedsz! Mind az érzelmi, mind pedig az értelmi intelligenciád egy hatalmas nulla!
2017. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!