Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti nagyon megszidjátok a...

Ti nagyon megszidjátok a gyerekeiteket, ha rossz jegyet hoznak, vagy ha nem olyan a bizonyítványa mint te szeretnéd?

Figyelt kérdés

(BE)látod, hogy a gyerekednek milyenek a képességei, hogy mit várhatsz el tőle? Sokszor láttam gyerekként is, hogy voltak osztálytársaim akik rettegtek már akkor is ha négyest vittek haza, arról ne is beszéljünk ha netán rosszabbat. Engem sosem szidtak meg, igaz nagyon jól tanultam. És látom most is, hogy egy egy szülő, aki annak idején bizony nem remekeltek, most a gyereküktől nem tudja hogy mit várjon el. Ismerek olyat, akinek kitűnő tanuló gyereke, sportol és mindenben tehetséges és mégsem elégedettek vele, véletlen rossz jegyért kikap. Nagyon sokszor sajnálom őt. De néha mégis felmerül bennem, hogy talán rossz anya vagyok, hogy nem hajtom eleget a gyereket? Ismerem a képességeiket ( pár 1-2 hármas van hogy becsúszik a bizibe), de ettől még nem gondolom, hogy ha büntetni fogom, akkor jobb lesz. Persze én is mondom, hogy tanulj többet és próbáld meg kijavítani, de számomra nem dől össze a világ. Én magam is fősulira járok, igaz én kitűnően tanulok, és mondom is mindig hogy vegyetek példát rólam, de felnőttként az ember már másképp áll a tanuláshoz. Nem akarom, hogy különóráról különórára járjon és közben ne legyen gyerekkoruk. És persze látom, azt is, hogy mennyit számít egy jegy, ami kizárólag egy tanár véleménye...hiszen, ha nem szimpatikus egy gyerek a tanárnak, akkor csinálhat bármit akkor se ad neki jobb jegyet. Az egyik gyerkőcömmel jártam pont igy, hogy egy tanárnál hármasnál jobb jegyet sosem kapott a gyerekem. Két tantárgyat tanított neki, az egyikből kettesre a másikból hármasra állt. Másból ötösre és négyesre állt, csak ebből a kettőből állt rosszul. Nem vagyok egy befutkározós szülő, de itt már besokalltam, számomra hihetetlen volt, hogy csak nála kapjon rossz jegyet. Bementem és lám, hirtelen jobb jegyeket kezdett hordani a gyerek..(ennél a tanárnál egyébként a többi gyerek is rosszabb jegyeket kapott, csak nem értem ez miért jó egy tanárnak...).

Bocs, ha hosszú lettem.

Tehát a kérdésem, hogy ti milyen szigorral álltok a gyereketek tanulmányi eredményeihez?

Köszönöm



2018. febr. 2. 13:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

71%os, ha gyerek vagy keress fel kérlek vkit aki segít, ha felnőtt vagy akkor egy pszichológust, mielőtt gyereket vállalsz.

Nálunk mindkét gyerek élete része az iskola, bármennyire hihetetlen is. És bizony az életüket szeretik megosztani a szülőkkel. Egy egészséges kapcsolatban persze. Igy elmondják, mi olt a suliba, haverokkal mi volt, tanárokkal mi volt, dolgozat volt e, lesz e, hogy sikerült, hanyas lesz.

És pl egy negyedikesnek igenis oda kell szólni, hogy készülj a témazáróra. Mert 10 éves' ebben a korban még nemigen alakult ki a felelősségtudat ezirányba, persze vannak kivételek. Ja és nem árt nem lemaradni, mert ha most űr alakul ki bármilyen témában, elég egy hiányos szorzótábla, vagy maradékos osztás....már elvérzik felsőben. Szövegértésről nem is beszélve, meg egy csomó minden. Gyerekeknek kell a kontroll, igénylik is! És elmondom az én fiaimnak az ad biztonságot, ha kikérdezem őket. Ha bármi van hozzák, hogy kérdezzek, mert így biztosak benne, hogy jól megtanulták. Néha nem bánnám, ha önállóan működne a dolog, pici baba és itthoni munka mellett, de ők akarják....és amiíg akarják, addig ezzel segítem őket!!!!

2es voltam

2018. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
Pont ugyanúgy csinálom, ahogy a második válaszoló is írta.
2018. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Magamból kiindulva tudom, hogy vannak tárgyak, amihez érzék/képesség kell. Én főként humán beállítottságú vagyok, matekból megvan a kettes. Persze, a magyart meg a törit is le lehet rontani, ha valakit nem érdekel ez a két tárgy, de azért ez kevésbé múlik a képességen. Biztos, hogy nem fogom leszidni, bármilyen rossz jegyet is hoz haza és látom, hogy igyekezett és egyébként más tárgyakból meg négyes-ötös. Ha mindenből ilyeneket hozna, akkor leülnék vele beszélgetni, de egyébként arra fordíthat majd több energiát, amit szeret és ami megy neki. Nekem sem erőltetik a szüleim a matekot (meg amúgy semmit sem), nem is kell oda, ahova majd felvételizek idén.
2018. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

"az én fiaimnak az ad biztonságot, ha kikérdezem őket. Ha bármi van hozzák, hogy kérdezzek, mert így biztosak benne, hogy jól megtanulták. Néha nem bánnám, ha önállóan működne a dolog, pici baba és itthoni munka mellett, de ők akarják....és amiíg akarják, addig ezzel segítem őket!!!! "


Na, látod? Nem a szülő erőszakolja ebben az esetben rá magát a gyerekre, és számonkéri, hogy "Márpedig mondd fel!!!", hanem a gyerek önszántából viszi, mert neki így a jó. Ez így rendben is van. Mert a szülő itt nem telepszik rá a gyerekre ebben az esetben. Szóval itt ismerve van a mérték. De bukásra, meg bukás közeli állapotba azért ne kerüljön a gyerek. Ott amúgy lehet, hogy olyan helyzetben meg valami gond van. Tehát azért figyelgesse a gyerekét az ember, de túlzásba nem kell esni. Fontos a gyerek, tehát figyelgesse a dolgait, de pl ne ugasson vele, ha nem jó jegyet szerez. de A komiból a többit majd elolvasom újra.

2018. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*ez a támogató magatartás, amikor meghallgatjuk a gyereket, ha fel akarja mondani, meg hogy olvassuk el előtte mi is.
2018. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Pupusz ***** válasza:
88%
A legnagyobb lányunk most negyedikes, kitűnő, elsős korától kezdve önállóan tanul, bár nem nagyon látjuk tanulni, elmondják órán ő pedig tudja. Én is ilyen voltam. A kisebbik lányom harmadikos, ő is kitűnő, de ő szereti, ha kikérdezzük tőle a tanulni valót, verset, német szavakat, környezetet stb. A kisfiam elsős. Vele le kell ülni, mert magától neki nem állna, sokkal fontosabb dolgai is vannak a leckénél. Így is van, hogy kimarad valami, na bumm. Egyébként okos, ügyes, megcsinálja, amit kérnek, kérünk, de ha teheti ellógja. Én is ilyen voltam. Neki sokkal megterhelőbb az iskola, mint a lányoknak. A lányok jobban bírják a kiképzést. A kisfiam különböző trükköket vet be reggelente. Volt, hogy olyan mély álom nyomta el a kocsiban, hogy nem tudtam felébreszteni. Hiába pofozgattam, semmi. Már már mentőt hívtam, mondtam is neki, hogy ez már nem alvás, hanem mélykóma. Persze aztán hazavittem. Volt akut vakbélgyulladásos tüneteggyüttes is az iskola kapuban, igaz, nem pont jó helyen szorítva, de "bevettem" ezt a jelet is. Mert ezek jelzések. Segítség kérő jelzések. Én tökéletesen megértem. Néha kell a lógás és én partner vagyok benne. Én is nagyon örültem volna, ha néha a szüleim megengedték volna, hogy csak úgy otthon maradjak és igazolták volna. Nem kell szerintem olyan mereven állni ehhez az iskola dologhoz. Ettől aztán semmi sem függ az életben. Viszont az otthon kapott szeretettől, megértéstől, harmóniától nagyon sok minden függ. Az az igazán fontos. Én amúgy sem beosztottakat akartam, hanem boldog gyerekeket. És gondolom ők sem egy őrmestert, kiképzőtisztet, hanem igazi apát, anyát, akikre lehet számítani, még némi stikliben is időnként, ha szükséges. Nem kell olyan komolyan venni magunkat, meg ezt az életnek nevezett társasjátékot. Ne legyünk teljesítmény függők, ez nem a forma 1! És ott sem nyomják 0-24-ben padlógázzal. A rekreáció sokszor fontosabb, mint maga az akció. Mindenkinek más hosszúságú és tartalmú. A gyerekek személyiségét nem kell elnyomni, csak megtanítani alkalmazkodni és hogy maga is alakítsa az életét, körülményeit. Ha szűknek bizonyulnak a korlátok, ki kell tágítani őket. Kár álszent módon ragaszkodni minden hülye szabályhoz. Fel kell állítani fontossági sorrendeket, prioritásokat. Mindannyian ezt csináljuk nem? Aki nem, az meg előbb, utóbb elmebeteg lesz, egy idegroncs. Ezt meg azért csak nem akarjuk a saját gyerekünknek. Én legalábbis semmiképp. Ha az ember megtalálja az érdeklődési körét, köreit, úgyis mániákusan fogja magába szívni, kényszer nélkül. De ha sosem fog ráérni megtalálni, ami igazán érdekli, akkor mindig csak a kényszerek fogják irányítani és mindig kiszolgáltatott lesz ezeknek a kényszereknek, mint rengeteg ember. A kényszerek csapdája pedig a földi pokol. A kreatív, szabad, alkotó szellem pedig a kibontakozás, beteljesülés, sikerélmény, szabadság. Ezekhez azonban sok sok idő szükséges.
2018. febr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. febr. 5. 08:41
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk jegy miatt sosincs büntetés vagy szidas, sot meg nekem kellett vigasztalnom hogy ne boruljon ki egy matek 2-es miatt. Tudtam hogy kijavitja. Mindketto kitűnő, maguktol mindent megcsinalnak, sosem volt gond. Ezt a felelossegtudatot gyerek korban tuti nem tolem orokoltek :-D
2018. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!