Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol lehet panaszt tenni egy...

Hol lehet panaszt tenni egy ilyen tanár ellen?

Figyelt kérdés

Adott egy jó iskola, ahol sok jó tanár van.

Most két első osztály indul, ahol az egyik tanítónőnek rettentő rossz a híre.

Mostani nyílt napon, a gyerekek előtt, a szülők előtt magából kikelve viselkedett, tombolt, trappolt, kiabált, hogy nem bírja. Ezek után többen bementek az Igazgatóhoz, hogy ha hozzá kerül a gyerek, elmennek. Sajnos mégis kerültek hozzá gyerekek.


Mivel mi nem az adott kerületben élünk, és tanúja is voltam a fenti esetnek, ezért körbe kérdeztem a helyi ismerősöket és borzalmasan rossznak tartják az adott tanárt, idegbeteg, nem tud a gyerekekkel bánni, nem szereti őket, emiatt sok gyerek elment már tőle, szorongásos problémákkal.

Bár ne kérdeztem volna ennyire körbe, szinte kivétel nélkül ezt mondják róla, sajnos a mellette dolgozó pedagógusok is.

Állítólag lesz mellette egy új tanító, aki vesz el tőle tantárgyakat.

De mégis, milyen szívvel adjam ehhez a tanítóhoz a gyerekemet?

Mik az esélyek, hogy ekkora balhé utána nem küldik el?

(60 év körüli a nő)


Szeretném valahol ezt az ügyet bejelenteni. Több éve kinéztem ezt az iskolát bizonyos okok miatt. És most jön egy ilyen probléma, ami elrontja az egészet.


Ti mit tennétek? Az iskolához ragaszkodom. Sajnos. :(



2018. ápr. 9. 19:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog sokkal jobb szeptemberben sem, ha egyáltalán jön valaki.
2018. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Tanítót válassz, ne iskolát!

Egy jó tanító kompenzálni tud bármit a gyerekek felé.


Én egészen biztosan nem vinném ebbe az osztályba a gyerekemet.

2018. ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
Számomra hihetetlen,hogy ki akarnál rúgatni egy nyugdíj előtt álló embert az alapján, amit hallottál. Tehát sem ellened sem a gyereked ellen nem tett soha semmit....
2018. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ja, persze, te nyugodt szívvel jaratnad hozzá a gyerekedet. Gratulálok!
2018. ápr. 10. 09:11
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Az két külön dolog, hogy járatnám-e hozzá a gyerekem vagy kirúgatnám. Menj be az igazgatóhoz smúzolni, ennyi.
2018. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
most itt hiába pattogsz kérdező - MOST (nem szeptemberben) menj és keress egy olyan tanítót, aki befogadja az osztályba és NEKED szimpatikus!! Ez fontos, a gyerek elkezdni és félév után kimarjátok és új helyre kerül, megsínyli. Továbbá egy gyereket nevelt a tanító és a szülő - kell hogy egy harmonikus összhang legyen köztük!
2018. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

*egy gyereket nevel a tanító és a szülő


Ne ragaszkodj rosszhoz!

2018. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Ezt már kérdezted egyszer.

Kirúgatni szinte lehetetlen lesz, főleg ha régóta itt dolgozik és nyugdij előtt áll - hacsak pl. tettlegességig nem fajul egy eset vagy hasonló nagyobb hibát nem követ el, akkor csak az, hogy hisztizik nem lesz elég indok.

Én másik osztályba vinném inkább a gyerekem.

Mikor megy nyugdijba egyébként?

2018. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az iskola nem rossz. Csak ez a tanár. Rengeteg a panasz és igen, védett korban van, ezért nem tudnak mit tenni. A saját pedagógus társai nem kedvelik, mert ő maga sem szereti a gyerekeket és úgy is bánik velük sajnos. És igen, az iskola jó, a tanítók jók, de ő nem. A többi szülő is jól szituáltak, normálisak, többször láttuk egymást. Ami nálunk van a kerületben, ide nem íratnám, mert ez másfajta iskola.

Köszönöm azért a válaszokat.

2018. ápr. 10. 11:46
 20/22 anonim ***** válasza:
94%

alapítványi? alternatív pedagógia? Egyébként egy jókora ellentmondás van itt: azt mondod, az iskola jó, de van egy átkozottul rossz elsős tanerő.


A kettő közül egyik információd TÉVES.


Mert: Akkor mitől jó az iskola? az épület? a falak? az ablakok?

Az jó igazgatónak tudnia kellene, hogy rossz a tanító, és megoldást kellene keresnie - pl ha nem akarja kirúgni, hogy nem elsős, hanem délutáni, vagy mit tudom én, de semmiképp nem hagyná elsősnek!

Az nagyon meghatározó a gyerek életében.


Néha a legközelebbi, legkézenfekvőbb adottságban van a megoldás - ez nálunk tapasztalat volt. Körülnéznék!!!

- az biztos, hogy nem indítanék úgy, hogy bepanaszolom a tanárt - ez rossz vért szül.

2018. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!