Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként hogy viszonyultok...

Szülőként hogy viszonyultok ahhoz ha valamiben nem osztjátok a suli álláspontját?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ha valami értelmetlen feladatot kap a gyerek, vagy csak egyszerűen túl sok neki valami. Milyen tanácsot adok a gyereknek az ilyen helyzetek megoldására?


Alsós gyerek szülőjeként kérdezem.


2018. szept. 12. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez már konkrét kérdés.


Nos, ha ellenőriztem és tudja annyira, amennyire elvárhatja másnap a tanár, akkor azt mondanám, hogy vegyük úgy, hogy elolvasta (ha holnap kérdezik, nyugodtan mondja azt, hogy elolvasta ötször), és nyomás ki a kertbe vagy a játszótérre! Szaladgáljon, hintázzon, homokozzon, vagy rakosgassa a kavicsait, gesztenyéit ebben a kellemes időben!

2018. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrét példa: olvassa el otthon 5x azt a szöveget, amit órán már 10x elolvasták és már nagyjából fejből tudja. Mivel a tartalmát ismeri nincs kedve többször ugyanazt elolvasni. Erre azt mondtam neki, hogy ezt felőlem kiválthatja azzal ha helyette mást olvas, ami érdekli és újdonság számára."

ha nem memoriterről van szó és vissza tudja mondani a tartalmát, akkor én sem erőltetném az olvasást. Nálunk tavaly ezért nem ment, mert a suliban elolvasták, és aztán otthon kb emlékezetből mondta a könyvre bambulva.

2018. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre a konkrét példára: én azt csináltam, hogy ha el tudta olvasni szépen, és a tartalmát is tudta, akkor nem kellett többször elolvasnia.
2018. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és momdja azt, hogy néhányszor elolvasta. Egyébként megfordítva: ha elolvassa otthon 5x, de mondjuk nem megy neki, akkor nem olvastatnád el vele még 5x? Dehogynem. Nem a szám számít, hanem hogy tudja megfelelő szinten teljesíteni a feladatot. Utolsó voltam.
2018. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
A konkrét példára: ha szépen el tudja olvasni, és érti is, amit elolvasott, akkor nem muszáj annyiszor. Ha szépen elolvassa, meg akár kívülről fel is mondja, de fogalma sincs arról, hogy mit olvasott - vagyis nem tudja értelmezni -, akkor bizony még gyakorolni kellene.
2018. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%

Ha 5x kell elolvasni akkor 5x olvassa csak el .ez feladatt

Lányomnak is volt a héten ilyen olvasás feladat olvasa el 3x el is olvasta ,pedig az iskolába is elolvasták többször .

2018. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem teljesen értem a problémát. Ha ez a feladat, akkor ez a feladat, amint megcsinálta mehet játszani, de addig nem. Nem maga a feladat a lényeg sokszor, hanem hogy mindig, következetesen teljesítse azt amit kérnek tőle.
2018. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!