Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam szeptember 2-án (2018...

Kisfiam szeptember 2-án (2018 évben) töltötte a 6. életévét?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett el beszélni és rosszul (orrmandula megnagyobbodás okozta halláscsökkenés miatt), fejlődése megkésett, ezért fejlesztésre hordom. Iskolába bár jövőre már mehetne, de nem szeretném e miatt sem. Viszont a szakszolgálat kötelezni akar arra, hogy vizsgálatra vigyem februárban, hogy ők állíthassák ki az igazolást. Én viszont nagyon nem szeretném oda vinni! Úgy tudom, és ebben már páran megerősítettek, hogy abban az évben amelyiknek augusztus 31. napjáig betölti a gyermek a 7. életévét (ő szeptember 2-i), a rá következő évben köteles iskolába menni.7 éves korig elég az óvoda ajánlása, hogy még nem iskolaérett. Hátha van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata, esetleg konkrét jogszabály, ami szerint bizottság elé akarnak citálni?
2018. okt. 2. 09:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Időről időre előkerül ilyen válasz, hogy kerülni a címkezest... Az én lányom azért SNI-s, mert logopédiai fejlesztésre szorul. Netán szégyellni kellene? Tagadjam le? Fura...
2018. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon nem mindegy, miért az sni. Nyilván nem beszédhibára gondoltam a címkézéssel. De egy ADHD-val nem örülnék, ha bekódolnák a gyereket.

Így marad a magán út és a megértő, törődő pedagógus.

2018. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
97%

Kezdem érteni én is a lényeget.Tehát te is tudod, h valószínű sni-s a gyereked és ezt azzal akarod elmismásolni, h 8 évesen küldöd suliba. Hátha addigra behozza a lemaradását és nem lesz feltűnő.

A véleményem: biztos, h gond van. Azt nem tudom, h tényleg snis-e, mert nem vagyok szakember. DE: azt tudod kell, h akiknek halláscsökkenés vagy egyéb gond miatt megkésik, tolódik a beszédfejlődése, azok ezt általában pik-pak behozzák, amikor megszűnik a késleltetés oka. Nem görgetik maguk előtt a lemaradást. És feltételezem nemcsak a beszéde, hanem a mozgásfejlődése is elmaradott, ami szintén arra utal, h nincs minden rendben. Másrészt, szerintem jól tudod igazad van. Nem tölti a gyerek aug. 31-ig a 7et, tehát rá következő évtől lesz csak iskolaköteles, pont úgy ahogy írod. Elviekben amit kitaláltál, szerintem működhet, ott van a buktató, ha nincs megegyezés az ovival, úgy tudom, h ilyen esetben az ovi saját szakállára is kérelmezheti a gyerek nev.tani. vizsgálatát, ha úgy ítéli meg, h nincs egyetértés.

2018. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon a jelenben gondolkodsz. Nagyon szuper, hogy nyolc évesen kezdi a sulit, érett lesz, meg minden, de már itt is probléma adódik. Két év ebben a korban sokat számít! A sok hat, éppen hét éves gyerek nagyon más. Akkora lesz, mint a harmadikosok, de ők meg lenézik, mert elsős.

Viszont tényleg közbe is jöhet bármi, ami miatt évet kell ismételnie, sőt! Ha jár nyolc éves korától általánosba, tizenhat lesz mire végez. Elég egy nyelvi előkészítős középiskolába jelentkeznie, és huszonegy lesz, mire végez a középiskolában. Más, aki hatévesen kezdi a sulit, ilyenkorra már egy főiskolát is elvégezhet. És ez szerintem nagyon nem mindegy. Amikorra a te fiad elvégzi el, ők három éve dolgozhatnak.

És nem azért mondom, mert olyan hú, de klassz dolog dolgozni. De a te fiad is lesz felnőtt, akarhat majd saját lakást, családot, amit így sokkal nehezebb megteremteni.

Ráadásul az óvoda sincs berendezkedve a nyolc éves gyerekekre. Amiket ott csinálnak a nagycsoportos öt-hat évesekkel, az szerinted egy nyolc évesnek érdekes? Vagy az a óvónéni mindig találjon ki a te gyerekednek valami külön programot?

Az, hogy valaki hétévesen kezdi a sulit, szerintem még belefér. Tényleg lehet egy kis lemaradás, családi okok miatt is elképzelhető, vagy akár amiatt, mert mondjuk augusztusi, és tényleg nem érett a sulira korábban. De nagyon komoly indok kéne ahhoz, hogy valaki nyolc éves legyen, amikor elkezdi a sulit. Szerintem.

2018. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

Huh, azt hiszem, hogy nagyon nem értettetek meg. De válaszolva a cimkézésre. Akárhogyan is tagadják, van! Munkám során nagyon sok iskolával, óvodával, és fenntartóikkal vagyok napi szintű kapcsolatban. Volt, aki csak célozgat rá, volt aki konkrétan azt mondta: 100 főből 80 tanulónk SNI-s, képzelheted, milyen iskola vagyunk?! Ezek után bárki azt meri állítani, hogy nem néznek Rájuk más szemmel, hát nem hiszem el nekik!

Aki azt mondta, hogy valószínűleg a mozgásfejlődése is el van maradva a fiamnak, hááát, nem tudtam megállni mosolygás nélkül! Szerintem az égnek állna a haja, ha meglátni, miket csinál, csinált már 2 éve! De ezt az ovónők is megerősítik, sőt le is írták az éves jellemzésében. Ha valamiben nincs elmaradva,sőt az a mozgás!

És azt is írtátok, hogy próbálom elmismásolni a dolgokat és felelőtlen vagyok! Kérdem én, ha ez valóban így lenne, akkor nem vittem volna el a gyerekemet az óvoda által javasolt hallásvizsgálatra, pszichológushoz, stb. Pszichológus (állami, szakszolgálatis) nem vált be, semmi segítőkészség, csak a tuszkolás a rendszerbe.

Saját pénzemen vittem el magánpszichológushoz, aki megállapította, hogy a gyereknek viselkedési gondjai nincsenek, egyetlen problémája, hogy le van maradva a halláscsökkenés miatt, amit fel kell zárkóztatni. Ellátott gyakorlati tanácsokkal,azt mondta, nem látja szükségét, hogy hordjam a fiam, hozzáteszem 7 e forint az órabére!!! Azt mondta, ő úgy is nyomon követi a fejlődését, tartja a kapcsolatot a tanoda vezetőjével, és ha majd ők úgy látják, hogy mégis szükség lenne pszichológusra, akkor majd visszaküldik.

Tanácsát megfogadva, hetente hordom be 50 km-re a lakóhelyünktől, ahol 2 órája van, ami nekem havi szinten több 10 e forintomba kerül.

Bűnös vagyok azért, mert mindent megteszek anyagi és érzelmi értelemben is a gyerekemért, de nem vagyok hajlandó fejet hajtani egy szerintem idióta rendszer előtt????

A lányom most 4. osztályos, nem mellesleg kitűnő tanuló, versenyekre jár. Az ő osztályában is rengetegen vannak akik később kezdték az elsőt, nem tűnik fel ki az, hisz olyan nincs viszont az osztályukban (sőt már az iskolában sem nagyon), aki 6 évesen kezdi el az iskolát. Nem is javasolják. Mostmár 1. osztályban van, hogy hat órájuk van egy nap. A mi időnkben ilyen nem volt. Nem minden 6 éves bír 5-6 órát végigülni, sőt! Éppen pár napja hallottam a rádióban, hogy régen eleven gyerek volt, ma minden ilyen gyerek, ADHS, hiperaktív, autista hajlamú. Szerintem ez röhej!!!

2018. okt. 2. 11:39
 16/59 A kérdező kommentje:
Ja, és mégegy! Az óvónőnek nem kell a 8 éves gyerekemmel foglalkoznia, hiszen akkor már iskolában lesz. Szeptember 1-én kezdi majd el a sulit, és szeptember 2-án lesz 8 éves! Tehát nem kell, hogy berendezkedjen rá! ;) Vegyes csoportba jár különben, a fiam imádja a kicsiket abajgatni, sokszor ő vigasztalja a beszoktatós, sírós kicsiket. Némelyik anyuka reggel már keresi szemmel, hogy itt van-e, mert a gyereke csak akkor tud megnyugodni, és hajlandó bemenni ha a fiam ott van. Különben meg a legkevésbé izgat, hogy ez teher-e az ovónőknek, vagy sem. Hiszen a gyermekem sorsát határozza meg egy életre, hogy jókor adom-e suliba.
2018. okt. 2. 11:47
 17/59 anonim ***** válasza:
66%

Ne tedd ezt a gyerekeddel


Ne a mostban gondolkodj, hanem a későbbrn

16 évesen ballagni? Akkor középiskolát kezdeni?

Mindenhonnan ki fogják nézni.


Korábban a lelki és testi fejlôdése nem ugyanazon a szinten lesz


Nálam csak 1 év eltérés volt, hamarabb mentem suliba (épp 6 éves voltam), de akkor nem szeptember volt a határ


15 évesen lettem egy szinten

Tanulásban nem, osztály első 3 ban mindig benne voltam ( gimiben is) de agyilag sem testileg nem ott voltam


Mire mindenki pasizott engem még nem érdekeltek a fiúk.

Mindenki menstruált én nem, mert egy ébként sem korán érő voltam.

Ezekkel lelki dolgok is járnak

Nem volt egy szoros barátom sem gimiig.

Nem ugyanazok érdekeltek.

Szívesebben babáztam még a tesómmal, amikor a lányok bandázva fagyizni jártak (13 évesen én 12 voltam)

Stb


Ha annyira le van maradva nem sak a mandula miatt, akkor nem fog majd később sem haladni külön foglalkozás nélkül sem.


Ha pedig csak az a gond akkor 1 év alatt be lehet hozni..

2018. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

Félreértessz! Mint írtam már, nem az ellen tiltakozom kézzel -lábbal, hogy jövőre ne menjen suliba. Menjen, ha ott tart!

Mindent megteszek azért (saját zsebből), hogy felfejlesszék. Egész egyszerűen csak nem akarom, hogy állami szinten beleszóljanak, megbélyegezzék, csak azért, hogy fejpénzt vegyenek fel utána! Lehet, ezt egy idő után nem tudom elkerülni, de addig amíg el tudom kerülni, nem fogom önként hajtani a fejem a hurokba! Mindössze ennyiről szólna az egész!!!!

2018. okt. 2. 12:10
 19/59 anonim ***** válasza:
56%
Primitív vagy, ilyen iskolában dolgozom, most idehozhatnék röbb száz embert aki hasonlóképp gondolkodott. Csak miután megtapasztalta gyereke fejlődését, akkor cáltozott meg a véleménye. És nyugodtan pontozzál. Sajnálom a gyerekedet, hogy ilyen anya jutott neki.
2018. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
Én meg téged sajnállak, meg az összes gyereket, akit tanítassz! Én nem illettem egyik kommentelőt sem semmilyen jelzővel! Azt hiszem ez a stílus téged minősít, nem engem! Éppen az ilyen "pedagógusok" miatt tart itt a magyar közoktatás ahol tart! Tisztelet a kivételnek.
2018. okt. 2. 12:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!