Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam szeptember 2-án (2018...

Kisfiam szeptember 2-án (2018 évben) töltötte a 6. életévét?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett el beszélni és rosszul (orrmandula megnagyobbodás okozta halláscsökkenés miatt), fejlődése megkésett, ezért fejlesztésre hordom. Iskolába bár jövőre már mehetne, de nem szeretném e miatt sem. Viszont a szakszolgálat kötelezni akar arra, hogy vizsgálatra vigyem februárban, hogy ők állíthassák ki az igazolást. Én viszont nagyon nem szeretném oda vinni! Úgy tudom, és ebben már páran megerősítettek, hogy abban az évben amelyiknek augusztus 31. napjáig betölti a gyermek a 7. életévét (ő szeptember 2-i), a rá következő évben köteles iskolába menni.7 éves korig elég az óvoda ajánlása, hogy még nem iskolaérett. Hátha van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata, esetleg konkrét jogszabály, ami szerint bizottság elé akarnak citálni?
2018. okt. 2. 09:55
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
55%

20

A gyerekeden ez a passzív-agresszív ostoba stílus nem segít.


A gyerekednek ÁRT, amire készülsz.


De a te felelősséged, egyedül, egyedülálló anyaként. Ha neked ez belefér, csináld. Minden döntésed a gyerekeden csattan, és ő fog szenvedni miatta.

2018. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%
100-bol 80 gyermek SNI?! Hol? Egy általános iskolában tuti nem.
2018. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Itt vagyok én! Teljesen megértelek. Nálunk ugyanez a probléma. Miénk 5 éves, tavaly műtötték, jól hall most. De! Beszédfejlődése nagyon lassan halad, sok helyre járunk mi is fejleszteni.kb 2,5 éves szinten beszél. Neki szeptember végén van szülinapja. És nem bánnám én sem, ha + még egy évet maradna oviba.. sajnos, segíteni nem tudok neked, ezek a dolgok mind várnak még ránk is. 😒
2018. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
21. válaszoló! Szerintem szállj picit magadba! Mint mondtam, én nem sértegettelek. Pontozni se foglak, mert aki ilyen stílusban tud csak kommunikálni tanár létére, még arra sem méltó! Kérlek bunkó fröcsögésed tartogasd családtagjaidnak! Én tapasztalatokat vártam, nem kioktatást, főleg nem ilyen stílusban! Békélj meg önmagaddal elsősorban, hátha az segít! További szép napot! :)
2018. okt. 2. 13:19
 25/59 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, az utolsó hozzászólásod az ékes példa mindarra, amit mondtam.


Akinek pedig meg kell békélni az életével, és a 8 éves korában elsős gyerekével, az nem én vagyok itt, ugyebár.

2018. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
23. válaszoló! Na igen, tényleg nagyon egy cipőben járunk! Fiam decemberben műtötték, akkor múlt 5 éves. Még december végén el is kezdtünk járni a fejlesztőbe, és fél év alatt már szépen mutatkozott az eredménye! Tényleg, az ovónők is, ismerősök is megjegyezték. Szerintem egész biztosan Nálatok is így lesz! Ezért írtam én, hogy nem tiltakozok kézzel -lábbal a jövő évi iskolakezdés ellen, hiszen, ha ennyire rohamos a fejlődés, ki tudja mit hoz a jövő. Mikor elkezdtünk járni sem a színeket nem ismerte, a számolás, sem érdekelte, igazából semmi. Már most ezek is mennek pikk -pakk, idegenek is értik a beszédét. Szóval, ha fárasztó is, és sokba is kerül megéri! Megkérdezhetem, hogy Ti saját döntés miatt jártok, vagy javasolták, és küldtek benneteket valahová, hallásvizsgálaton kívül?
2018. okt. 2. 13:26
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
És iskola mellett nincs majd lehetőség fejlesztésre járnia, ha még kell? Szerintem, ha orvosolták már a hallási problémát és még egy évetek van, és egyébként értelmes gyerek, látod, milyen tempósan fejlődik, simán lehet, hogy érett lesz addigra. És mint írod, érdekli - ezt érdemes kihasználni. A mi osztályunkban, akik ilyen "öregen" kezdtek mind SNI-sek, de nincsenek kinézve, sőt idéntől külön még egy tanárnénit vettek fel, aki nem külön, de miattuk van ott. (Egyébként elég vegyes osztály, több nyári 6 évesen kezdett is van benne, és az egyik az enyém, úgyhogy cáfolom a statisztikát.) Én is inkább arra szavazok, hogy válasszatok jó iskolát, ahol érzelmi biztonságban, jó tanítókkal lehet.
2018. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Sajnos, ha elkezdjük az iskolát, már elég problémás lenne behordanom 50 km-re, de végülis a muszáj nagy úr! Persze, lehet, hogy fejlődik annyit, meglátjuk. Mindig megdícsérik, hogy le a kalappal, mert amilyen mozgékony kisfiú, egymás után (szünet nélkül!) képes végigülni 2X50 percet. Azt mondják ez már önmagában is nagy dolog. Viszont nálunk olyan nagyon válogatni az iskolák között nincs lehetőségünk. Mi egy kisvárosban lakunk, itt 2 iskola van, az egyikben semmiféleképpen nem adnám (nem kezdem el részletezni az okát, mert megint lesz, aki majd belém áll és "leprimitívezik"), a másik iskola, viszont nagyon kemény, megállja a helyét a "versenyistálló" elnevezés. Viszont az mellette szól, hogy szuper sportolási lehetőségeket is kínál, ami nekünk jól jönne. Na igen, nagy dilemma ez! Le a kalappal a kislányod előtt, ha 6 évesen megállja a helyét, ez a mi iskolánkban tényleg nem jellemző, az elmúlt 4 évben 2 gyerekről tudok, aki 6 évesen kezdte.
2018. okt. 2. 13:56
 29/59 anonim ***** válasza:
84%
Milyen fejpénzről beszélsz? Régen nincsen! S kikérem magamnak a kollégák nevében is, hogy bárki kedvéért címkézünk. 17 éve dolgozom Megyei Szakértői Bizottságnál. Soha nem adunk kódot (SNI-t), ha nem vagyunk meggyőződve arról, hogy a gyereknek az érdeke. Amúgy egy pszichológus önmagában sose dönt. Ezért bizottság, gyógypedagógus, pszichológus, gyerekpszichiáter. Mindhárom szakember vizsgálja. S a legtöbb gyerek 6 évesen megy iskolába, már évek óta.
2018. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Mint ahogyan ember is van ilyen is, olyan is, kolléga is van ilyen is, olyan is! Úgyhogy kikérheted magadnak, de én tényeket mondtam el, nem feltételezéseket!!!!
2018. okt. 2. 16:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!