Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam szeptember 2-án (2018...

Kisfiam szeptember 2-án (2018 évben) töltötte a 6. életévét?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett el beszélni és rosszul (orrmandula megnagyobbodás okozta halláscsökkenés miatt), fejlődése megkésett, ezért fejlesztésre hordom. Iskolába bár jövőre már mehetne, de nem szeretném e miatt sem. Viszont a szakszolgálat kötelezni akar arra, hogy vizsgálatra vigyem februárban, hogy ők állíthassák ki az igazolást. Én viszont nagyon nem szeretném oda vinni! Úgy tudom, és ebben már páran megerősítettek, hogy abban az évben amelyiknek augusztus 31. napjáig betölti a gyermek a 7. életévét (ő szeptember 2-i), a rá következő évben köteles iskolába menni.7 éves korig elég az óvoda ajánlása, hogy még nem iskolaérett. Hátha van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata, esetleg konkrét jogszabály, ami szerint bizottság elé akarnak citálni?
2018. okt. 2. 09:55
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
62%
Annyira elmentetek már a személyeskedésbe meg a pocskondiázásba, végig sem olvastam ezt az ezer oldalnyi szidalmazást, kb. mint az oviban. A lényeg, ha az iskola úgy dönt, h nevelési tanácsadóba küldi a gyereket, akkor a fejed tetejére is állhatsz, ott bizony meg kell jelenni és igen egy bizottság fog dönteni a "sorsáról". Ez a kemény igazság. Amit te megtehetsz hordod fejlesztésre, de ha a tanár úgy látja, akkor bizony joga van hozzá, ill. az ovira is ez vonatkozik.
2018. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%
kötelező vagy vinni a Szakszolgálathoz,mert ha másodszori időpontban sem jelentek meg-továbbitják az ügyeteket
2018. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2018. okt. 8. 11:31
 54/59 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodtan menj, mert ők nem adnak kódot, azt neked kell rá igényelni. Ők elmondják, hogy hogyan tovább, milyen fejlesztésre vidd tovább.
2018. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam! Köszönöm szépen! 😊
2018. okt. 9. 09:36
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, de leírom röviden a mi történetünk.

Fiam 2010 áprilisában született. Beszédfejlődése lassú volt, szintén orrmandulaműtét 2014-ben. SNI f80-as kódot kapott. Ezért kaptunk utazó gyógypedagógust az oviba, sokat jelent egyébként. 2017-ben kezdte a sulit. SNI miatt a magyarórákat és néha a matekot is a fejlesztő pedagógus tartotta neki kis létszámban, 5 főnek, ugyanakkor, mikor az órarebdben volt, ugyanazt, amit az osztály tanult. SNI miatt szó nélkül bekerült ebbe a csoportba. Apáczai könyvből tanult, hát megmondom őszintén, nem hallássérült v. beszédhibás gyereknek való. Az osztályfőnök csak a kienelkedő képességű gyerekekkel foglalkozott többet, hogy versenyekre járassa, mert ez a tanárnak is dicsőség. Lassan haladt az olvasása így is, a fejlesztő pedagógus javasolta az évismétlést. Elsőben nincs bukás, tanár javasokhatja az évismétlést, de a szülő dönt. Én is szerettem volna az évismétlést, nem akartam, hogy másodikban a hajcsár magyartanár osztályfőnöke legyen, mert fejlesztő pedagógus csak elsősöknek van. Így évet ismétel, nagyon jó döntés volt! A magyartanárunk gyógypedagógus, Meixner könyvből tanul, ami szuper egy beszédhibás gyereknek. Sikerélményei vannak, nem kell a fejlesztő pedagógushoz járnia, az osztállyal halad. Olyan közösségbe kellett beilleszkednie, akik szintén most ismerték meg egymást, tavalyi osztályából most is van osztálytársa, mert másik gyerkőc is ismétel. Kit érdekel hány évesen ballag? Ezzel ne törődj Kérdező aki ezt írja. Az empátia és a tolerancia a magyarnak nem erőssége. Ezen kellene elgondolkodni, hogy a gyerekeinknek a másság elfogadását is tanítani kellene, de a magyar sajnos buta, tisztelet a kivételnek.

Amúgy normál iskolába jár, speciálisba nem mehetett, mivel normál IQ-val rendelkezik, értelmileg nem visszamaradott. Nincs olyan, hogy Sni-seknek fenntartott iskola. Amelyik gyerek integrálható és SNI-s, mehet normál iskolába. Nálunk az EGYMI olyan gyerekeket fogad, akik súlyosan sérült, nem integrálható, nem tud beilleszkedni. Egyébként az iskolába is jár utazó gyógypedagógus a fiamhoz és alapozó tornára is. Külön már sehova sem kell hordjam, annyit fejlődött az évek során. Én annyit javasolok neked, hogy majd mindenképp pedagógust válassz. Sajnos normál iskolában nagyon kevesen tanítanak Meixner könyvből, de én ezt javasolom minden beszédproblémával küzdő alsós gyereknek.

2018. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Szakértői Bizottság véleménye alapján lehet a 7. évét szeptemberben betöltő gyermeket óvodában tartani, viszont indololt esetben minden további nélkül adunk ilyen javaslatot. Magánpszichológus/gyerekorvos/főfőszakértő véleménye ehhez nem elegendő.

Ha nem értesz egyet a véleménnyel, akkor van fellebbezési lehetőséged. Igaz, hogy először ugyanannak a Szakértő Bizottságnak két másik tagja fogja megvizsgálni a gyereket, de ha ekkor sem fogadod el a véleményt, akkor már egy másik intézménybe küldenek tovább.

A járási szakértői bizottság nem adhat SNI besorolást, ha ezt látnák szükségesnek, akkor tovább utalják a gyermeket az úgynevezett megyei bizottsághoz. A fellebbezési lehetőség ott is megvan.

Az én fiam is majdnem 8 évesen kezdte az iskolát, hasonlóan beszédproblémák miatt. A Beszédvizsgáló Szakértői Bizottságnál nem kapott beszédfogyatékos besorolást, tehát nem lett SNI (nem mi tiltakoztunk ellene, egyszerűen nem tartották olyan súlyosnak a problémáját), viszont nyomatékosan javasoltak még egy év óvodát. Második végén BTM-es lett, harmadikban felmentették a helyesírás és az idegen nyelv osztályzása alól, és közben persze folyamatosan (óvodás korától) járt különféle fejlesztésekre.

Most hetedikes, a problémái javarészt rendeződtek, bár a helyesírásával még gondok vannak. Idősebb az osztálytársainál, de jól kijön velük, vannak barátai. Nem látom hátrányát, hogy később kezdte az iskolát. Sőt, ahogy küzdött szegény elsőben az írás-olvasással, könnyen lehet, hogy évet ismételt volna, ha már előző évben iskolába megy.

2018. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
56. és 57. válaszolók! Nagyon szépen köszönöm a részletes, biztató válaszotok, sokat segít nekem majd a döntésben a továbbiakban!
2018. okt. 29. 11:46
 59/59 anonim ***** válasza:
56-os vagyok. Egyébként 2017 tavaszán én is felvetettem a megyei szakértői bizottság előtt, hogy nem-e maradhatna 5-dik évet óvodában? Nem engedték meg, azt mondtàk, hogy csak hallássérült gyerek maradhat oviban +1 évet, ha betöltötte a 7-dik évét.
2018. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!