Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam szeptember 2-án (2018...

Kisfiam szeptember 2-án (2018 évben) töltötte a 6. életévét?

Figyelt kérdés
Mivel későn kezdett el beszélni és rosszul (orrmandula megnagyobbodás okozta halláscsökkenés miatt), fejlődése megkésett, ezért fejlesztésre hordom. Iskolába bár jövőre már mehetne, de nem szeretném e miatt sem. Viszont a szakszolgálat kötelezni akar arra, hogy vizsgálatra vigyem februárban, hogy ők állíthassák ki az igazolást. Én viszont nagyon nem szeretném oda vinni! Úgy tudom, és ebben már páran megerősítettek, hogy abban az évben amelyiknek augusztus 31. napjáig betölti a gyermek a 7. életévét (ő szeptember 2-i), a rá következő évben köteles iskolába menni.7 éves korig elég az óvoda ajánlása, hogy még nem iskolaérett. Hátha van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata, esetleg konkrét jogszabály, ami szerint bizottság elé akarnak citálni?
2018. okt. 2. 09:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
62%
23-as vagyok. Mi logopedus tanácsára mentünk hallásvizsgálatra. Előtte egy orvos sem jött erre rá, pedig voltunk vele elég gyakran, mivel gluténérzékeny is..mivel mi külföldön élünk(Ausztria), ráfogták arra h kétnyelvű, majd beindul. De 3 és fel évesen is alig beszélt, akkor mentünk el ehhez a logopédushoz. 4és fel volt mikor műtöttek. Egyenlőre itt kinn jár logopédushoz, ergoterápiára+ plusz heti 2 órában van nalunk itthon pedagógus vele..most próbal számolni tanulni, színek nagyjából mennek. Bizakodunk. Mozgásfejlődésével nincs semmi gond! Kitartást neked, hallgass a szívedre, én tényleg tudom h mivel jár. Egyenlőre én is csak remélem h iskolaig sokat tanul még. Többet mi sem tudunk mát tenni..
2018. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem élnek a szüleim. Anyukám pár hete halt meg. Amíg élt, rettentő büszke volt rám és a csaladomra is...


Nézz mélyen magadba. Elvetetted a sulykot elég szépen... Továbbra sincs diplomám, csak józan eszem. Borzalom a stílusod, igazi alpári...

2018. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy a gyerekem lesz diplomás gyom... Ha soha nem lesz egyiknek sem, az sem érdekel.

Befejeztem a diskurzust veled. Küldd a gyereked 10 évesen iskolába, nekem nem fáj. De a szavaidat valogasd meg. Mert egyszer még szájon vág valaki, tuti.

2018. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Téged viszont nem fog szájba vágni senki, mert olyan embertípus lehetsz, aki szemtől szembe senkinek nem mer beszólni, csak az itt trollkodásban éli ki magát! Olvass vissza!!!! Teljesen normális hangnemben váltottam veled szót, mindaddig, amíg nem kezdtél el teljesen ismeretlenül megítélni, mint anyát olyan szavakkal szavakkal vagdalkozni, hogy korlátolt és rosszindulatú. Ja, hogy más szemében a szálkát a magadéban a gerendát sem?!
2018. okt. 2. 21:43
 45/59 anonim ***** válasza:
15%
Nyugodtan menjél a Bizottság elé, ők nem adnak kódot. Nálunk figyelemzavar van, nem kapott, csak a magánúton, gyermekpszichiáter írta rá a papírra a kódját. Én nem kérvényeztem, hogy sni-s legyen, fejlesztésre viszem magánba, mert az államiból kösz nem kérek. Ezt a 8 évesen megy suliba pedig, az iskolába a gyerekek többsége 7 évesen megy szinte, kevés 6 évest látok.
2018. okt. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez valamelyest megnyugtatott! A 8 èvesen suliba csak vègszüksèg esetèn lesz, de èn is úgy gondolom, hogy már alig -alig adják 6 èvesen suliba a gyerekeket. Ezek szerint mások is csak ìgy vannak ezzel az állami rendszerrel! 😉
2018. okt. 3. 07:35
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most másold ide be az első sértő mondat időpontját! Hiába haborogsz, te kezdted. Annyira besertodtel, hogy nem adott mindenki igazat, hogy már azt sem tudod, miket írsz. Ennyire rettegsz az SNI témától?
2018. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
95%
Az SNI-seknek tényleg ugyanaz a körülmény jut (és nem is hiszem, hogy jó lenne a szegregáció) és sokszor nincs lehetőség, hogy még külön ember foglalkozzon velük, de jó szerintem, hogy tudják a tanárok, hogy nem buta, ha keveri a számokat, vagy nem csak rosszul nevelték, ha nem tud nyugton ülni a fenekén, hanem rá bizonyos területek kapcsán kiemelten figyeljenek oda, hogy önmagához képest ítéljék meg a teljesítményét. (Bár ez minden gyereknek járna egy ideális, nem versengő világban.) Egy anyuka írt ide nemrég, hogy a gyereke izomzata születésétől kezdve problémás, hordták ezer fejlesztésre, és büszkék, hogy tud járni és már szeret futni, erre most futásra elsőben kritikát kapott a tesitanártól, amitől totál összeomlott. Lehet (persze azért mindentől megvédeni sem lehet az életben a gyereked és a tanár emberségétől is függ, de nagyobb az esélye), ha az a tanár tudja év elején, hogy ez a kislány ezen a területen támogatásra, buzdításra szorul, akkor a szorgalmát nézi és a nem csak rutinból a többiekhez méri a gyorsaságát. Nem biztos, hogy totál feküdt a példa, de logikájában valami ilyesmire lenne jó ez a kódolás. És bár leginkább autisták és diszlexiások beszámolóit olvastam, a legtöbb felnőttként "diagnosztizált" arról nyilatkozott, hogy megkönnyebbült, mikor megtudta, hogy miért különbözik és nem pedig hülye. Szerintem ma már SNI-sekből olyan nagy az arány és olyan sokféle van, hogy elfogadták az emberek, lassan a többi szülő is és nem nagyobb "bélyeg", mint az, hogy ha tudják, hogy abban kell odafigyelni rá, mert neadjisten cukorbeteg vagy ételallergiás a gyereked. Legalábbis a mi ovinkban és iskolánkban ezt tapasztalom.
2018. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:
Az elfogadottsága sajnos országrèszenkènt eltèrő. Mi ilyen szempontból sajnos nem èlünk szerencsès vidèken. Egyenlőre nincs szó arról, hogy be akarnának minket sorolni, igaz mèg nem is kerültünk semmilyen bizottság elè. Ès nem is szeretnèk, mert saját erőmböl ezèrt mindent meg is teszek. Köszönöm a válaszod!
2018. okt. 3. 08:05
 50/59 A kérdező kommentje:

47-es!


Nem Drága! Én azért nem sértődöm meg, mert valaki nem ért egyet minden szavammal.

Ha vetted volna a fáradtságot, hogy végigolvasd akkor ezt láthattad volna!

A különbség csupán annyi, hogy amíg a nagytöbbség kulturáltan tudta elmondani a saját véleményét, addig te és egy két ember elkezd személyeskedni, és megítélni ismeretlenül, jelzőkkel illetni!

Ezt pedig nem fogom eltűrni senkitől! Tehát ha idejössz a posztomhoz, nem a kérdésre válaszolsz, csak bunkó módon ideköpsz valamit, akkor ne törjön be a fejed, ha visszaszólnak! Az, hogy a gyermekem értelmi szintjét én magam sem tartom megfelelőnek, és hogy tudom, hogy évek múlva is fejlesztésre szorul, én ezt sehol sem írtam!!!!! Igenis tisztában vagyok vele, hogy problémánk van, és éppen ezért vittem el hallásvizsgálatra, orrmandula műtétre, pszichológushoz, és hordom fejlesztésre! De azt is írtam, hogy szépen halad, és ha úgy alakul, hogy jövőre javasolni fogják, hogy induljunk iskolába, akkor fog! Ha nem, akkor nem, mert egy életre meghatározhatja a gyerek életét, hogy jókor kerül-e fel iskolába! És minden gyerek más, éppen ezért ez is eltér minden gyereknél!

A kérdés viszont abszolút nem erre irányult, hanem arra, hogy köteles vagyok-e elmenni a vizsgálatra, ha még simán óvodai véleménnyel maradhatna oviban. Amikor pedig már nagyon elkalandoztunk, akkor azt kérdeztem, kértem, hogy valaki magyarázza már el, hogy mi a célja az SNI-s megjelölésnek, ha azon kívül, hogy féláron kapja a kaját, és ingyen a fejlesztést, az ég világon semmit, de semmit sem tesznek hozzá, hogy a gyermek állapota javuljon???? Ezek közül egyikre sem válaszoltál! Akkor mond, minek jössz ide? Aztán végül Te sértődsz meg, és még végső bökésként odahajítod, hogy ennyire rettegek az SNI-től???

Képzeld! Igen, félek tőle! Nagyon nem örülnék neki, ha pár hatalommal felruházott ember döntene a gyermekem sorsa felett, és ráütnék a plecsnit! Úgy, hogy közben ezerszámra szaladgálnak olyan gyermekek az iskolákban, akik rendesen szocializálva sincsenek, mégsem viselik, mert rájuk nem merik erőltetni! A lányom osztályában több olyan gyermek volt, aki 2. év végén még mindig szótagolva olvasott! Ők mégsem SNI-sek!!!!!

Tagadják, vagy nem, igenes ezen a környéken nincs teljesen elfogadva, úgy tekintenek rájuk sokan (tisztelet a kivételnek), mintha szellemi fogyatékos lenne, miközben én tudom, hogy ő a világ legszeretnivalóbb, legcsodálatosabb gyereke, akinek igenis meg van a magához való esze!


És innentől kezdve tök mindegy, hogy ki kezdte, én befejeztem! Ezt javaslom neked is!

2018. okt. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!