Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Órán rosszalkodó gyerekek -...

Órán rosszalkodó gyerekek - mi lehet az oka és mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Amikor a szülőkkel találkozom, normális benyomásuk van, nem gondolom, hogy bárki otthonról hozza ezt.


Nálatok előfordulhat hogy egy gyerek feláll órán és nekiáll másokat piszkálni? Erre még csatlakozik hozzá néhány és együtt folytatják.


A tanítónak nem feladata ezt megakadályozni?


2018. okt. 5. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, nyilván sosem hallottál még magukat társaságban mintaszülőknek elődó emberekről aztán ki tudja, mi folyik otthon.

Gyerekről beszélünk, azt csinálja, amit otthon eddig megtanult.

A tanítónak feladata lenne rendet tartani az órán, de egy ejnye-bejnyéért is olyan pert akasztanak a nyakába, hogy ennyit se mer kockáztatni. Ez a szomorú valóság: a szülők elvárják a tanártól, hogy helyettük nevelje a gyereket, de erre való eszközöket már nem adnak a tanár kezébe, mert jajazénkisbogaramnakmilyenlelkisérüléselettamiértrászóltatanár...

2018. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Ejnye, de fáj valakinek az igazsg. El is mondanád, mi nem tetszik benne?
2018. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Eloszor is lattam mar alapvetoen normalis vagy annak tuno embereket, akik amugy csapnivalo szulok voltak.


A masik, hogy de, alapvetoen a tanitonak feladata lenne megakadalyozni. De neki se konnyu ezt egy 30 fos osztalyban meg nem is mind kepes ra.

2018. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

1

Persze. Akinek az élete jobbnak látszik a tiédnél, az biztos, hogy vagy rossz szülő vagy titokban drogos, nem igaz? :)))


Nos, a problémás gyerekek tipikusan NEM rendezett, jó családból jönnek, hanem problémás családból. Kriminalisztikai és gyermeklélektani tény.

2018. okt. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Ennyiből ezt nem lehet megítélni.

Lehet a szülők hibája, a tanár is lehet inkompetens, de lehet, hogy a gyereknek viselkedési zavara van, vagy aki mesélte ferdített, mert szintén vajas a füle.

Ha viszont órán többször fordul elő ilyen csoportos zavargás, akkor biztos, hogy a tanár nem tudja őket fegyelmezni. Vannak tanárok, akik vagy nem voltak soha lelkesek vagy kiégtek és depresszíve nem érdekli őket, mi történik a hátuk mögött, amíg előadják magukat, vagy hiába lennének kedvesek és tantárgyukban jók, rikácsolhatnak vagy rimánkodhatnak, egyszerűen nincs tekintélyük, a gyerekek sajnos "keresztben lenyelik" őket. (Mondjuk ez azért inkább nagyobbaknál jellemző, nem alsóban.)

2018. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez teljesen megengedhető hogy egy gyerek az órán például feláll és elkezd lökdösődni? még ha tegyük fel otthon ezt is látja akkor sem értem hogy az iskolában Hogy jut el addig az ötletig hogy ezt megtegye. És Hogy jut el a tanító addig hogy ezt ne tudja megakadályozni?


Egyébként nem hiszem hogy otthon bárki is ezt látja. Vagy hogy ne lenne valaki tisztában azzal hogy mit szabad és mit nem.


18 gyerek van az osztályban.

2018. okt. 5. 11:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te a tanító vagy, vagy szülő, akinek a gyereke mesélte, mi folyik ott?

Ha tanító, akkor esetleg kérj tanácsot idősebb, tapasztaltabb kollégáktól, hogyan kezeld a helyzetet.

Ha szülő, akkor a tanítót kérdezd, hogy mi ebből az igazság és ez mennyire jellemző ennyi idős iskolásoknál. És akkor a megoldás nyilván nem a te dolgod.


Egyébként szerintem azok állnak fel órán és piszkálódnak, lökdösődnek, akik megszokták, hogy otthon bárhogy viselkedhetnek. A szülők lehetnek lecsúszott alkeszek, újgazdag pöffeszkedő terepjárósok, vagy csak simán mindent ráhagyó átlagemberek. Ez utóbbi típusból tényleg nem néznénk ki, de pl. én ismertem egy családot: apuka jónevű építészmérnök volt, teljesen kulturáltak voltak a szülők, gyerekeik rendkívül okos, tehetséges gyerekek, de totál látszott rajtuk, hogy egyszerűen nem tudnak viselkedni. Hogy egyszerűen nem tudnak olyan alapvető dolgokat, hogy pl. egy 65 éves emberhez nem úgy kéne szólniuk, mint iskolában a haverjukhoz.

2018. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7, én a szülő vagyok.
2018. okt. 5. 14:12
 9/14 A kérdező kommentje:
És egyre inkább gondolom hogy ez a tanító hibája. Szerintem a gyerekek akiknek otthon sok mindent megengednek, meg tudják tanulni hogy az iskolában nem lehet bármit megtenni. Például tudom hogy rosszul teszem de néha meg szoktam engedni a gyerekemnek hogy a szobában a tévé előtt étkezzen. Ugyanígy itthon jellemző hogy fel fel álldogáll az ebédlőasztaltól. A suliban mégis végig ül amikor ebéd van Mert tudja hogy ott ez a szabály.
2018. okt. 5. 14:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én másképp gondolom. Ha valakinek otthon bármilyen korlát van, az elfogadja, hogy vannak korlátok. Itt ez, másutt más.

De aki ahhoz szokott hozzá, hogy soha semmiben nem korlátozzák, az nem fogja érteni, mit jelent az, hogy nem szabad - mikor neki pont ahhoz lenne kedve.

Nyilván a tanár elmondta (nem is egyszer), hogy nem szabad órán felállni, beszélni stb. Namost az, aki megszokta, hogy vannak szabályok (bármilyenek) az elfogadja, hogy itt most ez a szabály. Aki ahhoz szokott hozzá, hogy soha nincs szabály, az nem tud mit kezdeni a "nem szabad"-dal és továbbra is azt csinál, amit akar.

Tehát szerintem az elsődleges felelősség a szülőké.

2018. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!