Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeked tanítójával/tanáráva...

Gyermeked tanítójával/tanárával szünetben is tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa, hogy akivel eddig napi szinten beszél(get)tem a gyerekről, családról, munkáról, szabadidőről meg úgy általában a mindennapokról, az most lényegében 2,5 hónapra "eltűnik" a gyerek (és az család) életéből.

Persze értem én, hogy ez neki munka, munkahely és most végre szabadságon van (lesz) és a háta közepére sem kívánja más gyerekét (miközben van otthon is saját), csak hát eddig majd 10 hónapon át az én gyerekem is kicsit az ő gyereke is volt, és valamiféle kötődés is kialakult felé.


2019. jún. 24. 13:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, dehogy is... Illetve a lányom egyik tanítónője egyben a fiam osztálytarsának az anyukája, ő év végén jelezte, hogy szeretné, ha a fiúkat összeeresztenénk a szünetben, részemről rendben van, de hogy iskolai ügyekkel ez alatt nem fogom fárasztani, az biztos. Még így is furcsa lesz egy kicsit.

De ahogy az előttem szólók, én sem voltam soha napi kapcsolatban a tanítónőkkel. Ha volt kérdés, megbeszéltük, de nem velük szeretnék bratyizni, akkor sem, ha amúgy szimpatikusak.

2019. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Szünet van, nincsenek iskolai ügyek. Csak szimpla "baráti" érdeklődés, beszélgetés lenne. Mint ahogy év közben is sokszor.


De azt hiszem, meggyőztetek, maradok annál, hogy szépen köszönünk neki a gyerekkel, aztán ennyi.

2019. jún. 24. 15:07
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha nem egyértelmű, hogy a városban összefutva egyből beültök egy kávéra, fesztiválon visítva nyomjátok hajnal 1-kor és a strandon rögtön egymás mellé pokrócoztok, akkor nem vagytok annyira jóban, hogy figyelmet követelj magadnak.
2019. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskola épületébe be sem mehet szülő! Ha beszélni akar valaki egy tanárral akkor időpontot kell kérni amikor beszélhetnek...
2019. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs ilyesmi szabályozás. Meg szoktam várni, amíg a gyerek befejezi a játékot és összepakolja a cuccát. Ez van néha 20-25 perc is. Aztán ilyenkor vagy olvasok várakozás közben, vagy beszélgetek a tanítóval.

De hazafelé a parkoló mellett van egy játszótér, ott is gyakran megállunk, és néha még odajön a tanítónéni, ott is váltunk pár mondatot.

2019. jún. 24. 15:37
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és így is begolyózom attól, hogy nyári szünetben képes heti 3x köremailt küldeni minden hülyeséggel, ahelyett hogy élvezné a szünetet!!!
2019. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogyis. Nem vagyunk rosszban, de hadd kapcsoljon ki az ő agya is. Csak ha véletlenül összefutunk, váltunk néhány szót. Nyáron van a névnapja, írok a Facebookon. 😊
2019. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron nem ,ha találkozunk az utcán akkor köszönünk és ennyi ,de én iskola időben is akkor beszélek velük ha van indokom rá .
2019. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd pihenni! Ha esetleg ő is "barátinak" gondolja a kapcsolatotokat és érdekli mi van veled, majd ő felhív.
2019. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Tanévközben sem kellene heti 1-2x felhívni, hogy mi újság...
2019. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!