Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeked tanítójával/tanáráva...

Gyermeked tanítójával/tanárával szünetben is tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa, hogy akivel eddig napi szinten beszél(get)tem a gyerekről, családról, munkáról, szabadidőről meg úgy általában a mindennapokról, az most lényegében 2,5 hónapra "eltűnik" a gyerek (és az család) életéből.

Persze értem én, hogy ez neki munka, munkahely és most végre szabadságon van (lesz) és a háta közepére sem kívánja más gyerekét (miközben van otthon is saját), csak hát eddig majd 10 hónapon át az én gyerekem is kicsit az ő gyereke is volt, és valamiféle kötődés is kialakult felé.


2019. jún. 24. 13:07
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Jujj, dehogy hivogaom, hogy mi újság! Isten ments! Csak amikor megyek a gyerekért, beszélgetünk kicsit.
2019. jún. 25. 09:46
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem fordítok hátat a szülőnek (régi gyerekeimnek sem ) az utcán, de egy köszönés, egy két mondat , és megyek tovább. Kapcsolatot nem tartok velük a szünetben. Az a családé, gyerekeimé. Néha azon is kibukom, amikor vasárnap délután hívnak fel a semmiségért ( miért nem volt a zöld póló a gyereken, vagy naptej kell e a nyáron? ) Erősen gondolkodom, hogy a számom sem adom majd meg a jövőben-csak ezzel kiszúrnék azokkal, akik tiszteletben tartják a magánéletem.
2019. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Hívni nagyon ritkán szoktam, ha nem face-to-face beszélünk, akkor messengeren. Azzal úgy vagyok, hogy ha valaki nem akar elérhető lenni, vagy nem akar értesítéseket kapni, könnyedén szűrni tudja a személyt/beszélgetést.

Hívni rendszerint inkább csak visszahívom, ha nem ér el napközben (én is dolgozom), vagy ha messengeren úgy ítéljük meg, hogy egyszerűbb (rövidebb) szóban.


Mindegy, nem ez volt a kérdés, de azért köszi a válaszodnak ezt a részét is :D

2019. jún. 25. 13:04
 24/29 Andi80018 ***** válasza:
100%
A mi tanáraink, főleg az egyik, még év közben se akarja a kapcsolatot tartani, nemhogy most. :-D Ha meglátnám valamelyiket, akkor köszönnék max, és kész. Nálunk elég nagy a távolságtartás, bár lehet nem minden szülővel. :-)
2019. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
100%

Nekem úgy tűnik inkább barátnőként tekintessz rá egy kicsit nem?

És szerintem ha ő is kapható a dologra akkor lehet ebből barátság is, de akkor tényleg nem a gyerek a fő téma, ha nem vegyesen minden, amit leírtál.

Ha látod valahol, rendezvényen, strandon szerintem nyugodtan megkérdezheted mi újság, és a reakciójából úgyvís észreveszed, hogy szeretne-e barátkozni vagy sem.


Egyébként érdekes, hogy még a felnőttek is mennyire elhatárolódnak tanár-baráti viszonyoktól. :)

2019. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit baráti a viszony, tehát abszolút nem csak az a hivatalos "Pistike már megint nem tanult"-kategóriába sorolható beszélgetéseink vannak. Voltak.

A munkaköröm sajnos olyan, hogy minimális (normális) emberi kapcsolat alakítható ki, így kifejezetten élveztem az értelmes, intelligens felnőttel való beszélgetéseket. Talán ezért is merült fel bennem a kérdés, az igény.


Gondolom, ha júliusban elkezdődnak a városi rendezvények, csak összefutunk. Addigra ők is befejezik a munkát, biztosan megy nyaralni, mi is túl leszünk a vakáció első turnusain. Szóval zavarni semmiképpen nem szeretném, tényleg csak amolyan jó, hogy látom, hogy van, hogy telik a nyár -témákkal érdeklődnék.

2019. jún. 26. 08:39
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Igazán kiváló kapcsolatot ápolok minden szülővel. Úgy érzem, szinte bármiről el tudnak velem beszélgetni. Ennek ellenére a falat vakarom az olyan kínos szituációkban, amikor pl. nyár közepén összefutunk egy kis tanítványommal és a nagy semmiről beszélgetnem kell a szülővel/gyerekkel. Mindeközben a férjem tajtékzik, mert még a szabadidőmben is dolgozok és a saját terveink nem haladnak. Esedezve kérlek benneteket kedves szülők, hagyjátok pihenni a nyomorult pedagógusokat a szünetekben! Évi 180 tanítási napon és számtalan hétvégén élek a gyermekeiteknek. Türelmesen megválaszolom minden kérdéseteket. De ez a 4-6 hét (nekem idén csak 4 lesz) legyen a családomé! Hálásan köszönöm.
2019. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A mi tanító nénink az első szülőin kijelentette, hogy munkaidőn túl őt mindenki hagyja békén. Persze, ha találkozom vele az utcán, köszönök neki, de ennyi.
2019. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Már nincs bennem több kérdés. Ő keresett engem.
2019. jún. 29. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!