Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez máshol is így van?

Ez máshol is így van?

Figyelt kérdés

Új játszótér van a közelben, ki akartam menni a 3 éves kislányommal. 8 körül értünk oda, hogy a hőség előtt haza is érjünk.

Tíz perce játszhattunk. Aztán ordítva berontott kb 30 napközis, és állat módra megszállták a játékokat. Egyik majdnem lelökte a kislányom a csúszdáról. A tanárnők nem szóltak rájuk.

Csak nekem fura ez így? Ez a suli nyári napközi tábora, vagyis szeptemberig minden nap ráengedik őket a játszóra. Mi régen a suliban kellett maradjunk.

A másik, ami inkább bosszant, hogy más nem is tudja használni így a játszóteret. Így is túl sokan voltak rajta.

Kár, mert egész jó lett, szívesen menne máskor is a lányom, de nem merem vinni. Ráadásul így ovis korú gyerek nem is nagyon lesz ott a nyáron.

Ez máshol is így van, hogy a suli napközije tulajdonképpen a játszótér? Vagy csak nekem szokatlan?


2019. jún. 24. 21:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%

"Legjozelebb mar normalis lesz hogy irodalom ora helyett a könyvtárban lesznek? Lehetnenek ennyi erovel."

Képzeld, ilyen is van évek óta, a fiam 5. osztályos, minden évben 2-3x mennek a könyvtárba magyar órán. Olvasóvá nevelni könnyebb úgy, ha van a gyereknek választási lehetősége, nem csak az évi 1-2 kötelező olvasmány.

2019. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

9!


Nem tudom feltűnt e, hogy nyári szünet van. Ezek a gyerekek az iskola nyari taboraban vannak. Nincs nekik tesiorajuk, sőt, irodalom se. Kapaszkodj, többnyire nem is egy korosztály. Miért kellene nekik az osztályteremben vagy a tornateremben rohadniuk a 40 fokban? Ők nem tehtenek róla, hoyg a kedves szülő dolgozik és nekik a szünetét is az iskolában kell tölteniük.

Anyuka, a 3 éves gyerekkel szabadon megy oda, ahova akar, akkor, amikor akar. A tanár nem. A gyerekek nem.


Amúgy meg ha már irodalom óra: külföldön élek, nálunk az általános iskolások hetnete járnak a könyvtárba. Van, amikor könyvet választani, van, amikor felolvasást tartanak nekik és van, amikor irodalmi eloadast. Ag idiota banda, ahelyett hiyg valami Koszivu ember fiai vagy Jokai mű szintű, a gyerekek számára tokel3tesen érthetetlen és élvezhetetlen művet adnának nekik kötelez ő olvasmánynak bent a teremben.... Csak mondom, higy nálunk még nincs szünet, majd csak a hónap közepétől lesz, de mivel szokatlanul nagy meleg van, tudod mit csinálnak? Viszik őket a strandra. A mocskos állatok, hogy képesek az iskolásokat strandra vinni, amikor a helyi 3 éves anyja is pont most akar menni a gyerekkel....

2019. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
26%

Jaj 11es Nem ugy ertettem h evente 3szor. Ha evente harom tesioran mennenek ki akkor le se szarna senki de ha napi 4 orat zsibogna neked ott a gyereksereg lehet kilenne a tokod vele. Ne menjunk mar el arra a szintre amire en se akarok meg te se

Maradjunk mar a realutasok talajan jo..? Olvaso ide v oda.

2019. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

14!


Csillagocska !

Van gyerekem. Szorakozatttam otthon, nyűgi. Áruld már el, hogy szerinted egy iskola udvaron 30 gyerek mit csinaljon a nyari szunetben Reggel 8tol délután 4ig?

Empátia épp abban az emberben nincs, aki szerint az iskolaban kellene lenniük a játszótér h3lyett.

"A gyerekem nem kutya, hogy a parkba vigyem " Baxus, agyad az nincs, ugye. Ezek szerint vízpartra se viszed, mert nem hal, cirkuszba se, mert nem cirkuszi majom, ugye? Te tényleg gyereket nevelsz enyhi esszel?

2019. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%

Amugy akkor mi hova vigyuk a gyereket? ha a babajatszoteren a babahintaban a 8 eves kolykok vannak akkor mi hova? Parkba amint írtam nem fogom. Szerinted egy keteves mit csinal egy parkban? A jatszoteren jatszik, homokozik, masik kisbabaval elvannak.


Bocs h meg merlek benneteket kersezninkedves anyukak de ti hova hordtatok a gyereket 32 fokban napi szinten? Persze havi 1-2 alkalommal megyunk a strandra vagy hetvegen a kertbe, de ha ebed főzés elott lemennel vele mondjuk egy nagyvaros belvarosaban hova vinned? Mert ugye a jatszora nem tudom vinni, mert ott az iskola tart programot. Ahha ez a normalis. Meg h a babaknak szant max 20kgig jatekon lognak a felsősök.


Nem is kivanok ide irni egyebet. Bizonyitottatok h mekkora eszetek van. Kiforgatni a mas szavat, meg gyakorlatilag odaig latni h nekem jo, mas meg dogoljon meg, nagy erdem. En egyetertek a kerdezovel hogy igenis ha szervez egy tabort vagy nyari (feltűnt, hogy szünet van, de habnekex feltunt en irtam elotte egy kommentet mar amiben kidejtettem h iskolaidoben mi van itt) napkozit akkor tegye azt ugy, hogy ne lehetetlenitse el maga korul egy egesz varosresz gyerekeinek szorakotasat.


Persze jaa, az tobbe kerul es jaa igen az fárasztó szegeny tanarneninek ha a gyetekre figyelni kell. Akkor el lehet takarodni jegyszedonek a moziba..

2019. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%

Nézd Pukkancska, én értelmes ember vagyok, így pl eleve nem viszek ki egy 2 évest a 32 fokban, max a strandra. A gyerekem amúgy szinten nem a huyle kategóriába tartozott, mert a parkban is képes volt eljátszani. Igaz, ehhez kellettem én is, meg pár játék. Nem csak hintazni lehet egy ekkora gyerekkel, de neked ez nyilván magas. Ha még egy nagyobb gyerek van a bébi hintában, felénk az értelmes szülő oda megy és szol, higy adja át a helyet a picinek. Mondom, az értelmes. A bunkó, ki ha én nem típus, mint te, nyilván max ráüvölt, vagy puffog.

Amúgy meg a tanítóneninek jóval nehezebb egy jatszot3ren szemmel tartani a gyerekeket, mint egy zárt térén, de nyilvánvalóan ez se jut el az agyhianyos kis buksidig

2019. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

A nyári napközi, nem tábor. Ott muszájból van a gyerek, kvázi csak gyerekfelügyelet van, és az mindenkinek (A GYEREKEKNEK IS!) jobb kint a játszótéren, mint bent egy teremben vagy egy üres udvaron.

Azért azt látni kell, hogy az iskolások azokat a játszókat "özönlik" el, ami a suli közelében van. Ugyanis idegen tanárral vannak, tuti nem vállalja be, hogy a város másik végébe átszambázzon 20 nyűgös gyerekkel, aki nem is akar ott lenni.


Olyan helyre kell menni a kicsivel, ahova nem mennek az iskolások. Hidd el, van ilyen.

Én speciel igenis strandra is jártam napi szinten a gyerekemmel, a homokot ott is tudta lapátolni, építeni, és még a hőség sem volt olyan nagy.

Vagy mint írtam, rászóltam az iskolásra, ha a babahintán, vagy a babacsúszdán lebzselt. Nyugi, nem fog neki feljebb állni, hiszen gyerek. Fülét-farkát behúzva el fog menni a játéktól.


Hidd el, kedves kérdező, amin most fennakadsz, az hamarosan neked is normális lesz, ahogy bekerül a gyermeked a közoktatás rendszerébe!

Igen kevesen tudják megoldani, hogy a 11hetes nyári szünetben végig a gyerekkel legyenek otthon. És aki meg tudná, az sem biztos, hogy jobban jár vele, minthogy a gyereke inkább gyerektársaságban legyen. Akár pl egy játszótéren is, amihez pont ugyannyi joga van egy 10évesnek, mint egy 3évesnek.

(10 felett pedig had nem mondjam, hogy úgysem hintézni fog, hanem zombi-üzemben a telefonját nyomkodni még a játszón is)

2019. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
19%

Tudod mit neked van igazad. Ezentúl nem megyunk ki a jatszoterre. (ugye ezt akartad hallani 😂)


Nem gaz, hogy az kozterulet es nem az iskola terulete.


De tudod hova mennek szivesen? Az iskola udvarara. Mert ott egy iskolas rohangalo kolyok sincs sose.


Az en gyerekem is ellenne a parkban, de eljut az agyadig (ja az nincs) hogy lehet nem egy helyen élünk és itt lehet nincs olyan park a kozelben ahova vihetem vagy mondjuk semilyen nincs? Vagy mondjuk olyan van, hogy fure lepni ott tilos?


Megjegyzem, sosem szoltam ra senki gyerekere bántó hangnemmel sőt, semmilyennel. En kivartam a gyerekkel (aki egyebkent nem is igazan szeret hintazni, szoval ez a lovesed se talalt be) hogy befejezze az aki eppen hasznalja.


A kettonk kozti kulonbseg az hogy míg nekem evidens lenne a masok helyzetenek segitese, pl. azzal hogy nem delutan viszem oda a gyerekem amikor annak van lehetősége (es csak akkor van lehetosege) aki dolgozik meg iskolas a gyereke. En megtehetem (tehetném) hogy ugyanazt a felhotlen szórakozást delelott megteremtsem neki amit mas csak delutan igy nem megyek oda delutan... neked meg a sajat akaratodig jut el az agyad. A te nezeted: A te gyerekednek ez a jo, akkor legyen igy.. neked amaz a jo, akkor legyen ugy... es h a te gyereked ne legyen benn akkor tapossa el a mas kisebb gyereket aki rendeltetesszeruen használ egy jatszoteret kinn a 60masik tarsaval... Na, es h nem vinned ki 32fokban

Igen, mi sem... ezert is irta kerdezo a reggel 8 korult. Nálatok akkor van a 32fok? Mert nalunk nem. De jo.. Legyen. Biztos rohadt nehez lenne 8-10ig benn kezmuves foglalkozast tartani (vagy legalabbis draga lenne hozza a sok eszkoz) aztan 10orai után kimenni egy orat.



A park kozterulet, igaz, az megy oda aki akar. Teny. De ettol meg lehet nemtetszesunk? Vagy nekem kuss a nevem, mert az en gyerekem meg csak kicsi. Attol en meg tovabbra is fel fogok szólalni es hidd el, attol h ide en egyedul irtam vannak mas anyak is akik nem igazan tudnak azonosulni azzal ami most ekkora divat lett ezen a teren.


Arrol ne nyissunk mar vitat mit csinal a tanar a jatszoteren.

Olvas a padon es masszivan leszarja az egeszet. Nagy megtiszteltetes az anyaknak ha eppen egy olyan nevelo van beosztva aki elmondja legalabb mit szabad mit nem, mielott a gyerekek megrohamozzak a jatekokat...


Aztan max neha ordit, ha egy-egy gyerek mar olyan vallahatatlanul viselkedik, hogy nincs pofaja mem raszolni... (es igen, en ilyen peldat lattam mostanaban, olyat nem, hogy a nevelotanar odaallt vna a diakok koze "figyelni")

2019. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos a mi környékünkön nincs ilyen ahogy a kérdező is irta: naluk is a szomszed telepulesen van masik hely. En sem szeretnek azert az egy oras jatekert elmenni tobb 10kmrel arrebb. Ez is 20p gyalog legalabb.
2019. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

20!


Még mindig nem esik le, higy nincs igazad?

1, Senki nem mondta, hoyg ne vidd a gyerekedet a játszótérre.

2, A játszótér közterület, ergo bárki tartózkodhat ott, ellenben az iskola az intézmény magánterülete, csak az tartózkodhat ott, akinek ahhoz joga van.

3, Csak egy elmebeteg szerint kell az iskolásoknak folyamatosan az iskola területén lenni.

4, Értelmes ember továbbra is képes kulturáltan szólni, ha egy nagyobb gyerek olyan játékot használ, ami az ő korának nem megfelelő. Olyan gyerekkel pedig még nem találkoztam, aki egy "Szia, átadnád a hintát egy picit a kislányomnak higy ő is tudjon hintázni?" kerdesre ne ugrott volna le.

5, A nyári tábor az iskolákban két hét, napi 8 óra. Ingyenes, a szülő csak az étkezést fizeti. Szerinted ki állja a kreatív cuccok árát ? És mennyi kreatív foglalkozást tudsz felsorolni, ami minden korosztalyt érdekel?

6, Az én gyerekem igen ritkán járt a játszótérre, nem annyira érdekelte se a hinta, se a mászóka, homokozni meg otthon is lehet, 3gyeb játékokat máshol is lehet használni.

7, Táborba se járt, voltam oylan szerencsés, hogy otthon tudtam lenni vele.

8, Kettőnk közül meg mindig te vagy az egomanias, benned nincs megertes a 30 masik gyerek felé.

2019. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!