Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez máshol is így van?

Ez máshol is így van?

Figyelt kérdés

Új játszótér van a közelben, ki akartam menni a 3 éves kislányommal. 8 körül értünk oda, hogy a hőség előtt haza is érjünk.

Tíz perce játszhattunk. Aztán ordítva berontott kb 30 napközis, és állat módra megszállták a játékokat. Egyik majdnem lelökte a kislányom a csúszdáról. A tanárnők nem szóltak rájuk.

Csak nekem fura ez így? Ez a suli nyári napközi tábora, vagyis szeptemberig minden nap ráengedik őket a játszóra. Mi régen a suliban kellett maradjunk.

A másik, ami inkább bosszant, hogy más nem is tudja használni így a játszóteret. Így is túl sokan voltak rajta.

Kár, mert egész jó lett, szívesen menne máskor is a lányom, de nem merem vinni. Ráadásul így ovis korú gyerek nem is nagyon lesz ott a nyáron.

Ez máshol is így van, hogy a suli napközije tulajdonképpen a játszótér? Vagy csak nekem szokatlan?


2019. jún. 24. 21:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%

Itt mi zajlik, te jo ég...? Ha számít ugy gondolom mindenkinek van kicsit igaza, es senkinek nincs.


A napközi kenyszer. Valóban nehéz ott nevelőnek lenni és szórakoztatni kvázi idegen gyerekeket. De azért abban igaza van annak aki írta, hogy baba játszótérre nem való iskolas. Azért baba. Azért az is teny, hogy egy gyerekkel konyebb mint sokkal, de ne feledkezzetek meg arrol se, hogy a napközis tanár kap fizetést és ha letelik a műszak hazamehet és nincs 0-24ben a gyerek vele akiert felel es akit szorakoztatnia kell. Eleg irrealis elvaras, hogy egy gyeses vagy gyedes anya otthon üljön mert napközisek vannak minden játszótéren. Nekem felnőtt a lanyom lassan, de emlékeim szerint eleg kezelhetetlen lett ha nem jártunk le es nem volt hol mozognia.


Egyébként sok településen egy jatszoter van, vagy kettő. Es van ahol nincs strand vagy vizpart. Olyan is van ahol lepusztult a játszótér vagy ahova hajlektalanok járnak.


Nem mindenki el nagyvarosban vagy Bp-en.


En megertem azt is akinek kicsi es akinek nagy a gyereke, de ne itelkezzetek, nem mindenkinek ugyanazok a lehetőségek jutnak.

A lanyom evekig napközis volt mert én is meg az apja is gyarban dolgoztunk. En nekem ugy rémlik az ennivalón kívül az uszoda belépőt kellett fizetni ha volt rá igény. Egyébként meg ok valóban az uhyeletes iskola udvaron voltak vagy matinén. Azert nem volt akkora korbeli elteres, mert osszevontak sok iskolát így max 2 ev kulonbseggel csinaltak náluk csoportokat. Lehet mar nem igy van

Ahol mi élünk itt van Máltai játszótér. Oda lehet ilyet szervezni. Megtehetnek akár.

2019. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%

#23

"Egyébként sok településen egy jatszoter van, vagy kettő."

A kérdező azt írta, "Új játszótér van a közelben, ki akartam menni..." azaz volt, van másik, csak ő most ezt akarta kipróbálni, mert tetszik neki.


Régen az iskolák udvarán is voltak játékok, legalább mászóka, vagy hinta. Ezek nincsenek már, biztos valami biztonsági szabályozás... Az udvarokon max felfestések vannak (ugróiskola, 30 fok a betonon legalább egy 10essel több), vagy esetleg palánk, kapu. De a napközinek nem mindig van labdája, hiszen nem az iskola biztosítja a napközit (aminek van eszköze, elzárva, szertárban), hanem az önkormányzat. Az iskola általában csak a helyet adja.


Én továbbra is állítom, hogy egy iskolás gyerekre nyugodtan rá lehet szólni, ha a babajátékokat használja. De azért a saját gyerek képességeivel is legyünk tisztában, és az, hogy a nagy eltiporja a homokozó gyereket, nem feltétlen a nagy hibája, hanem anyukáé, aki a hinta tövébe szórta ki a játékokat.

Illetve azt is mondanám, hogy sok anyuka túlértékeli a gyerekét, és nagyobbaknak való játékra is engedi, mert hogy a jétszótér mindenkié, és neki is joga van. Tudom, én is csináltam, fogtam a kezét, tartottam a lábát, toltam a popsit, csak hogy fel tudja húzni magát a nagy csúszdára (kötélen, látrás, csövön, mikor hol) és közben 5 másik "nagy" tobzódott mögötte, hogy ugyan menjen már, csússzon már, ne üldögéljen, minek ment fel, ha nem mer lecsúszni, stb.

2019. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

23!


Senki nem írta azt, hoyg ne vigye a gyereket. Vigye. Babajatszoter amúgy tudtommal nem létezik, pláne nem iskola közelében, max vannak ott babának való játékok is. IS.Ez a lényeg. IS. A kisiskolás is játszhat ott. Felsősök már nem nagyon vannak ügyeletben

2019. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

24 sajnalom, hogy ilyen a helyzet az iskolában. Regen voltak játékok ott meg sok olyan intezmenyi kezdeményezések amivel lehetett ingyen programra vinni a kisiskolasokat. Mi is ezert küldtük nyugodt szívvel a lányt oda, mert tudtuk, hogy múzeumba viszik meg strandra meg színházba meg fagyizni.


Mostanában igen ritkán járok játszótérre igy nem tudom milyen játékok vannak, biztos ugy van ahogy mondod. A lakasunk elott viszont van egy kis park, ahol van zöld resz, (meg kutyakat is hoznak ide sokan) meg két homokozó, egy nagy csúszda egy kicsi. Par hinta. Egyik homokozó meg par kosarhinta meg egy alacsony mászóka el van kerítve a jatszoteren belül kulon keritessel es amennyire en látom oda nem mennek be a nagyok, talan erre ertette aki irta az elso irasnal. Arról a kicsiket is csak akkor visznek ki ha van nagyobb testver akivel menni kell amennyire en látom.


En azon szoktam kicsit meglepődni, hogy azokat a kisbabakat miert viszik a játszótérre akik menni sem tudnak. (mar ha egy gyerek van)

2019. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
37%

25 # köszönöm a kioktatast. Szerintem mar megértette a mondanivalódat mindenki IS. Engedd el. Attol, hogy nem fogom szídni azt akit te piszkálsz, lehet igaza mindkettőnknek.


Mellekesen itt 2 általános iskola is van a játszótér 1km-es sugarában amin van a legkisebbeknek is jatek.. szoval az nem teljesen biztos, hogy úgy van mert a tudtoddal nem letezik, de nem számít csak sajnalom, hogy ilyesmi is vitatema ;)


23 voltam.

2019. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
53%

A mi településünkön a héten úgy 4-5 tábor volt, bárhova mentem, mindenhol gyerekekbe botlottam. A parkokban, a játszótereken, a boltban... mindenhol. Nem igazán zavart, sőt, örömmel láttam, hogy jól érzik magukat. Az én gyerekem is épp táborozik, csak ő más településen.


Egyébként hogy miért nem az iskolaudvaron vannak, arra több válasz is lehet, például az, hogy nem iskolai szervezésű tábor... vagy ha mégis, akkor sok helyen nyáron végzik el a felújítási, karbantartási munkákat és az iskola bizonyos részei nem használhatóak. Ahol én tanítok, ott pl. most nyáron van ablakcsere, plusz az udvart rendezik nyáron, gyerek egyáltalán nem mehet be, max. a titkárságig.

2019. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!