Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 13 éves...

Ti megengednétek a 13 éves lányotoknak a géllakkot?

Figyelt kérdés
Az osztálytársainak műkörme van, suliba is és ő is szeretne. Nem tudom megengedjem e neki így iskolába... Feketét mutatott de mondtam hogy arról szó sem lehet, max valami bézs / rózsaszín.
2019. aug. 26. 16:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
64%

Nem azért, de szerintem sokan nem tudjátok mi az a géllakk.


Detto olyan, mint a sima körömlakk, csak ez sokkal tartósabb. UV lámpa alatt köt meg, nem fog elkenődni és berepedezni sem.

A műköröm az általában egy zselével épített, hosszabbított köröm, azt én sem engedném (annak ellenére, hogy nekem 13 évesen volt az első tipp zselés francia körmöm :D). A géllakk viszont teljesen belefér.


Csak ne otthon csináljátok, hanem körmös rakja fel.

2019. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
69%
Csak közéosuliba engedném. Általánosban nem.
2019. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
51%
De nehogy már egy hetedikes KISGYEREK műkörmöshöz járjon.. Azt havonta csináltqtni kell, vagy 3 hetente, hogy me légyen csúnya.. Én nem engedtem.
2019. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
41%

Miért mi van abban, ha körmöshöz jár? Legalább szépen meg lesz csinálva, nem elbarmolva.


Én is utálom, ha gyerekek felnőttet akarnak játszani, de attól, hogy körmös készíti a géllakkot egy szolid színben még nem lesz egy lázadó,.feltűnő alak

2019. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
62%

17: ne haragudj, ilyen hosszú köröm nem csak a 13 évesről törhet le de azt nem gondolod komolyan, hogy ezt bárki megengedné? Én azt mondtam rövid géllakk ok, de nem egy m-es műköröm mint ami a képen letört, ne keverjük a szezont a fazonnal. Aki még azzal sincs tisztában, hogy ki a különbség a géllakk és az épített műköröm között az nem tudom miért érez késztetést az okoskodásra.

19: funfact: a legtöbb géllak 20 perc alatt mezei acetonnal átitatott vattával, alufóliába betekerve leoldható bármikor. Körmös boltban konkrétan lehet kapni ilyen 10 x 10-es alufólialapot amibe bele van építve a vatta, direkt erre a célra fejlesztették ki.

2019. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
70%

17 az egy rosszul felrakott műköröm. A géllak soha nem nyúlik túl az újjbegyén, mivel nem elég erős anyag a hosszabbításhoz. Igen, lepattoghat a géllakk is, de nem szakad így le.

Nem is értem, mi baja lehetne egy géllakktól egy 13 éves lánynak? Semmi. Nem lesz belőle ribizli, ha felnő, de most annyi szrt megvesz mindenki a gyerekének, nem egy autót, vagy uj 200eftos mobilt kért, hanem ilyet.

Nekem sem engedte anyám, de még lakkot sem vett nekem, ruhákból is csak használtat, és ezer évente pár dbot. Persze azóta megromlott a viszonyunk, de folyton elnyomott, még a szempillaspirált sem engedte. Én nem tiltanék ilyen dolgot a gyerekemnek. Főleg, hogy kamaszodik, keresi a stílusát, ez nem egy olyan egetrengető kérés, amit nem lehet teljesíteni.

2019. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
28%

A géllak egy fajta műköröm, csak nem hosszabb, hanem ugyanakkora, mint az ember saját körme.


Egy műanyag réteget képez az ember körme fölött, ami összeolvad a köröm felső védőrétegével.


Nekem volt, érzéketleníti a körmöt, nekem nagyon idegen érzés volt, de valóban tartós/szép.


Egy 13 évesnek nem engedném, nem érdekel, miben vannak a társai.


Néha pasztelt, de inkább átlátszót lakkozhat a suliban, minden színt szünetben.


Nagyon nehéz leszedni a géllakkot, a köröm felső rétege is távozik vele, ha leoldják, utána furcsán hideg érzete van az embernek.


Vannak, akik lereszelik, hát az is borzasztó..


Nem engedném meg, lakkozzon csak. Szerintem a géllak arra való, ha valakinek fontos minden nap az ápolt köröm és nincs ideje előteremteni magának.


Egy 13 évesnek nem lehet ilyen értékrendje, de ha mégis, ideje van rá, csinálja meg.


Fekete esélytelen, csak szünetben.


14 szülinapjától mehet, hadd várjon rá.

2019. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Max nyari/téli szünetben-de akkor olyan szinben amit csak akar. Ha most gellakk akkor 16 évesen mi jön? Lila haj? Én a fogd meg ereszd meg technikában hiszek.
2019. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
31%
#26: csak magamnak csinálom, otthon, és simán megnő akkorára, mint egy M-es épített műköröm. Úgy kell állandóan vissza reszelni.
2019. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
46%

Legyen gél lakkja, mi baja lesz tőle, nem ettől lesz ribi. Nyugodtan sminkeljen. Miért ne öltözhetne divatosan, és most a pici felsők és a pichanadrág a dívat. Meg a festett ombre haj.

De ha mindezt lehet, akkor kicsit se kell csodálkozni, ha úgy néz ki, mint egy 18 éves, és azon se, ha a pasik ennek megfelelően közelednek hozzá.


Hol szabsz határt? Gél lakkot lehet, pedig nem lehet csak úgy lemosni, de pichanadrág nem, pedig azt le tudja venni? Hajfestés nem, de két kiló smink igen? A mai 13 évesek nem szempilla spirált akarnak, hanem a videókban látott profi sminkcuccokat.

Szerintem nem jó irányba haladnak ezek a dolgok.

2019. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!