Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 13 éves...

Ti megengednétek a 13 éves lányotoknak a géllakkot?

Figyelt kérdés
Az osztálytársainak műkörme van, suliba is és ő is szeretne. Nem tudom megengedjem e neki így iskolába... Feketét mutatott de mondtam hogy arról szó sem lehet, max valami bézs / rózsaszín.
2019. aug. 26. 16:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
52%
25 kissé rossz helyen okoskodsz, körmös vagyok, pontosan tudom hogyan kell leszedni a gel lakkot, azt is tudom, hogy a legtöbb körmös lereszeli, mivel úgyis át kell reszelni a köröm felületét minden új gel lakk előtt. Egy 13 évesnek nincs szüksége arra, hogy a körmével ennyi időt eltöltsön, tanuljon meg szépen lakkozni, neki még semmi szüksége arra, hogy hetekig gyönyörű legyen a körme.
2019. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
50%
Igen, én megengednèm a gèllakkot, halvány színekben. Örülnék, hogy van igénye az ápolt kezekre, körmökre.
2019. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
15%

Én lebeszélném róla. Sok macera van vele, ha a suliban kifogásolják a tanárok, nehéz megszabadulni tőle. Ha a köröm felszínét is lereszeli a körmös, úgy hozzáköt, hogy nincs az az acetonmennyiség, ami leszedi, aztán fél év, mire lenő és megint szép lesz a saját körme.

Ha nagyon oda van érte, nyári szünet elején kipróbálhatja, aztán talán ő is megérti, miért lenne jobb neki a sima lakk, amit bármikor lemoshat. Van olyan, ami nagyon tartós és könnyű használni.

2019. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
9%

31es, neked mi a bajod?


"Nem azért, de szerintem sokan nem tudjátok mi az a géllakk.



Detto olyan, mint a sima körömlakk, csak ez sokkal tartósabb. UV lámpa alatt köt meg, nem fog elkenődni és berepedezni sem.


A műköröm az általában egy zselével épített, hosszabbított köröm, azt én sem engedném"


Erre reagáltam, abszolút nem olyan mint a körömlakk, félrevezetik az embert, de látom komplexusod van..


Mellé leírtam a saját tapasztalataimat, azzal meg mi a bajod? Zavar, hogy más is képben van, csak körmös szólalhat meg, ha körmök van szó?


Örülök, hogy megerősítetted, amit írtam.

2019. aug. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
36%
Harmadikos a fiam.Láttam a suliban hogy hogy néznek ki a mai 12-13 éves kislányok.Katasztrofális!!!Hosszú műköröm,vagy ha nem is hosszú de géllakk,p.cs. mutogatos nadrág,meg mini polo,meg jo vastag smink.Pedig ez a város legjobb iskolaja,en is ide jártam.A fenti dolgokbol egyiket se engedték nekünk.Nem hogy a szülők de a tanárok sem.Néha néha beprobalkoztunk egy kis sminkkel de azonnal letoroltettek velünk,ugyan ez volt a köröm lakkal.Én nem engedném.
2019. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

34es te eszen vagy? A fene sem neked írt.


Egyáltalán nem vagyok körmös, csak évek óta csináltatva van a kezem is lábam is. Tudom melyik micsoda és ebben semmi félrevezetés nincs.


2 éve géllakk van a kezemen és a lábamon is.

2019. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
56%

31: nekem is van kézápoló szakvizsgám, igaz nem ez a munkám jelenleg. ;)

Az meg mi, hogy egy 13 évesnek ne legyen igénye ápolt kezekre?! Persze, neveljük igénytelennek, hiába szeretne ő maga ápolt lenni. Gratulálok! Gondolom jó kis vendégköröd lehet ha így állsz a kérdéshez és a vendégeidhez...

2019. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
60%
13 évesen, egy kislánynak teljesen felesleges a géllakk az iskolába. Nem mellesleg, nálunk például a házirend is tiltja. Én elítélem azokat a szülőket, akik hagyják, hogy ekkora gyerekek iskolaidőben zöldre festett hajjal, meg fekete körmökkel mászkáljanak. Szép az önmegvalósítás, de nem itt kezdődik. Az én lányom 12 éves. Nyáron be volt színezve a haja, és egyszer a nyaralásra volt géllakja is, de iskolaidőben kizárt.
2019. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
45%

Több okból sem.

Saját tapasztalat alapján tönkreteszi a körmöket (akárki csinálja).

Tanuljon meg lakkozni.

Nem fogom finanszrozni a körmöshöz járkálást egy általános iskolásnak.

Esetleg ballagására kaphat körmöket, de ennyi.

2019. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
23%

Nem a műkörömnél(mert ez is az, csak nem hosszabb a valódinàl, de egy műanyag réteget rákötnek a körömre, amit nem lehet leszedni úgy, hogy utána a köröm ne sérüljön, vékonyodjon) kezdődik az ápoltság, sem az igényesség, plàne nem a szépség.


Aki azt tanítja a gyerekének, hogyha műanyag darabot erősít a körmére, attól igényes lesz, ápolt, szép, az nincs rendben.


A lakkozás is felesleges, ha az ember magának polírozza, formára van vágva, attól lesz valakinek ápolt, igényes a keze, hogy természetesen egészségesnek néz ki

2019. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!