Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket (5. -es)...

12 éves gyereket (5. -es) egyedül lehet e hagyni otthon napi kb 5-6 órára (amíg az egyedülálló anyja dolgozik) a gyámügy szemszögéből?

Figyelt kérdés
Kaja mindig van a hűtőben, mikrózni tud a gyerek, egyedül jár haza az iskolából. Vannak családi "jóakarók" akik azzal zsarolják az anyát, hogy ezt nem teheti meg. Mi a hivatalos ezzel kapcsolatban? Szerintem már elég nagy ehhez a gyerek.

2019. szept. 17. 17:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%
Anya közli, hogy amennyiben megegyszer valamelyik belepofazik az életébe, másnaptól már meg se kell ismerniük. Ha ezh így kévés, akkor lehet kerni távoktatási végzést. Durva, de idiótákkal mást nem lehet kezdeni.
2019. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Amugymeg: [link]
2019. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok,egyedül nevelem a gyerekem, már 10 éves kora óta napi több órára magára van hagyva. Annyi a különbség, hogy nem este, hanem mondjuk 1-től vagy 2-től 3-ig vagy 4-ig (nem napközis, mert közel lakunk az iskolához). És a nagymama a szomszéd utcában lakik, a házban pedig van egy rendes szomszéd (nekem amolyan pótmamám), aki kb. 1 perc alatt ott tud lenni, ha baj van. Mindkettőjük telefonszámát tudja a gyerek, és mindketten ellenőrzik őt telefonon.

Az esti egyedülhagyást - a te esetedben - így egy kicsit neccesnek érzem, hogy teljesen egyedül van az esti teendőkkel, lefekvéssel. Ez nyilván kényszerhelyzet, de jó lenne, ha lenne olyan bizalmi ember, aki be tud segíteni. És megint más, ha minden hétköznap este ez van, és az is, ha mondjuk csak hetente egyszer-kétszer. Szóval mindenképpen kellene egy közelben lakó, jó barát, megbízható ember, akinek kulcsa van, és aki időnként telefonon legalább ellenőrzi.

2019. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
61%

Nekem ne mondja senki, hogy csak állandó délutánra tud járni, ilyen nincs.


De most komolyan, számoljuk ki: elviszi nyolcra iskolába, akkor mondjuk vele tölt legjobb esetben egy órát (aki este 11kor fekszik, nem fog 6kor kelni csak azért, hogy az anyjával beszélgessen), majd anyuka elmegy kettőre dolgozni. Gondolom a kettő között háztartást vezet vagy pihen. A gyerek 1630kor végez, hazamegy, egyedül van. 2230kor már nagy anya-gyerek program nem lesz, mindenki beájul az ágyba. Mennyi időt tölt a gyerekével? Nettó EGY órát.


Az kérlek lófax.


Keressen normális munkát. Legalább járjon váltott műszakba.


(Ez továbbra se gyámügyi kérdés, csak józan paraszti ész)

2019. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Rossz nézni ahogy szenvednek. Az anya nagyon sokat küzdött a házért és hogy csinosítsa a kisfiú szobáját,ami azelőtt sosem volt neki. Az erőszakos rokonok ki akarják sajátítani a gyereket. A nagybácsi kihasználja hogy nincs apja szegénynek és azzal érvel, hogy fiaként tekint rá, azért pofázik bele mindenbe. Pedig jogilag semmi köze hozzá.

A nagyi meg azért utálja az anyát mert őt okolja azért hogy a gyerek apja terhesen otthagyta az anyát és pusztán ezért nem tartja a lányát jó anyának. Sok csúnya dolgot elkövettek még de legyen elég ennyi.

Az anya küzdeni fog a végsőkig, de nem tudja mellé áll e a jog majd ebben a helyzetben. Ha nem hinne az igazában, nem kockáztatná hogy elvegyék tőle a gyereket, inkább engedne a rokonoknak csak vele maradhasson a kisfiú.

2019. szept. 17. 19:20
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszik el tőle a gyereket. Nem egy 3 évest hagy egyedül. Ha a törvény azt feltételezne, hogy egy átlag 12 évesnek folyamatos felügyelet kell, akkor lenne gyap is ebben a korban. Nincs. Anyának nem kell engednie, inkább teljesen be kell szüntetnie a kapcsolatot ezzel a csürhével.

Amúgy meg keŕessen másik munkát. Nem a felügyelet meg az idióta család miatt, hanem a gyereke miatt, akivel kb nulla minőségi időt tud együtt tolteni

2019. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy műszakot vált. Én sem vagyok abban a helyzetben és ezért sem tudnék gyereket vállalni. Kell a műszakpótlék különben lófszt se keres az ember, különben meg nemhogy házat, meg gyereket, de még kenyeret is alig kapni.

Ami a klasszik 8-4-ig melóhelyeken van hagyjuk. Én is kerestem ilyet egy időben kifejezetten, de még a mezei bolti eladóktól is elvárják a váltott műszakot ami embertelenebb mint az állandó délután. Örülhetünk hogy nem kell éjszakába járni.

2019. szept. 17. 19:30
 18/35 anonim ***** válasza:
78%
Kifogás kifogás hátán.
2019. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%
Értem. Tehát végül is tok jó, hogy van gyerek, ház, munka, csak épp együtt nincs a gyerekkel. Nos, én inkább élnek egy darabig kenyéren és vizen
2019. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%
Nincs törvénybe iktatva hivatalosan,ha napközben van mondjuk 2-től 6- ig du. akkor nem fognak piszkálni érte.
2019. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!