Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket (5. -es)...

12 éves gyereket (5. -es) egyedül lehet e hagyni otthon napi kb 5-6 órára (amíg az egyedülálló anyja dolgozik) a gyámügy szemszögéből?

Figyelt kérdés
Kaja mindig van a hűtőben, mikrózni tud a gyerek, egyedül jár haza az iskolából. Vannak családi "jóakarók" akik azzal zsarolják az anyát, hogy ezt nem teheti meg. Mi a hivatalos ezzel kapcsolatban? Szerintem már elég nagy ehhez a gyerek.

2019. szept. 17. 17:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
72%

Ha bármi történik (gondol egyet, kitalálja, hogy vacsorát főz, baleset történik) és az anyát veszik elő.

Mikor tanul vele? Mikor foglalkozik vele? Mikor beszélgetnek?

2019. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

10: Jó, de se testvér, se unokatestvér, se különóra, se szomszédok, se nagymama, se nagynéni, se keresztapu??...

Egyedülálló szülő esetén nem választanék olyan állást, ami este 5-10-ig tart! Ez 5 óra, és bármikor máskor alkalmasabb lenne a nap folyamán, mint 5-10-ig este.

2019. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

Ne hulyeskedj mar.... nem azert lesz elveve a gyerek mert egyedul van hagyva hanem mert nem is talalkozik az anyjaval.

8-4ig meglehet keresni havi 180at, plusz a csaladi plusz a gyerektartas, ott van 200 ezer, inkabb le kell adni a minimum szintre de a gyereknek szuksege van meg az anyjara. Ki segit neki a leckeben, tanulasban?

Ki felugyeli, hogy ne tortenjen baj? Ki jatszik vele? A csunya gonosz nagymama szeretne gondjat viselni abban az 5-6 oraban huha....

Hany not ismerek aki egyedul neveli a gyereket, 6-4 ig dolgozik utana foz meg a gyerekkel van, es meg nyaralni is eltudja vinni nyaron a gyereket.... ugy hogy a legnagyobb iskolai vegzettsege egy szakma es meg csak nem is abban dolgozik.

2019. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Találkozik az anyjával csak nem akkor amikor a többi gyerek. Vannak az anyjának is szabadnapjai, beosztás szerint. Szerveznek programot is amikor lehet.


Nem hülye a gyerek, tudja mit lehet otthon és mit nem, nem főz kaját csak melegíti a mikróban ami be van neki készítve, tvzik, játszik. Este az anyja fekteti le, akkor megbeszélik mi volt a suliban. Reggel ő viszi.


Sajnos a kollégánk műszakot váltott és kapott 140et, az nem opció. Semmiképp nem tudná megoldani az anya ebből . Egyedül van, és ebben az esetben 2 helyett kell keresnie, nyilván nem tud 2 helyen lenni egyszerre. De nem hiszem hogy azt kellene elítélni aki a gyerekéért küzd, így vagy úgy. Ők így élnek és nyilván lehetne jobb is egy ideális helyzetben, de ez nem az. Szerintem a gyerek már elég nagy hogy kibírja ezt a kis időt este. De persze nem az én véleményem számít.

Talán van abban valami hogy elég sokan lehetnek ugyanígy az országban. A barátoknak fontos ez a kis család mégha a családjának sajnos nem az.

2019. szept. 17. 21:56
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám egész estére egyedül, vagy ha úgy van, miért ne mehetne át a nagymama vagy a nagybácsi? Csak azért, mert nem a nagybácsi nevén van a ház, már nem is családtag? Nem tartom helyesnek, hogy így egyedül akarja hagyni. Nem tudom, mennyire volt benne a magyar médiában, de én Bécsben lakom, itt kb 1-2 éve egy fiatal fiú meggyilkolt egy kislányt, csak úgy szórakozásból, mikor a lány szülei színházba mentek. És a szülők csak egy estére mentek el, nem folyamatosan. Bárki kifigyelheti, pedofil, bármi, és akkor hogyan védi meg magát? Ja igen, 2 hónapja egy pedo kifigyelte, mikor mennek el a szülők, és el akart rabolni egy kisfiút. A család kutyája támadt rá, arra mentek át a szomszédok, hogy marcangolja a pedót. Én nem tudom, de jobb félni, mint megijedni.
2019. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%

Mi tök egyedül voltunk sokszor, 12 évesen egyedül kellett bejárnom Bpre, meg vissza(1,5 ora csakoda), ráadásul otthon a kisebb tesómra is nekem kellett vigyàznom 6-7ig.


5 ig dolgoztak, másfélóra, mire hazaértek és túlóráztak is párszor.


Már az osztály fele 10 évesen egyedül járt haza suliból(kisvàrosban)


Amikor megyünk reggel, 8-9 éves kis tökmag gyerekek egyedül jönnek mennek a városi buszon.


Szerintem ezzel semmi gond, 13 évesen mehettem először koncerte 11ig, sokan voltunk így, pedig az aztán esti dolog, szülő nélkül(szerintem ezzel gond volt, de senkit sem érdekelt)


Szerintem anyuka nem csinál semmi rosszat, kereshetne más munkát, de ő reggel viszi a gyereket, délután nem, mások is így csinálják..

2019. szept. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
81%

26!


Na és mennyi időt tölt a gyerekkel? Egy órát naponta talán?

2019. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiába, ilyenek ezek a mai szülők. A gyereket nyugodtan otthon hagyják egyedül akár hetekre is, de közben meg nem mehet nyáron strandra a barátaival.


Ki érti ebben a logikát?

2019. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

28as: 30 vagyok, de már az én szüleim is ilyen ostobák voltak. Hajnali 6ra jártak dolgozni, úgyhogy én már 5 évesen egyedül jártam óvodába, iskolába sosem kísértek el, este 7kor értek haza, addig egyedül voltam a sokszor fűtetlen lakásban, meg egész nyári szünetben teljesen egyedül. Aztán amikor 17 évesen elmentem volna a pasimmal a strandra, akkor ment a hiszti, meg az "amíg az én házamban laksz, én mondom meg, hogy mit csinálhatsz". Undorítóan álszentek (és még ez a legszebb jelző, amit találtam) voltak így visszatekintve.


Mindenesetre én szülőként ezt nem tartom normálisnak, a kérdésben szereplő nő helyében is keresnék másik munkát, mert így semmi időt nem tölt a gyerekével.

2019. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

#29 Jóformán semennyi időt sem tölt a gyerekével. Azt írja a kérdező, hogy "16:30-kb.22:30"-ig. Hát én már nem emlékszem pontosan, hogy mikor is mentem aludni 12 évesen, de az biztos, hogy fél 11-kor én már rég aludtam. Jóformán kedves anyuka akkor van otthon, mikor alszik a gyerek. Aztán reggel kb. 1 órát együtt vannak és ennyi. Ez semmi.


Egyébként lemerném fogadni, hogy a kérdező az anyuka.

2019. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!